Početna | - Naslovna | 1.HMNL | 1/2-finale | Split Tommy – Futsal Dinamo 7:6 (4:4,0:2)

1.HMNL | 1/2-finale | Split Tommy – Futsal Dinamo 7:6 (4:4,0:2)

U izuzetno uzbudljivom susretu polufinala doigravanja za prvaka Hrvatske, Split Tommy je nakon produžetaka slavio protiv Futsal Dinama rezultatom 7:6! U susretu odigranom pred oko 800 gledatelja vidjeli su mnogo preokreta i na koncu tešku pobjedu Splićana za prednost u polufinalnoj seriji koja se igra do dvije pobjede.

Delegat: Marinko Tadić-Šutra

SPLIT TOMMY: Ivo Jukić, Jakov Grcić, Ivan Gotovac, Dovenir Domingues Neto, Davi Trindade, Nikola Pavić, Josip Suton, Josip Jakovljević, Stjepan Perišić, Franco Jelovčić, Duje Bajrušović, Genario Benicio Peixoto, Marin Stojkić, trener: Mladen Perica-Štrla

FUTSAL DINAMO: Goran Škorić, Matija Capar, Ivan Šulentić, Matija Đulvat, Sadat Ziberi, Matej Horvat, Matija Uremović, Nikola Perković, Kristian Čekol, Davor Kanjuh, Hrvoje Penava, Danijel Bešlić, predstavnik kluba: Juraj Fabijanić

STRIJELCI: 0:1 Horvat (10′), 0:2 Perković (18′), 1:2 Davi (23′), 2:2 Jelovčić (26′), 3:2 Jelovčić (27′), 4:2 Jelovčić (31′), 4:3 Kanjuh (31′), 4:4 Ziberi (39′), 4:5 Penava (42′), 5:5 Genario (43′), 6:5 Davi (43′), 6:6 Perković (45′), 7:6 Neto (46′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Split Tommy 7 (1+6); Futsal Dinamo 8 (2+6)

ŽUTI KARTONI: Grcić (33′), Bajrušović (33′) – SPLIT TOMMY
Horvat (26′), Penava (33′) – FUTSAL DINAMO

IGRAČ UTAKMICE: Davi Trindade (SPLIT TOMMY)

Uoči početka susreta na parket su izašle odbojkašice Brda koje su prošlog tjedna izborile plasman u 1.ligu, a kapetanici Tei Gutović prigodni je poklon uručio kapetan Split Tommyja Josip Suton. Službeni spiker pozdravio je i drugoligašku momčad Heroji 2007 iz Vodica koje predvodi trener Ive Podrug, nekada prvotimac splitskog prvoligaša. Na tribinama smo zapazili i nekoliko nogometaša Hajduka, tenisača Josipa Pavića, teakwando sestre Zaninović i brojna poznata lica iz našeg futsala. Splićani su nastupili kompletni dok jedini izostanak kod gostiju je onaj trenera Miće Martića u čijem je odsustvu momčad s klupe vodio Juraj Fabijanić.
Već u 1.minuti susreta gosti su zaprijetili preko Penave čiji udarac s vrha kaznenog prostora ide pored gola. Splićani su imali terensku inicijativu, no čvrsta obrana gostiju nije im dozvoljavala da ozbiljnije zaprijete. Na prvu ozbiljniju priliku Splićana čekali smo do 6.minute kada Suton iz izgledne situacije s lijeve strane puca pored gola. Veliku priliku propustili su gosti u 8.minuti kada je lijepo odigrano do Ziberija koji sa 7 metara s lijeve strane pogađa suprotnu vratnicu! U 10.minuti Futsal Dinamo je poveo! Horvat je lijepo odigrao s Kanjuhom, pobjegao po desnoj strani Perišiću i izišao sam pred Jukića, te uspijeva progurati loptu između Jukića i vratnice za 0:1! Nakon toga uslijedila je izrazita dominacija Splićana, a najveću priliku domaći su propustili u 12.minuti kada Bajrušović u situaciji 1 na 1 ometan s leđa pogađa gredu! U 14.minuti Jelovčić je sjajno prošao kroz obranu gostiju i na drugoj vratnici proigrao Sutona koji ne uspijeva zabiti za izjednačenje. Gosti su se grčevito branili, a onda uslijed dominacije Splićana Futsal Dinamo dolazi do povećanja vodstva. Horvat je iskoristio nepažnju domaćih i iz auta vrlo brzo proigrao Perkovića koji s vrha kaznenog prostora zabija za 0:2! Do kraja bilježimo još nekoliko pokušaja domaćina, no rezultat se nije mijenjao. Futsal Dinamo je na predah otišao s lijepom prednošću usprkos činjenici da su Splićani odigrali jako dobro, no izostalo je koncentracije u završnici. Futsal Dinamo je pak pokazao ubojitost u napadu i čvrstu obranu, čime je došao do iznenađujuće prednosti.
U nastavku ponovno gledamo izrazitu dominaciju domaćina, a na isteku 23.minute Splićani su inicijativu okrunili zgoditkom. Gosti su izgubili loptu duboko u svojoj polovici, a Davi s vrha kaznenog prostora zabija za 1:2! Nakon toga Splićani su i dalje nastavili s opsadom gola gostiju, a u 26.minuti dolaze do izjednačenja. Sve je sam napravio Jelovčić i s 10ak metara sjajno pogodio za 2:2! Niti pola minute kasnije Splićani dolaze do potpunog preokreta. Lijepu akciju na dodavanje Gotovca s lijeve strane pogotkom je okrunio Jelovčić za 3:2! Na slijedeću priliku čekali smo do 30.minute kada na dodavanje Jelovčića iz kornera Suton s 4-5 metara puca pored gola. U slijedećoj minuti Splićani dolaze do novog zgoditka. Jelovčić je pucao s 12ak metara, a lopta u sredini dodiruje jednog od igrača i vara vratara Škorića, 4:2! U istoj minuti mogli su Splićani do još jednog zgoditka, no udarac Grcića zaustavila je vratnica. Iz gol-auta Škorić je dugom loptom pronašao Kanjuha koji fantastičnim volejem zabija za 4:3! Bio je to prvi ozbiljniji udarac gostiju prema golu Jukića u nastavku, a sjajni zgoditak Kanjuha publika je nagradila pljeskom. U 33.minuti suci su nepotrebno unijeli nervozu u inače mirnu utakmicu, ne sankcioniravši nesportsko ponašanje Capara. Došlo je do naguravanja između igrača na koncu kojeg su Penava i Grcić zavrijedili žute kartone. Nakon toga uslijedilo je dulje razdoblje igre bez ozbiljnijih prilika, a na isteku 38.minute gosti se odlučuju na igru s golmanom-igračem (Horvat). U 39.minuti gosti dolaze do izjednačenja. Visoko postavljena obrana domaćih je izigrana u 3 poteza, a na dodavanje Horvata za 4:4 zabija Ziberi! Do kraja su Splićani mogli i do pobjede, no Suton 8 sekundi prije kraja pogađa vratnicu! Odluka o pobjedniku tako je odgođena za produžetke.
U 42.minuti gosti dolaze do vodstva! Jelovčićevo loše dodavanje presjekao je Penava i u situaciji 1 na 1 savladao Jukića za 4:5! Nedugo zatim i Ziberi izlazi sam pred Jukića, no ovoga puta splitski vratar brani. U slijedećoj minuti Splićani dolaze do izjednačenja lijepim golom Genaria s 10 metara za 5:5! Nedugo zatim u duelu s Horvatom pada Jelovčić, a sudac dosuđuje prekršaj u korist domaćina. Kako je to bio 6.prekršaj gostiju, Splićanima se ponudila prilika iz akumulacije. Odgovornost je preuzeo Davi i prizemnim udarcem zabio za vodstvo domaćina, 6:5! Tu nije bio kraj uzbuđenjima. U 45.minuti Ziberi je prošao Neta po desnoj strani, ubacio u sredinu gdje Perković zabija za novo izjednačenje, 6:6!
Tako se i u drugi produžetak ušlo s izjednačenim rezultatom, a nakon samo 20ak sekundi igre Genario nepotrebno čini prekršaj duboko u polovici gostiju, te nudi priliku gostima iz akumulacije. Ipak, sreća je pomazila Splićane jer siloviti udarac Kanjuha zaustavlja vratnica! Na isteku iste minute Splićani dolaze do novog vodstva. Lijepo je izigrana obrana gostiju, a na dodavanje Davija za 7:6 zabija Neto! U 48.minuti mogli su domaći definitivno odlučiti susret, no udarac Davija iskosa s desne strane zaustavlja vratnica! U poslijednje 2 minute gosti ulaze s Penavom u ulozi golmana-igrača, a takvu igru Splićani su umalo kaznili već u prvom napadu, no Genario ne uspijeva zabiti. Nedugo zatim sreća spašava Splićane kada silovit udarac Kanjuha s 12ak metara zaustavlja vratnica. U poslijednjim sekundama mogli su gosti do izjednačenja, no Penava sa zvukom sirene iz obečavajuće prilike puca preko gola. Splićani su tako ostvarili pobjedu, no znatno teže od očekivanog. Futsal Dinamo je pružio sjajan otpor favoriziranom domaćinu i tako najavio da može itekako ugroziti ambicije Split Tommyja.

2.HMNL-istok | Odigrani susreti 6.kola

Odigrani su susreti 6.kola 2.HMNL-istok, a momčadi s vrha ljestvice ostvarile su očekivane pobjede. Brod …