Početna | - Naslovna | 1.HMNL | Alumnus – Nacional 3:4 (1:2)

1.HMNL | Alumnus – Nacional 3:4 (1:2)

U zagrebačkom derbiju odigranom u Alumnusovoj Martinovci, Nacional je slavio rezultatom 3:4, čime se bodovno izjednačio na vrhu ljestvice s vodećim Split Tommyjem!

Delegat: Željko Krešić

ALUMNUS: Dragan Lukić, Ivan Matan, Vlatko Brnić, Sadat Ziberi, Hrvoje Penava, Antonio Vuk, Bruno Šagud, Matija Uremović, Luka Perić, Filip Ukalović, Viktor Bartolić, Tin Huzjak, Saša Ledinščak, trener: Jakov Ungarov

NACIONAL: Žarko Luketin, Kujtim Morina, Mladen Kocić, Borko Surudžić, Ivan Pavlić, Leo Klindić, Mislav Banek, Sven Horvath, Antonio Jamičić, Igor Leskovar, Kristijan Grbeša, Davor Kanjuh, trener: Robert Grdović

STRIJELCI: 0:1 Kocić (4′), 0:2 Surudžić (4′), 1:2 Bartolić (13′), 1:3 Kocić (24′), 2:3 Perić (25′), 3:3 Brnić (37′), 3:4 Kocić (40′)

IGRAČ UTAKMICE: Mladen Kocić (NACIONAL)

KOMENTAR SUSRETA:
Pobjedom kod Alumnusa, Nacional se bodovno izjednačio na ljestvici s vodećim Split Tommyjem! Momčad Roberta Grdovića vrlo je dobro ušla u susret i vrlo rano preko Kocića i Surudžića došla do 0:2! Do odmora je Alumnus smanjio rezultat preko Bartolića, vrativši tako susret u neizvijesnost. Ipak, raspoloženi Kocić je u nastavku svojim drugim pogotkom vratio Nacionalu prednost od 2 gola! No radost gostiju nije dugo trajala jer već u slijedećoj minuti Perić zabija za 2:3! Rezultat se dugo nije mijenjao, a onda u 37.minuti Brnić zabija za 3:3 i doimalo se da će gradski derbi okončati podjelom bodova. No ipak, Kocić je još jednom pokazao svoju klasu i u poslijednjoj minuti zabija za vrijednu pobjedu Nacionala, 3:4!
Alumnus je tako ostao u neizvijesnost oko borbe za opstanak, dok je Nacional sada bodovno poravnat sa Split Tommyjem na vrhu ljestvice. Nema sumnje da je pred nama uzbudljiva završnica regularnog dijela sezone gdje se do poslijednjeg kola neće znati tko će s koje pozicije u doigravanje, a tko u drugoligaško društvo.

Crnica od Vrgorca doživjela prvi domaći poraz ove sezone!

U susretu 9.kola 1.HMNL Vrgorac je slavio na neugodnom gostovanju na Baldekinu kod Crnice! Ove …

Square pobjedom nad Universitasom zaključio sjajnu jesen!

Dubrovački Square je u susretu poslijednjeg jesenskog kola nadigrao oslabljenu momčad splitskog Universitasa. Momčad Antuna …