Početna | - Naslovna | 1.HMNL | Alumnus – Osijek Kelme 5:5 (1:0)

1.HMNL | Alumnus – Osijek Kelme 5:5 (1:0)

Alumnus i Osijek Kelme podijelili su bodove odigravši 5:5 u uzbudljivom susretu 19.kola 1.HMNL! Utakmica je to u kojem su domaći uglavnom imali prednost, da bi na koncu golom iz penala u poslijednjoj minuti spašavali remi.
Nakon prvih 20 minuta ništa nije upućivalo da bi mogli vidjeti čak 10 zgoditaka u Lučkom. Alumnus je na odmor otišao s minimalnom prednošću (1:0) ostvarenu golom Markića u 13.minuti, a isti je igrač početkom nastavka zabio za 2:0! Gosti vrlo brzo smanjuju golom Šalaja, no prednost od 2 gola domaćinu vraća Pajalić. Činilo se tada da će domaći ostvariti pobjedu, no uslijedio je veliki preokret gostiju koji u narednih 5 minuta golovima Peharde, Dakića i Ćurkovića dolaze do vodstva 3:4! U 38.minuti Pajalić vraća susret u egal, no vrlo brzo Dakić svojim drugim zgoditkom dovodi goste na prag pobjede. No ipak, zaslužen bod Alumnusu svojim trećim zgoditkom osigurava Pajalić golom iz penala u poslijednjoj minuti susreta.
Osijek Kelme je tako osvojio vrijedan bod u borbi za doigravanje, no znatno više bi im mogla nedostajati izgubljena 2, jer pred njima su još samo 2 susreta. U Zrinjevcu će u slijedećem kolu gostovati Split Tommy, dok u poslijednjem kolu u oslučujućem susretu također na svom parketu osječani dočekuju Brod 035. Alumnus je pak bez izgleda za plasman u doigravanje.

Delegat: Zdenko Paltrinieri

ALUMNUS: Luka Hezler, Ivan Matan, Mario Pintar, Marko Šulentić, Luka Davidović, Ivan Tvrtko Pajalić, Filip Ukalović, Dario Markić, Dražen Ilić, Ante Matan, Matija Vurnek, trener: Jakov Ungarov

OSIJEK KELME: Ivan Mladina, Matias Mijić, Petar Pranjić, Josip Šalaj, Dino Bartoluci, Ante Ćurković, Matej Peharda, Nikola Eror, Goran Dakić, Gordan Duvančić, Kristijan Lukenda, trener: Marin Smoje

STRIJELCI: 1:0 Markić (13′), 2:0 Markić (22′), 2:1 Šalaj (25′), 3:1 Pajalić (29′), 3:2 Peharda (30′), 3:3 Dakić (33′), 3:4 Ćurković (36′), 4:4 Pajalić (38′), 4:5 Dakić (38′), 5:5 Pajalić (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Alumnus 7 (5+2); Osijek Kelme 7 (5+2)

ŽUTI KARTONI: A.Matan (14′), Markić (20′), I.Matan (22′) – ALUMNUS