Početna | - Naslovna | 1.HMNL | Alumnus – Vrgorac 7:2 (3:1)

1.HMNL | Alumnus – Vrgorac 7:2 (3:1)

Šokantan je bio početak susreta u Zagrebu za gostujuću momčad. Teško je igrati utakmicu u kojoj na samom početku dobiješ dva zgoditka i šokantno započneš susret.

Delegat: Zdenko Paltrinieri

ALUMNUS:  Dragan Lukić, Antonio Vuk, Matija Capar, Ivan Matan, Vlatko Brnić, Luka Jurlina, Hrvoje Penava, Kristijan Grbeša, Luka Perić, Matej Horvat, Saša Ledinščak, , trener: Jakov Ungarov

VRGORAC: Mario Herceg, Vojko Pervan, Ivan Zloić, Dragan Stanković, Mijo Marinović, Josip Akmadža, Dario Grbavac, Ivan Marković, Zoran Rakušić, Duško Martinac, Ivan Pervan, trener: Vladimir Bebek

STRIJELCI: 1:0 Šagud (2′), 2:0 Grbeša (2′), 3:0 Ladinščak (15′), 3:1 Marinović (19′); 4:1 Šagud (21′); 5:1 Penava (25′); 5:2 Horvat AG (27′); Penava (

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Alumnus 7 (3+4) Vrgorac 4 (3+1)

ŽUTI KARTONI: Mijo Marinović (Ž)

IGRAČ UTAKMICE: Kristijan Grbeša (ALUMNUS)

Šokantan je to bio početak za goste. Još dok su, ovaj puta malobrojni, gledatelji zauzimali svoja mjesta na tribinama dolazi 2′ i  hladni tuš za goste. Prvo Šagud loba Hercega na golu gostiju da bi samo nekoliko sekundi nakon Grbeša povećao vodstvo domaćih na 2:0. Naravno da je takav razvoj događaja na terenu znatno utjecao na daljnji tijek susreta. Slijedećih 13 minuta susreta igra se izjednačena utakmica puna trke pri čemu domaćini ipak imaju više od igre. Novi gol dolazi u 15′ kada Ladenščak na najljepši način proslavlja svoju 100 utakmicu za Alumnus tako što uzima loptu na sredini terena i izlazi kao pobjednik u 1 na 1 dvoboju sa Hercegom. Bebek tada radi jedini logičan potez i uvodi igrača vratara što im minut prije kraja poluvremena donosi i prekrasan zgoditak Marinovića.

No drugo poluvrijeme ponovno donosi katastrofalan ulazak u utakmicu gostujuće momčadi i gol u 10 sekundi drugog poluvremena. Zgoditak postiže Šagud na proigravanje Penave. Vrgorac tada ponovno vadi vratara no Alumnus radi pritisak u njihovoj polovici što ih dovodi do povećavanje vodstva na 5:1 golom Penave. Alumnus je tada lako mogao povećati vodstvo da je Penava bolje završio odličnu akciju i proigravanje Grbeše. Ipak gol dolazi na drugoj strani kada puca Pervan a lopta na crti pogađa Horvata u leđa i matira Lukića. Nakon toga gola vidimo puno konkretniju igru gostiju koji sa 4-5 dalekometnih šuteva testiraju spremnost Lukića. Cijelo to vrijeme gosti dosta dobro igraju sa igračem vratarom i uspijevaju u tom razdoblju imati više od igre dok domaći čekaju priliku iz kontre. U 35′ žuti karton dobija Mijo Marinović radi prigovora. Inače cijelo vrijeme trener gostiju iskazivao je nezadovoljstvo arbitražom sudačkog para. Igru sa vratarem igračom Alumnus uspjeva slomiti tek u 37′ minuti kada Grbeša krade loptu i kombinira sa Penavom nakon čega alumnusova devetka postiže svoj drugi pogodak na utakmici. Točno minutu do kraja svjedoci smo još jedne akcije ovog para no ovaj puta Penava je asistent, a Grbeša strijelac.

Apsolutno zaslužena pobjeda domaće momčadi iako Vrgorac može žaliti za katastrofalnim ulaskom u utakmicu koji je uvelike odredio daljnji tijek susreta.

O nama Ivica Ojvan

Osnivač CROfutsal online futsal magazina. Na portalu radi kao tehnički administrator i novinar.

Crnica od Vrgorca doživjela prvi domaći poraz ove sezone!

U susretu 9.kola 1.HMNL Vrgorac je slavio na neugodnom gostovanju na Baldekinu kod Crnice! Ove …

Square pobjedom nad Universitasom zaključio sjajnu jesen!

Dubrovački Square je u susretu poslijednjeg jesenskog kola nadigrao oslabljenu momčad splitskog Universitasa. Momčad Antuna …