Početna | - Naslovna | 1.HMNL | Brod 035 Simplex – Murter 8:7 (3:3)

1.HMNL | Brod 035 Simplex – Murter 8:7 (3:3)

Brod 035 Simplex je izborio značajne bodove u borbi za opstanak! U susretu 13.kola 1.HMNL momčad Ivice Ćorluke je slavila protiv Murtera rezultatom 8:7, čime se bodovno poravnala na začelju ljestvice s Vrgorcem!

Delegat: Ivan Sović

BROD 035 SIMPLEX: Željko Konrad, Danijel Martić, Mario Lucić, Mario Petrović, Alen Jelčić, Ivica Pavić, Damir Radman, Luka Đerek, Robert Ruhek, Ivan Marić, Đuro Ereiz, Hrvoje Mišić, Marko Družić, Ivica Brdar, trener: Ivica Ćorluka

MURTER: Krešimir Škračić, Duje Nevistić, Ivica Perajica, Šimun Popov, Marin Vučemilović, Šime Jušić, Stefan Rakić, Denis Mijatović, Mladen Bajamić, Karlo Klarin, Šime Jušić, Pavle Mudronja, trener: Mladen Perica-Štrla

STRIJELCI: 1:0 Mišić (5′), 2:0 Mišić (5′), 3:0 Petrović (7′), 3:1 Nevistić (9′), 3:2 Vučemilović (11′), 3:3 Klarin (13′), 4:3 Mišić (22′), 4:4 autogol-Petrović (23′), 4:5 Rakić (24′), 5:5 Ereiz (25′), 6:5 Mišić (26′), 6:6 Vučemilović (28′), 7:6 Družić (37′), 7:7 Vučemilović (39′), 8:7 Jelčić (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Brod 035 Simplex 9 (4+5); Murter 9 (5+4)

ŽUTI KARTONI: Petrović (13′), Mišić (32′) – BROD 035 SIMPLEX
Vučemilović (35′) – MURTER

IGRAČ UTAKMICE: Hrvoje Mišić (BROD 035 SIMPLEX)

KOMENTAR:
U uzbudljivoj utakmici odigranoj u Slavonskom Brodu, domaćin je došao do vrijednih bodova u borbi za opstanak slavivši protiv Murtera rezultatom 8:7! Čak 15 golova mogli su vidjeti gledatelji koji su na koncu pljeskom ispratili momčad Ivice Ćorluke. Junak susreta bio je Hrvoje Mišić koji je s 4 postignuta gola najzaslužniji za veliku pobjedu domaćina. Na golu gostiju zbog kartona nije bilo Stojkića, što je u velikoj mjeri olakšalo put domaćinu prema trijumfu.
Sudeći prema početku susreta, mogla se očekivati lakša pobjeda domaćina. Mišić je dvaput zabio u 5.minuti, a kada je Petrović 2 minute kasnije zabio za 3:0, mngoi su unaprijed upisali bodove domaćinu. No Nevistić, Vučemilović i Klarin u 4 minute vraćaju stvari na početak, te se na odmor otišlo s rezultatom 3:3! Novim golom mišića domaćin je još jednom poveo, da bi autogolom Petrovića, te golom Rakića gosti po prvi put preuzeli vodstvo. Ipak, prednost gostiju nije dugo trajala, jer domaći u 2 minute dvaput zabijaju za 6:5! Do kraja je Vučemilović dvaput vraćao goste u igru, no treći put nije mogao. Jelčić je u 39.minuti zabio za 8:7, rezultat koji se do kraja nije mijenjao.
Brođani su tako upisali iznimno važne bodove u borbi za opstanak, dok je Murter i dalje na 5.mjestu, no Square je sada na 4 boda prednosti. U slijedećem kolu Brođani će na gostovanje kod vrlo jakog Splita, dok Murter dočekuje vodeći Nacional. Iznimno teški dvoboji za obe momčadi nakon kojih će uslijediti kratka stanka zbog reprezentativnog okupljanja u Novigradu!

Povjerenik za natjecanje 1.HMNL podsjeća na Propozicije natjecanja

Povodom početka nove natjecateljske sezone 1.HMNL, povjerenik za natjecanje Dario Skender podsjetio je klubove na …