1.HMNL | Brod 035 – Square 5:2 (1:1)

U susretu 7.kola 1.HMNL Brod 035 je ostvario novu pobjedu slavivši protiv gostiju iz Dubrovnika rezultatom 5:2! Momčad Ivice Ćorluke do pobjede su predvodila osječka pojačanja Čavar i Kajfeš s po 2 postignuta zgoditka, a više o susretu donosimo u nastavku.

Delegat: Mirko Vrcan

BROD 035: Darko Milanović, Dražen Čavar, Mario Petrović, Ivica Pavić, Igor Mirković, Armando Kajfeš, Almedin Bundavica, Ivan Marić, Bruno Lovreković, Mario Lucić, Anto Gudelj, Tomislav Kovačević, Davor Maričević, trener: Ivica Ćorluka

SQUARE: Zoran Primić, Borna Tikvica, Tomislav Bevanda, Ivan Ivanković, Hrvoje Cvjetković, Stjepan Rezo, Maro Đuraš, Antonio Konsuo, Adrijan Micevski, Alen Turuk, trener: Marinko Mavrović

STRIJELCI: 1:0 Bundavica (9′), 1:1 Micevski (16′), 2:1 Čavar (22′), 2:2 Konsuo (29′), 3:2 Kajfeš (35′), 4:2 Čavar (38′), 5:2 Kajfeš (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Brod 035 8 (3+5); Square 8 (5+3)

Bundavica (28′), Mirković (31′), Gudelj (31′), Lovreković (33′) – BROD 035

CRVENI KARTON: Stjepan Rezo (9′) – SQUARE

IGRAČ UTAKMICE: Dražen Čavar (BROD 035)

Da su prava senzacija lige malonogometaši Broda 035 dokazali su i u utakmici 7.kola 1.HMNL u kojoj su na parketu SD Brod s 5:2 svladali dubrovački Square. Bio je to izravni dvoboj za 5.mjesto budući su obje ekipe uoči međusobnog ogleda imale po 9 bodova. Razlika je u tome što su Dubrovčani u Slavonski Brod došli s 2 uzastopna poraza, dok su Brođani imali dvije uzastopne pobjede. Na kraju je Brod 035 nastavio pozitivnu seriju te je s pobjedom od 5:2 upisao i treći uspjeh u nizu s kojim je upravo od Squarea preuzeo 5.mjesto na ljestvici. Konačni rezultat pomalo vara budući je sve do 5 minuti prije kraja bilo 2:2, a kada su Brođani postigli pogodak za 3:2 gosti bacaju sve na napad što ih je koštalo uvjerljivog poraza.
Bila je to obostrano sjajna utakmica s puno lijepih poteza na obje strane. Vidjelo se tu dobrih proigravanja uz puno tempa i borbe te je 400 gledatelja moglo s pravom uživati u odličnoj utakmici. Do vodstva su domaći došli u 9.minuti. Vratar Squarea Zoran Primić bez potrebe je otišao u napad te je izgubio loptu koju mu je oduzeo Mario Petrović. Domaći kapetan je odmah gađao prazan gol na suprotnoj strani, a sigurna pogodak rukama spašava igrač Stjepan Rezo za što je dobio crveni karton. Tako su Dubrovčani ostali bez jednog igrača, a Almedin Bundavica je sigurno izveo kazneni udarac sa 6 metara za svoj sedmi gol u ovoj sezoni, 1:0! Do poluvremena su gosti ipak uspjeli doći do poravnanja. Igrala se 16.minuta kada je Maro Đuraš dobro ubacio s desne strane, a u sredini je iz blizine Adrijan Micevski precizan za 1:1!
Već u 2.minuti drugog poluvremena Brod 035 dolazi do novog vodstva. Bila je to kopija gostujućeg prvog gola. Petrović je ubacio za Dražena Čavara, a ovaj bez problema pogađa za 2:1. Nakon toga su domaći malo pali u igri što je iskoristio mladi Antonio Konsuo koji je nakon nove asistencije Đuraša točan iz blizine za 2:2! Sve do 5 minuti prije kraja nije se znao pobjednik, a onda su Petrović i Kajfeš u 35.minuti odigrali lijepu akciju nakon koje je domaći kapetan upisao svoju drugu asistenciju, a Osječanin Armando Kajfeš prvi gol na utakmici za 3:2! Gospari tada uvode igrača–golmana budući žele doći do novog poravnanja, međutim u 38.minuti je iskusni Petrović koji ima 40 godina na svojim leđima dao još jednu dobru loptu za drugog Osječanina u domaćim redovima Čavara koji svojim 8. golom u sezoni podiže na 4:2! I na samom kraju Brođani su u 40.minuti postigli i peti pogodak, a Kajfeš nije imao težak zadatak poslati oduzetu loptu u praznu mrežu za konačnih 5:2! Tako su malonogometaši Broda 035 upisali svoju 4. pobjedu u sezoni te više nitko u klubu ne razmišlja o ostanku u ligi, već se gleda i prema play-offu. Nitko u klubu nije očekivao da će nakon 7.kola imati 12 bodova, dok je protiv Squarea ekipa trenera Ivice Ćorluke odigrala do sada svoju najbolju utakmicu, te se očito forma momčadi diže iz kola u kolo. Squareu pak ostaju brige, jer upisan je i treći poraz u nizu, a u slijedećem kolu u goste im dolazi vodeći Nacional.

Za CROfutsal: Josip Šebalj

Vrgorac predstavio novog trenera i golmana povratnika!

Nakon što je po okončanju prošle sezone Vladimir Bebek za naš magazin potvrdio kako se …

Kosor i Hrstić iz Splita prešli u gradskog rivala AFCU!

Nakon što je Split katastrofalnu sezonu “okrunio” ispadanjem iz 1.HMNL, niz igrača napustio je splitske …