Početna | - Naslovna | 1.HMNL | Murter – Osijek | Izvještaj
logo 1. HMNL
1. HMNL

1.HMNL | Murter – Osijek | Izvještaj

U susretu 20.kola 1.HMNL Murter je slavio protiv Osijeka čime je osigurao minimalno 2.mjesto uoči doigravanja. Momčad Mladena Perice-Štrle do nove je pobjede predvodio sjajni Perišić koji je zabio 3 gola.

Mjeritelj vremena: Toni Juraga

MURTER: Marin Stojkić (kap.), Stjepan Perišić, Luka Jurlina, Renato Kožulić, Šime Jušić, Karlo Klarin, Marko Troskot, Augusto Celso de Ferreira, Marko Vukić, Hrvoje Ajduković, Stipan Vedrić, Šimun Popov, trener: Mladen Perica-Štrla

OSIJEK: Ivan Mladina (kap.), Mislav Včelik, Andrej Pandurević, Ante Barišić, Armando Kajfeš, Zvonimir Horvat, Kristijan Lukenda, Matej Govorko, Dražen Čavar, Gordan Duvančić, trener: Marin Smoje

STRIJELCI: 1:0 Perišić (4.min.), 2:0 Jurlina (13.min.), 3:0 Perišić (23.min.), 4:0 Perišić (37.min.), 4:1 Barišić (38.min.)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Murter 5 (3+2); Osijek 8 (4+4)

CRVENI KARTONI: Troskot (20.min.) – MURTER
Horvat (1.min.) – OSIJEK

IGRAČ UTAKMICE: Stjepan Perišić (MURTER)

Pobjedom nad Osijekom Murter je osigurao minimalno 2.mjesto uoči doigravanja!
Susret je burno počeo već u 1.minuti. Horvat startom s leđa ruši igrača u situaciji 1 na 1, te je opravdano isključen, no brojčanu prednost domaći ne koriste. No netom nakon isteka kazne, Perišić dovodi Murter u vodstvo, 1:0! Usprkos vodstvu, domaći su i dalje dominantni, a inicijativu su okrunili pogotkom u 13.minuti, kada Jurlina zabija za 2:0! U poslijednjoj minuti 1.poluvremena vidjeli smo još jedno isključenje. Troskot je izgubio loptu na vlastitoj polovici, te prekršajem s leđa zaustavlja gostujuću priliku, a suci su neumoljivi te ga šalju na prijevremeni odmor. No ni gosti ne koriste brojčanu prednost, a u nastavku po isteku kazne Perišić još jednom zabija za 3:0! Dugo se rezultat nije mijenjao, sve do 37.minute kada Perišić koristi preuzimanje rizika u igri gostiju i postiže svoj treći zgoditak za velikih 4:0! poraz gostiju ublažio je Barišić u slijedećoj minuti za konačnih 4:1!
Murter je tako iskoristio posrtaj Solina i osigurao minimalno 2.mjesto, a u naredna 2 kola ostaje za vidjeti mogu li ugroziti vodeći Nacional. Osijeku ostaje pak da plasman u doigravanje potvrdi u naredna 2 kola, prije svega u slijedećem kolu kada im u goste dolazi Square.

murter

Teo Strunje: ‘Još uvijek vjerujem da se prvenstvo može dovršiti’

Razgovarali smo s Teom Strunjom, trenerom Novog Vremena Apfel, aktualnog prvaka Hrvatske koji nakon 15 …

Mladen Perica-Štrla: ‘Ne vjerujem da će se prvenstvo nastaviti…’

Mladen Perica-Štrla trener je šibenske Crnice, koja ove sezone bilježi sjajne rezultate. Šibenčani trenutno drže …