Početna | - Naslovna | 1.HMNL | Nacional – Murter Royal 5:2 (2:0)

1.HMNL | Nacional – Murter Royal 5:2 (2:0)

U derbiju 3.kola 1.HMNL Nacional je slavio protiv Murtera rezultatom 5:2! Zagrebački Nacional tako se učvrstio na vrhu ljestvice s maksimalnim bodovnim učinkom.

Delegat: Vojislav Aladžić

NACIONAL: Žarko Luketin, Leo Klindić, Mislav Banek, Sven Horvath, Kujtim Morina, Mladen Kocić, Dino Kovač, Igor Leskovar, Ivan Pavlić, Tihomir Novak, Borko Surudžić, Goran Ugarković, Filip Ukalović, Davor Kanjuh, trener: Robert Grdović

MURTER ROYAL: Marin Stojkić, Stipe Vedrić, Šime Fantov, Šime Jušić, Stefan Rakić, Denis Mijatović, Mladen Bajamić, Karlo Klarin, Šimun Popov, Krešimir Škaračić, trener: Mladen Perica-Štrla

STRIJELCI: 1:0 Morina (14′), 2:0 Kanjuh (15′), 3:0 Novak (22′), 3:1 Rakić (25′), 3:2 Klarin (27′), 4:2 Kocić-6m (32′), 5:2 Novak (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Nacional 9 (4+5); Murter Royal 7 (3+4)

ŽUTI KARTONI: Bajamić (25′), Mijatović (30′), Klarin (32′) – MURTER

CRVENI KARTON: Mijatović (32′) – MURTER

IGRAČ UTAKMICE: Tihomir Novak (NACIONAL)

U susretu 3.kola Nacional je nastavio svoj pobjednički niz, a  javnosti je predstavio svoja pojačanja iz Srbije, dvojac Kocić-Surudžić. Murter je u Zagreb došao oslabljen neigranjem Ajdukovića, Vukića i Nevistića, no i takvi su gosti u Zagrebu zaigrali hrabro s težnjom da se nadigravaju s favoriziranim domaćinom.
Dugo smo čekali na prvu pravu priliku, a u 10.minuti Banek je uzdrmao gredu! Ta situacija kao da je bila uvertira u vodstvo domaćih, koji u 2 minute dvaput zabijaju za lijepo vodstvo na odmoru. Kujtim Morina doveo je domaćina u vodstvo u 14.minuti, a već u slijedećoj minuti udarac Kanjuha zahvaća jednog od braniča gostiju i vara Stojkića za velikih 2:0! Do odmora su gosti nekoliko puta ozbiljno zaprijetili, a vrijedi istaknuti i situaciju kada su domaći burno reagirali nakon što im nije suđen penal.
U nastavak gosti jako dobro ulaze, te se vrlo brzo vraćaju u igru. Golovima Rakića i Klarina gosti dolaze do 3:2, a potpuni “comeback” mogli smo vidjeti vrlo skoro, no suci su još jednom propustili dosuditi najstrožu kaznu za goste. Nakon toga, Mijatović je poprilično bezazleno u 2 minute zaradio 2 žuta kartona, te je Murter ostao bez svog najjačeg napadačkog aduta. Suđenjem nikako nije bio zadovoljan trener gostiju Štrla koji je zbog prigovora udaljen s klupe. Iz penala je Kocić upisao pogodak u debiju za Nacional, dovevši tako svoju momčad na prag trijumfa, 4:2! Rezultatska neizvijesnost otklonjena je u 38.minuti kada nastojanja gostiju da s golmanom-igračem dođu barem do boda kažnjava Novak golom za konačnih 5:2!
Nacional je tako upisao novu pobjedu, te sa stopostotnim učinkom prepuni samopouzdanja dolaze na gostovanje u Split. Murter je pak upisao novi poraz, no ostvaren dojam i nije tako loš. Velike će primjedbe u Murteru imati na sudački dvojac, a pred njima je zaista težak zadatak. Murter će bez Mijatovića na teško gostovanje u Osijek, nakon čega im u goste dolazi Split Tommy.

O nama Marija Šimac

VIDEO | Universitas u svom stilu predstavio momčad za novu sezonu

Splitski Universitas cijelog je ljeta u tišini radio pripremajući se za novu sezonu. Mnogi su …

U19 | Španjolska prejaka, Hrvatskoj srebro za povijest

Španjolska je prvak Europe u uzrastu do 19 godina! U finalnom susretu Španjolci su bili …