Početna | - Naslovna | 1.HMNL | Nacional – Osijek Kelme 7:4 (2:4)

1.HMNL | Nacional – Osijek Kelme 7:4 (2:4)

Nacional je ostvario novu ligašku pobjedu, no do nje su došli znatno teže no što je to itko mogao očekivati. U dvoboju s Osijekom momčad Roberta Grdovića je imala zaostatak 1:4, da bi nakon toga serijom od 6 pogodaka ostvarili pobjedu 7:4!

Delegat: Vojislav Aladžić

NACIONAL: Ivan Pavlić, Sven Horvath, Kujtim Morina,Tihomir Novak, Borko Surudžić, Žarko Luketin, Leo Klindić, Bojan Kubović, Mislav Banek, Mladen Kocić, Antonio Jamičić, Igor Leskovar, Kristijan Grbeša, Davor Kanjuh, trener: Robert Grdović

OSIJEK KELME: Ivan Mladina,Andrej Pandurević, Armando Kajfeš, Matej Govorko, Gordan Duvančić, Antonio Pavlović, Ante Barišić, Denis Šimašek, trener: Marin Smoje

STRIJELCI: 0:1 Kajfeš (1′), 1:1 Horvath (2′), 1:2 Duvančić (9′), 1:3 Kajfeš (11′), 1:4 Pandurević (12′), 2:4 Novak (14′), 3:4 Kocić (24′), 4:4 Grbeša (24′), 5:4 Grbeša (31′), 6:4 Grbeša (31′), 7:4 Grbeša (37′)

IGRAČ UTAKMICE: Kristijan Grbeša (NACIONAL)

KOMENTAR:
Nacional je ostvario novu pobjedu te je i dalje jedina neporažena momčad lige! Pobjeda je ono što ostaje i što će se pamtiti, a dobar dojam koji su gosti ostavili nakon prvih 15ak minuta past će u zaborav.
Gosti su nakon 12 minuti igre imali rezultat o kojem zasigurno ni sanjati nisu mogli. Već u 1.minuti Kajfeš je zabio za prednost gostiju, no vrlo brzo na drugoj strani uzvraća Horvath za 1:1! Nakon toga gosti u razmaku od samo 3 minute postižu 3 gola i dolaze do velikih 1:4! Strijelci su bili Duvančić i Kajfeš i Pandurević. No to je bilo sve od gostiju iz Osijeka! Kratka klupa je zasigurno učinila svoje, a i kvaliteta momčadi Nacionala na koncu je došla do izražaja. Novak je u 14.minuti smanjio na 2:4, a u nastavku su se domaći razigrali i predvođeni raspoloženim Grbešom došli do nove pobjede. S 2 gola u 24.minuti (Kocić i Grbeša), Nacional je došao do izjednačenja, a u poslijednjih 10 minuta koriste već spomenuti umor kod gostiju i na koncu dolaze do sigurne pobjede. Grbeša je dvaput zabio u 31.minuti, te još jednom u 37.minuti, kompletiravši tako poker zgoditaka u mreži gostiju za konačnih 7:4!
Pobjedom je Nacional zadržao 3 boda prednosti ispred drugoplasiranog Split Tommyja, a nakon dvije utakmice kod kuće slijedi im gostovanje kod neugodnog Murtera. Osijek će pak odigrati izuzetno bitnu utakmicu za opstanak, jer im u goste dolazi Uspinjača.