Početna | - Naslovna | 1.HMNL | Nacional – Split Tommy 0:7 (0:5)

1.HMNL | Nacional – Split Tommy 0:7 (0:5)

Veliku pobjedu istvario je Split Tommy u derbiju kod Nacionala odigranom u zagrebačkom Fusio centru! Splićani su došli u goste lideru i jedinoj neporaženoj momčadi prvenstva, te su upisali uvjerljivu i gotovo nevjerovatnu pobjedu 0:7!

Delegat: Vojislav Aladžić

NACIONAL: Žarko Luketin, Leo Klindić, Bojan Kubović, Mislav Banek, Sven Horvath, Kujtim Morina, Mladen Kocić, Antonio Jamičić, Igor Leskovar, Davor Kanjuh, Tihomir Novak, Borko Surudžić, Kristijan Grbeša, Ivan Pavlić, trener: Robert Grdović

SPLIT TOMMY: Ivo Jukić, Jakov Grcić, Alen Marić, Ante Ćorluka, Alen Protega, Nikola Pavić, Josip Suton, Branko Laura, Franco Jelovčić, Alen Fetič, Benicio Peixoto Genario, Mate Tešija, trener: Mato Stanković

STRIJELCI: 0:1 Suton (3′), 0:2 Fetič (7′), 0:3 Suton (8′), 0:4 Suton (14′), 0:5 Jelovčić (20′), 0:6 Grcić (25′), 0:7 Genario (26′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Nacional 7 (4+3); Split Tommy 7 (4+3)

ŽUTI KARTONI: Novak (5′) – NACIONAL; Fetič (10′), Suton (19′) – SPLIT TOMMY

IGRAČ UTAKMICE: Josip Suton (SPLIT TOMMY)

KOMENTAR:
Veliku i veličanstvenu pobjedu ostvario je Split Tommy u Fusio centru! U velikom derbiju hrvatskog futsala Split Tommy je deklasirao Nacional pobjedivši rezultatom 0:7! U dvobojima Nacionala i Splita se uvijek mogući svi ishodi, no ovoliko uvjerljivu pobjedu Splićana zaista gotovo nitko nije mogao očekivati.
Splićani su poveli u 3.minuti nakon lijepe akcije kada Genario proigrava Jelovčića koji s desne strane ulazi u sredinu, te pada u kaznenom prostoru Nacionala, lopta se odbila lijevo do Sutona koji pogađa u nebranjenu mrežu za 0:1! U istoj minuti mogli su gosti još jednom zabiti. Jelovčić je iz kornera dodao za Sutona koji ubacuje na drugu vratnicu gdje Genario za malo kasni. U 5.minuti bilježimo prvu prijetnju domaćina kada je nakon kornera lopta došla do Surudžića čiji je udarac očešao gredu! Uzvratili su vrlo brzo gosti kada je izigrana obrana domaćih, a Laura na dodavanje Sutona s desne strane ostaje sam i puca preko gola. U 7.minuti Splićani sjajnim golom Fetiča dolaze do povećanja vodstva. Lopta je iz auta ubačena na drugu stranu za Fetiča koji sjajno volejem pogađa u rašlje za 0:2! U istoj minuti bilježimo još jednu veliku priliku gostiju. Jelovčić je sjajno primio dugu loptu, sidrunskom se tehnikom oslobodio Novaka, te pored Luketina šalje loptu pored gola. No u slijedećoj minuti evo novog gola gostiju. Iz kornera domaćina izrodila se kontra gostiju, a na dodavanje Jelovčića Suton se praktički ušetao s loptom  u gol. Nacional uzvraća prekon Novaka koji lijepo prolazi Grcića, no njegov udarac Jukić odbija u koner. Lopta iz kornera odigrana je na Kocića, koji s 10ak metara pogađa vratnicu. S druge strane, Jukić je u nekoliko navrata sjajnim obranama izluđivao igrače Nacionala. U 14.minuti Splićani još jednom zabijaju; Suton i Jelovčić izigrali su obranu domaćina, a Suton iz drugog pokušaja šalje loptu u gol za velikih 4:0! To nije bio kraj mukama Nacionala u prvih 20 minuta. Pred odlazak na odmor u strijelce se upisao i Jelovčić koji je po desnoj strani prošao Novaka i lijepo iskosa sa 7-8 metara s desne strane zabio za velikih 5:0!
U nastavak domaćin vrlo dobro ulazi, no sreća im je još jednom okrenula leđa kada u 22.minuti udarac Grbeše s 13-14 metarazaustavlja vratnica! Minutu kasnije Novak lijepo prolazi po lijevoj strani, no raspoloženi Jukić mu sjajno ulazi u udarac. U istoj minuti Nacional je još dvaput ozbiljno zaprijetio. Najprije Jukić sjajno brani udarac Kocića, a nakon kornera Novak neometan iz izgledne prilike puca pored gola. No za razliku od domaćina, Splićani su učinkoviti u reačizaciji. Fetič je sjajnom dugom loptom uposlio Sutona koji lijepo prolazi po desnom boku i ubacuje na drugu vratnicu gdje Grcić zabija za 6:0! Uzvratio je domaćin iz slobodnog udarca s 10 metara, no Jukić lijepo brani udarac Novaka. U 26. minuti domaći neshvatljivo gube loptu na svojoj polovici, a takav poklon koristi Genario i u situaciji 1 na 1 zabija za 0:7! Nakon toga pokušali su domaći igrom s golmanom-igračem barem ublažiti poraz, no Jukić je na golu gostiju bio nesavladiv. S druge strane je i Luketin upisao nekoliko obrana, te se rezultat do kraja nije mijenjao. Kocić je u poslijednjoj minuti još jednom pogodio vratnicu, te je tako Nacional ostao bez pogotka u ovom za njih uvjerljivom i zasigurno neočekivanom porazu.

Povjerenik za natjecanje 1.HMNL podsjeća na Propozicije natjecanja

Povodom početka nove natjecateljske sezone 1.HMNL, povjerenik za natjecanje Dario Skender podsjetio je klubove na …