Početna | - Naslovna | 1.HMNL | Nacional – Vrgorac 4:2 (1:1)

1.HMNL | Nacional – Vrgorac 4:2 (1:1)

U susretu 21.kola Nacional je pobjedom nad Vrgorcem zadržao 1.mjesto na ljestvici uoči poslijednjeg kola! Momčad Roberta Grdovića slavila je rezultatom 4:2, no Vrgorčani su pružili vrlo dobar otpor. Poveli su gosti u 4.minuti golom Stankovića, a prednost su čuvali gotovo 10 minuta dok Novak nije zabio za 1:1! U nastavku je Novak svojim drugim zgoditkom doveo Nacional u vodstvo, no samo 2 minute kasnije Marinović je vratio susret u egal. Nacional je utakmicu prelomio u poslijednjih 10 minuta. Igrala se 32.minuta kada je Korab morina zabio za 3:2, a konačnih 4:2 postavio je Kocić 2 minute prije kraja susreta. Nacional je sada na korak do startne “jedinice” uoči doigravanja, te će u poslijednjem kolu tražiti pobjedu u Novom Marofu za potvrdu 1.mjesta na ljestvici. Vrgorac je pak siguran na diobi 5.mjesta s Murterom, te će upravo njihov međusobni ogled u poslijednjem kolu u Vrgorcu odlučivati tko će s 5., a tko s 6.mjesta u doigravanje.
Više detalja o susretu između Nacionala i Vrgorca donosimo u nastavku.

Delegat: Željko Franić

NACIONAL: Žarko luketin, Leo Klindić, Bojan Kubović, Mislav Banek, Sven Horvath, Kujtim Morina, Mladen kocić, Korab Morina, Antonio Jamičić, Milan Pavlić, Tihomir Novak, Borko Surudžić, Kristijan Grbeša, Davor Kanjuh, trener: Robert Grdović

VRGORAC: Mario Herceg, Vojko Pervan, Dario Grbavac, Ivan Zloić, Slobodan Gudelj-Velaga, Ante Kraljević, Dragan Stanković, Mijo Marinović, Duško Martinac, Josip Akmadža, Alen Vuković, trener: Vladimir Bebek

STRIJELCI: 0:1 Stanković (4′), 1:1 Novak (13′), 2:1 Novak (23′), 2:2 Marinović (25′), 3:2 Ko.Morina (32′), 4:2 kocić (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Nacional 5 (3+2); Vrgorac 7 (4+3)

ŽUTI KARTONI: Pervan (1′), Stanković (40′) – VRGORAC

IGRAČ UTAKMICE: Tihomir Novak (NACIONAL)

Olmissum preokretom do trijumfa kod Uspinjače Gimke!

Omiški Olmissum je ostvario izuzetno vrijednu pobjedu na gostovanju kod Uspinjače-Gimke. Momčad Duje Maretića je …

Podjela bodova u dvoboju Alumnusa i Futsal Dinama

U prvom današnjem prvoligaškom dvoboju Alumnus i Futsal Dinamo su podijelili bodove odigravši 3-3. Uzbudljiv …