Početna | - Naslovna | 1.HMNL | Novo Vrijeme – Nacional Zagreb 1:2 (0:1)

1.HMNL | Novo Vrijeme – Nacional Zagreb 1:2 (0:1)

U derbiju 4.kola 1.HMNL, Nacional je u Makarskoj svladao Novo Vrijeme rezultatom 1:2. Makarani su na krilima odličnog starta u novu sezonu tražili pobjedu protiv branitelja naslova, dok su gosti iz Zagreba došli u Makarsku produžiti svoj 100%-ni učinak. Iako su i Makarani mogli do bod(ova), pobjeda ipak zasluženo odlazi u Zagreb.

Kolo: 4.kolo
Datum: 21.10.2016.
Vrijeme: 19:30
Dvorana: GSD Makarska, Makarska
Gledatelja: 1000

NOVO VRIJEME – NACIONAL ZAGREB  1:2 (0:1)

Prvi sudac: Josip Dujmić
Drugi sudac: Sendi Soldatić
Treći sudac: Toni Cvijović
Četvrti sudac: Stjepan Lukin
Delegat: Marinko Tadić-Šutra

NOVO VRIJEME: Elvis Perković, Igor Osredkar, Vedran Kazazić, Marin Musinov, Lovre Tomaš, Mate Vuković, Nejc Hozjan, Toni Pašalić, Vlado Andrijašević, Sven Horvath, Vinko Nižetić, Daniel Matković, trener: Teo Strunje

NACIONAL ZAGREB: Franko Bilić, Kristijan Čujec, Tihomir Novak, Franco Jelovčić, Rafael Da Costa, Ivan Pavlić, Josip Jurić, Silvio Toth, Renato Koturović, Luka Perić, Kristijan Postružin, Franko Jamičić, trener: Kujtim Morina

STRIJELCI: 0:1 Čujec (19′), 1:1 Andrijašević (27′), 1:2 Novak (37′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novo Vrijeme 9 (4+5) ; Nacional Zagreb 8 (3+5)

ŽUTI KARTONI: Kazazić (24′), Andrijašević (26′) – NOVO VRIJEME; Jelovčić (23′) – NACIONAL

IGRAČ UTAKMICE: Tihomir Novak (NACIONAL ZAGREB)

Prije samog početka utakmice, Novo Vrijeme je prigodnim poklonima čestitalo Nacionalu plasman u Elitnu rundu Lige prvaka, te zlatnim makarskim veslačima u kategoriji kadeta. Što se same utakmice tiče, bolje otvaranje bilježi Nacional. Već u 2.minuti je domaći vratar Perković na iskušenju, no uspješno brani udarac Čujeca. Zatim dva puta pokušava Jelovčić, prvi put puca pored gola, a drugi njegov udarac od bloka završava na stativi. Prvu veliku priliku Novo Vrijeme ima u 7.minuti, kada u kontru ide Kazazić, no Bilić uspješno izlazi sa vrata te otklanja opasnost. Nastavljaju gosti prijetiti Perkoviću, prvo Jurić, a zatim i Čujec, no oba puta Perković izlazi kao pobjednik. U redovima Novog Vremena najraspoloženiji je bio Vedran Kazazić. U 11.minuti njegov pokušaj iz slobodnog udarca brani Bilić, a dvije minute kasnije njegov opasan volej blokira Jelovčić. Mogao je Nacional do vodstva u 14.minuti. Jelovčić izvanredno pronalazi Rafaela, ali i njegov udarac uspješno brani Elvis Perković. Najveću priliku u prvom dijelu Novo Vrijeme je imalo u 18.minuti, kada Kazazić sjajno proigrava Musinova. Musinov se našao sam u kontri, no njegov pokušaj brani Bilić. I tada dolazimo do 19.minute. Jelovčić opet odlično pronalazi Čujeca, koji pogađa pored nemoćnog Perkovića za 0:1! Moglo je do kraja prvog dijela Novo Vrijeme i do izjednačenja. Kazazićev udarac brani Bilić, a odbijenu loptu Slovenac Hozjan šalje preko gola.
I prvih nekoliko minuta drugog poluvremena pripada gostima. Pokušali su Postružin i Jelovčić, no bezuspješno. U 27.minuti Vlado Andrijašević koristi neopreznost gostiju, na centru krade loptu, te sam savladava Bilića za 1:1 i oduševljenje u dvorani. Kreće tada Nacional po pobjedu, a Novo Vrijeme čeka svoje prilike iz kontre i polukontre. Naredne minute potpuno su pripale gostima, redom su pokušali zabiti Čujec, Postružin, Novak i Jelovčić, no sve to je Perković uspješno zaustavio. Iz tog razdoblja ćemo izdvojiti samo jednu priliku Novog Vremena. Pucao je Kazazić iz slobodnog udarca, no pored gola. Kada već Nacional nije uspio zabiti izrađenim akcijama, do izražaja je došla individualna kvaliteta Tihomira Novaka. Nacionalov kapetan prolazi Andrijaševića na lijevoj strani, te pogađa nisko u malu mrežu za 1:2 u 37.minuti! Minutu kasnije, Musinov preuzima ulogu gomana-igrača za Novo Vrijeme. I opet su domaći bili jako blizu pogotku u samoj završnici. Pola minute prije kraja, Kazazić sjajno prima loptu prsima, okreće se te lijevom šalje loptu malo iznad grede. Rezultat se do kraja ipak nije mijenjao, te su gosti ostvarili veliku pobjedu u Makarskoj za nastavak pobjedničkog niza.

O nama Marin Franić

Poznato svih 16 sudionika Elitne runde UEFA Futsal Lige prvaka

Poznato je svih 16 sudionika Elitne runde UEFA Futsal Lige prvaka. Danas je popis 16 …

Square pobjedom nad Crnicom zasjeo na vrh ljestvice!

U izuzetno uzbudljivom susretu Square je slavio protiv Crnice rezultatom 6-5, čime je momčad Antuna …