Početna | - Naslovna | 1.HMNL | Osijek Kelme – Nacional 2:3 (2:1)

1.HMNL | Osijek Kelme – Nacional 2:3 (2:1)

Nacional je boljom igrom u drugom poluvremenu odnio sva tri boda iz dobro popunjene  osječke dvorane Zrinjevac. Bila je to utakmica ravnopravnih protivnika u kojoj su gosti pobijedili zbog duže klupe i uz puno sreće jer je pred kraj susreta Čavar nespretno izveo kazneni udarac i ispustio priliku poravnati rezultat….

Vrsta utakmice: 1. HMNL, 2. kolo
Datum: 3.10.2014.
Mjesto: Osijek, SD Zrinjevac
Gledatelja: 700

OSIJEK KELME – NACIONAL  2:3 (2:1)

Prvi sudac: Krešimir Gregurević (Sibinj)
Drugi sudac: Tomislav Katinić (Slavonski Brod)
Treći sudac: Dalibor Buljić (Čepin)
Delegat: Ivan Sović (Osijek)

OSIJEK KELME: Mladina, Eror, Dakić, Govorko, Lešić, Čavar, Duvančić, Pandurević, Barišić, Kajfeš, Horvat, Lukenda.
Trener: Marin Smoje

NACIONAL: Luketin, Kundić, Kubović, Banek, Horvath, Morina, Ukalović, Novak, Kovač, Šestić, Leskovar, Pavlić, Konjuh, Ugarković.
Trener: Robert Grdović

STRIJELCI:  1:0 Duvančić (2′), 1:1 Novak (8′), 2.1 Horvat (9′), 2:2 Konjuh (31′), 2:3 Ugarković (32′)

ŽUTI KARTONI: Čavar (17′) Novak (17′), Dakić (20′), Kubović (24′), Šestić (30′)

ISKLJUČENJE: nije bilo

IGRAČ UTAKMICE: Tihomir Novak (Nacional)

KOMENTAR:

U prvoj domaćoj utakmici nastavka malonogometnog prvenstva Osječani su odigrali dobru i kvalitetnu utakmicu pred skoro popunjenim Zrinjevcem među kojima je bilo i pedesetak Kohortaša koji su dali bučnu podršku tijekom cijelog susreta. No to nije bilo dovoljno za nešto više od časnog poraza od vrlo dobre ekipe Nacionala.

Domaći malonogometaši su dobro otvorili utakmicu i već u drugoj minuti poveli preko Gordana Duvančića. Precizan udarac s desetak metara završio je u samim rašljama gostujućeg golmana Žarka Luketina.

Poslije vodećeg gola domaćih Zagrepčani su imali terensku nadmoć i većinu vremena je lopta bila u njihovim nogama ali bez nekih izrazitijih prilika sve do osme minute kada je lopta došla do usamljenog Tihomira Novaka koji je prizemnim udarcem prvi put zatresao domaću mrežu.

Osječani uzvraćaju samo minutu kasnije. Dražen Čavar je uputio oštar udarac, a lopta pogađa Horvata, mijenja smjer i vara Luketina za ponovno vodstvo domaće ekipe kako ostaje i do odlaska na odmor.

Gosti su u drugi dio utakmice ušli nešto odlučnije i ponovo su imali terensku nadmoć što nisu uspjeli nikako i materijalizirati sve do zadnje četvrtine. Koncentracija domaćih je popustila i ekipa Nacionala je to iskoristila za potpuni preokret u samo jednoj minuti.

Prvo je nakon brze kontre Davor Konjuh postigao gol za poravnanje, a već u idućem napadu još jedna brza i precizna gostujuća akcija je završila golom Gorana Ugarkovića za vodstvo Nacionala 3:2.

Domaći trener Marin Smoje je odmah uzeo time out kako bi smirio svoje igrače i ukazao im na pogreške zbog kojih su primili dva gola. No, i nakon jedne minute odmora gosti više drže loptu u nogama i vrše pritisak prema osječkim vratima.

Ipak, domaći su imali priliku za osvajanjem barem boda jer je Duvančić u 38. minuti pogodio vratnicu, a Čavar je u istoj minuti propustio realizirati kazneni udarac, pokliznuo se pred samom loptom koja je lagano otišla u aut. Nakon toga domaći su sve dali u napad, ali za nešto konkretnije više nije bilo vremena.

O nama Željko Kubatka

Josip Suton: “Splitu hvala na svemu, a Vrgorac je novi izazov!“

Josip Suton sredinom je srpnja predstavljen kao veliko pojačanje Vrgorca. Nakon dugih 9 sezona popularni …

Ivo Jukić nastavlja karijeru u nekadašnjem talijanskom prvaku!

Nakon epizode u belgijskom Mouscronu naš vratar Ivo Jukić vraća se u Italiju. Nekadašnji talijanski …