Početna | - Naslovna | 1.HMNL | Osijek Kelme – Novi Marof 9:1 (6:0)

1.HMNL | Osijek Kelme – Novi Marof 9:1 (6:0)

Osječani su u derbiju začelja visoko porazili ekipu Novog Marofa i tako dokazali da im nije mjesto na začelju tablice…..

Delegat: Smiljko Vranić

OSIJEK KELME: Ivan Mladina, Nikola Eror, Andrej Pandurević, Alen Lišić, Armando Kajfeš, Zvonimir Horvat, Kristijan Lukenda, Matej Govorko, Dražen Čavar, Goran Dakić, Gordan Duvančić, Dino Maligec.
trener: Marin Smoje

NOVI MAROF: Marin Kišek, Josip Šestak, Marin Šinjori, Dario Šestić, Dino Kovač, Ivan Sokser, Dominik Broz, Krunoslav Horvatić.
trener: Goran Mamić

STRIJELCI: 1:0 Duvančić (3′), 2:0 Pandurević (4′), 3:0 Dakić (11′), 4:0 Dakić (13′), 5:0 Dakić (13′), 6:0 Čavar (16′), 7:0 Horvat (25′), 7:1 Kovač (33′), 8:1 Eror (37′), 9:1 Čavar (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Osijek Kelme 6(3+3); Novi Marof 3(2+1)
ŽUTI KARTONI: Dakić (17′) – OSIJEK KELME; Šinjori (17′) – NOVI MAROF

U osječkoj golijadi najefikasniji je bio Goran Dakić koji je postigao tri gola i ujedno bio i najbolji igrač na terenu. Dakić je u tri minute postigao tri gola i to nakon što je ušao s klupe za rezerve nekoliko minute prije svog prvog gola kada je sam pred gostujućim golmanom mirno poslao loptu u mrežu za 3:0 domaće vodstvo.

Domaći su odmah krenuli i lov na gol što im se i ostvarilo u trećoj minuti kada je Gordan Duvančić snažnim udarcem prisilio gostujućeg golmana Marina Kišeka da prvi put vadi loptu iz mreže. Minutu kasnije mladi hrvatski reprezentativac Andrej Pandurević postiže drugi domaći gol.

I Dražen Čavar se pridružio listi strijelaca pa je prvih dvadeset minuta završilo s visokih 6:0. Visoko i sigurno vodstvo je odredilo tijek drugogo dijela utakmice kada su domaći čekali svoju priliku iz kontre. Zvonimir Horvat je u petoj minuti nastavka povećao vodstvo na 7:0, a jedini gol za gostujuću ekipu postigao je Dino Kovač u 33. minuti. Visoko vodstvo dalo je priliku domaćem treneru Marinu Smoji d ada priliku svim igračima što je Nikola Eror iskoristio i postigao osmi osječki gol. Dražen Čavar je u minutu prije kraja zaključio listu strijelaca za konačnih 9:1.

Visoka pobjeda s nova tri boda za Osječane je veliki korak prema ostanku među najboljim hrvatskim malonogometnim ekipama. U narednom kolu Osijek Kelme ide na teško gostovanje u Dubrovnik, dok će u zadnjem kolu regularnog dijela prvenstva imati priliku na domaćem parketu potvrditi ostanak protiv ‘fenjeraša’ MNK Broda 035.

O nama Željko Kubatka

Josip Suton: “Splitu hvala na svemu, a Vrgorac je novi izazov!“

Josip Suton sredinom je srpnja predstavljen kao veliko pojačanje Vrgorca. Nakon dugih 9 sezona popularni …

Ivo Jukić nastavlja karijeru u nekadašnjem talijanskom prvaku!

Nakon epizode u belgijskom Mouscronu naš vratar Ivo Jukić vraća se u Italiju. Nekadašnji talijanski …