Početna | - Naslovna | 1.HMNL | Osijek Kelme – Novo Vrijeme 5:3 (4:1)

1.HMNL | Osijek Kelme – Novo Vrijeme 5:3 (4:1)

Osječani su odličnom igrom i uvjerljivim vodstvom u prvih dvadeset minuta uspjeli prvi put ubilježiti pobjedu nakon osam odigranih kola što su zamalo u nastavku prokockali kada su gosti došli na samo gol zaostatka, no domaći malonogometaši su ipak sačuvali prednost i osvojili ‘životno’ važne bodove…..

Delegat: Ivan Sović (Osijek)

OSIJEK KELME: Ivan Mladina, Nikola Eror, Goran Dakić, Matej Govorko, Ivan Mlinarević, Dražen Čavar, Gordan Duvančić, Krešimir Lešić, Mario Meter, Andrej Pandurević, Barišić, Armando Kajfeš, Zvonimir Horvat, Antonio Pavlović.
Trener: Marin Smoje

NOVO VRIJEME: Filip Bašković, Elvis Perković, A. Bušelić, Darijo Agić, Mirko Jurjević, Renato Koturović, Igor Osredkar, Ivan Buljan, Duje Bajrušević, Mitijan Meštrović, Kristijan Zor, Dario Martinović.
Trener: –

STRIJELCI: 1:0 Pandurević (6′), 2:0 Duvančić (7′), 3:0 Pandurević (12′), 4:0 Govorko (14′), 4:1 Bajrušević (18′ ku.), 4:2 Osredkar (21′), 4:3 Osredkar (23′), 5:3 Horvat (36′)

ŽUTI KARTONI: Osijek: – , Novo Vrijeme: Bajrušević (14′), Martinović (18′)

IGRAČ UTAKMICE: Andrej Pandurević

KOMENTAR:

Osijek Kelme je bio ponovo bio oslabljen za neigranje Dražena Čavara iako je on bio prijavljen u zapisniku, dok za Makarane nisu nastupali kažnjeni Vedran Kazazić i Saša Babić. Za domaće je pobjeda bila jedina opcija što se na kraju ostvarilo ponajviše zahvaljujući mladom hrvatskom reprezentativcu Andreju Pandureviću koji je sa dva gola i dvije asistencije bio najupečatljiviji domaći igrač. Uz njega treba spomenuti neumornog Gordana Duvančića i golmana Ivana Mladinu čijim intervencijama domaći mogu zahvaliti što Makarani nisu uspjeli odnijeti bod.

U jednom od boljih i efikasnijih poluvremena igrači Marina Smoje su postigli četiri gola počevši od šeste minute kada je Andrej Pandurević oduzeo loptu na svojoj polovici, sjurio se do suprotnog gola i prezicnim udarcem postigao gol za vodstvo Osijek Kelmea. Minutu kasnije Gordan Duvančić radi gotovo indentičnu solo akciju samo sa desne strane i domaći imaju vodstvo od 2:0. Gosti poslije dva primljen gola uglavnom imaju loptu u svojim nogama, ali bez pravih prilika.

Kod trećeg gola ponovo gosti gube loptu u napadu, odnosno Zvonimir Horvat im oduzima loptu i dodaje je Pandureviću koji je postiže svoj drugi gol. Dvije minute kasnije Pandureviće oduzima loptu na svojoj polovici, gura loptu pred gostujući gol, a Matej Govorko zajedno s loptom ulazi u gol za vodstvo 4:0. Dvije minute prije odlaska na odmor domaći malonogometaši prave šesti prekršaj i iz kaznenog udarca Duje Bajrušević postiže prvi gostujući gol.

Odmah nakon samo minute nastavka slovenski reprezentativac Igor Osredkar postiže gol, a u 23. minuti Osredkar je još jednom šalje loptu u osječki gol i rezultat je 4:3. Osječka zvona su glasno pozvonila na uzbunu, trener Smoje uzima minutu odmora nakon koje domaći ipak igraju puno bolje, no opet je Mirko Jurjević imao veliku priliku iz blizine poravnati rezultat, ali je to Ivan Mladina spriječio čudesnom obranom. Četiri minute do kraja susreta Zvonimir Horvat postiže gol zahvaljujući vrlo dobroj i preciznoj asistenciji Pandurevića. Nakon petog domaćeg gola Makarani igraju sa šestim igračem u polju, ali niti takva igra ne donosi promjenu rezultata.

O nama Željko Kubatka

BOMBA IZ VRGORCA | Josip Suton u nebeskoplavom dresu!

Senzacionalna vijest dolazi nam iz Vrgorca. Josip Suton novi je igrač vrgoračkog prvoligaša! Dojučerašnji igrač …

Đulvatu novi mandat na čelu Futsal Dinama!

Matija Đulvat dobio je novi četverogodišnji mandat na mjestu predsjednika Futsal Dinama! Kao jedini kandidat …