Početna | 1.HMNL | 1.HMNL | Osijek – Novo Vrijeme | Izvještaj
logo 1. HMNL
1. HMNL

1.HMNL | Osijek – Novo Vrijeme | Izvještaj

Osječki malonogometaši uvjerljivo su porazili Makarane iako su gosti bolje otvorili utakmicu i imali početno vodstvo, no kako je utakmica odmicala igrači Marina Smoje sve su bolje igrali i na kraju, zahvaljujući raspoloženim Draženom Čavarom i Zvonimirom Horvatom zasluženo slavili visoku pobjedu…..

CROfutsal 1.HMNL logo
1. HMNL

Vrsta utakmice: 1. HMNL, 5. kolo
Datum: 2.11.2013.
Mjesto: Osijek, SD Zrinjevac
Gledatelja: 500

OSIJEK KELME – NOVO VRIJEME APFEL 8:5 (3:2)

Prvi sudac: Danijel Jnaošević (Zagreb)
Drugi sudac: Adin Hasić (Zagreb)
Treći sudac: Dalibor Buljić (Čepin)
Delegat: Smiljko Vranić (Ivankovo)

OSIJEK KELME: Mladina, Mlinarević, Gabrić, Pandurević, Barišić, Kajfeš, Horvat, Lukenda, Govoroko, Stipanović, Čavar, Lešić, Duvančić.
Trener: Marin Smoje

NOVO VRIJEME APFEL: Perković, Vuković, Vrcan, Buljan, Pavičić, Jelavić, Kazazić, Zor, Radmilo, Babić, Vranješ, Bašković.
Trener: Ivica Osibov

STRIJELCI:  0:1 Babić (2′), 1:1 Čavar (7′), 1:2 (Pavičić (8′), 2:2 Čavar (15′), 3:2 Horvat (18′), 4:2 Horvat (25′), 5:2  Pandurević (26′), 5:3 Babić (33′), 6:3 Horvat (33′), 7:3 Horvat (35′), 7:4 Kazazić (37′), 8:4 Čavar (39′), 8:5 Zor (40′)

ŽUTI KARTONI: Osijek: Dario Stipanović (5′), Dražen Čavar (12′),  Ivan Mladina (12′), Zvonimir Horvat (33′), Novo Vrijeme: Edo Radmilo (26′)

ISKLJUČENJE:  nije bilo

IGRAČ UTAKMICE: Zvonimir Horvat

KOMENTAR:

Organizator se ponovo pobrinuo za spektakularno predstavljanje igrača obje ekipe uz dimne zavjese, vatru i svjetlosne efekte što futsalu u Osijeku daje novu atraktivniju dimenziju koja će, nadamo se, privući sve više gledatelja, iako već sada u Zrinjevcu ima isto ili više gledatelja, nego na pojedinim nogometnim utakmicama u Gradskom vrtu.

Otvaranje domaćih malonogometaša nije bilo tako spektakularno već su dozvolili Makaranima da vode igru, a poseban problem za Osječane je bio Saša Babić koji je bio nerješiva zagonetka za domaće malonogometaše. Babić je i postigao vodeći gostujući gol udarcem iz blizine, a da gosti ne povećaju vodstvo pobrinuo se Ivan Mladina s nekoliko odličnih intervencija.

Nakon pet minuta mlake igre domaći su počeli pokazivati znakove života i volje za igrom, a gol Dražena Čavara u 7. minuti potpuno ih je vratio u igru. Golman Mladina je poslao loptu pred suparnički šesterac, a Čavar je direktnim udarcem uputio loptu u gornji lijevi ugao.

Minutu kasnije Zvonimir Horvat pravi grešku, gubi loptu, a Robert Vinko Pavičić iz blizine postiže gol za drugo gostujuće vodstvo. Veliko nezadovoljstvo publike izazvala je odluka sudačkog para iz Zagreba Janošević – Hasić kada su dosudili prekršaj i slobodan udarac za goste jer je osječki golman Mladina obranio udarac izvan vratarskog prostora što Makarani nisu iskoristili, a jeli domaći vratar bio izvan svog prostora je stvar ‘Oka sokolovog’, no da suci i nisu dosudili prekršaj nitko se ne bi bunio.

U 15. minuti Čavar donosi izjednačenje za domaće udarcem iz blizine, dok se za vodstvo pobrinuo Horvat, na svojoj je polovici uzeo loptu, predriblao nekoliko suparničkih igrača i jakim prizemnim udarcem zatresao mrežu golmana Baškovića.

Nakon odmora domaći igrači su izašli na parket dvorane Zrinjevac puno odlučniji i agresivniji u čemu se isticao Zvonimir Horvat koji je nakon grešaka u početku utakmice nastavio s odličnom igrom i zgodicima koji su Osječanima donijeli važne bodove.

U  petoj minuti nastavka Horvat je na veliko veselje domaće publike povećao vodstvo domaćih, a samo minutu kasnije mladi i izuzetno talentirani Andrej Pandurević koristi grešku gostujuće obrane i povećava na 5:2. Gosti uvode igrača – golmana i to mi donosi smanjenje vodstva, ali i priliku domaćima za postizanje lakih golova.

Osječani to koriste i s dva gola Horvata za vodstvo 7:3 osiguravaju nove važne bodove. Do kraja Makarani su uspjeli postići još dva gola, a seriju domaćih golova završava odlični Čavar.

Osječani su odličnom igrom uspjeli svladati vrlo dobru ekipu iz Makarske nakon slabog otvaranja, ali i bez Gorana Dakića i Maria Metera. Dakić je ozlijeđen na nogometnoj utakmici i za njega je ova polusezona završena, dok je Meter imao nogometnih obaveza. Obaveze osječkih malonogometaša prema svojim nogometnim ekipama će predstavljati veliki problem za Osijek Kelme na putu prema vrhu tablice i osiguranja play offa, posebno na gostovanjima.