Početna | - Naslovna | 1.HMNL | Osijek Kelme – Split Tommy 5:6 (2:3)

1.HMNL | Osijek Kelme – Split Tommy 5:6 (2:3)

Split Tommy je znatno teže no što se očekivalo ostvario novu prvenstvenu pobjedu! Na gostovanju u Osijeku, momčad Mladena Perice-Štrle slavila je rezultatom 5:6, te tako nastavlja utrku s Nacionalom.

Delegat: Ivan Sović

OSIJEK KELME: Ivan Mladina, Josip Jurić, Anton Gaši, Andrej Pandurević, Ante Ćurković, Ivica Majić, Antonio Pavlović, Josip Pole, Antonio Jamičić, Ivan Mlinarević, Alen Lišić, Dino Maligec, Nikola Eror, Goran Dakić, trener: Marin Smoje

SPLIT TOMMY: Ivo Jukić, Jakov Grcić, Ivan Gotovac, Davi Trindade, Josip Suton, Josip Jakovljević, Marin Stojkić, Franco Jelovčić, Genario Benicio Peixoto, trener: Mladen Perica-Štrla

STRIJELCI: 0:1 Davi (7′), 0:2 Grcić (7′), 0:3 Grcić (15′), 1:3 Pandurević (15′), 2:3 Eror (16′), 2:4 Grcić (22′), 3:4 Jurić (28′), 3:5 Jelovčić (32′), 4:5 Dakić (38′), 4:6 Suton (38′), 5:6 Majić (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Osijek Kelme 6 (4+2); Split Tommy 8 (4+4)

ŽUTI KARTONI: Eror (5′) – OSIJEK KELME
Suton (31′), Davi (38′) – SPLIT TOMMY

CRVENI KARTON: Antonio Jamičić (9′), Marin Smoje-trener (38′) – OSIJEK KELME

Znatno teže no što se moglo očekivati, Split Tommy je slavio na gostovanju u Osijeku. Splićani su u Osijek došli bez ozlijeđenih Bajrušovića i Perišića, no i nez spomenutog dvojca Splićani su slovili kao izraziti favoriti u ovom susretu.
Sam početak susreta nije upućivao na dramu i neizvijesnost. S dva gola u 7.minuti Splićani su došli do 0:2, a samo 2 minute kasnije stvari su izgledale još lošije po domaćina kada je Jamičić zavrijedio izravan crveni karton. No Splićani ne uspijevaju zabiti s igračem više, što kao da je bila najava neizvijesnosti. Svojim drugim zgoditkom Grcić u 15.minuti donosi gostima 0:3, no domaćin s dva brza gola vraća utakmicu u neizvijesnost. Pandurević i Eror zabili su za 2:3, rezultat s kojim se otišlo na odmor.
U nastavku gledamo igru gol za gol. Splićani su dolazili do 2 gola prednosti, no domaći su se uvijek vraćali na minimalan zaostatak učinivši utakmicu neizvijesnom. Kod gostiju se istaknuo trostruki strijelac Grcić, a vrijedi spomenuti da su svih 5 golova domaćih postigli različiti strijelci.
Splićani su tako ostvarili pobjedu za nastavak utrke s Nacionalom, dok osijeku usprkos porazu ostaje vrlo dobar dojam, te nada da će protiv drugih suparnika uz ovakav pristup rezultat biti bolji.
U slijedećem kolu Splićani na svom parketu dočekuju poslijednjeplasirani Murter, dok Osijek Kelme očekuje teško gostovanje kod zahuktalog Futsal Dinama.

Kosor zbog teške ozljede 6 mjeseci izvan parketa…

Splitski “bijeli” nastupili su prošlog vikenda na Kupu grada Šibenika, a jedan od najboljih igrača …

Povjerenik za natjecanje 1.HMNL podsjeća na Propozicije natjecanja

Povodom početka nove natjecateljske sezone 1.HMNL, povjerenik za natjecanje Dario Skender podsjetio je klubove na …