Početna | - Naslovna | 1.HMNL | Osijek Kelme – Square 0:0

1.HMNL | Osijek Kelme – Square 0:0

Vjerovali ili ne utakmica osječkih i dubrovačkih malonogometaša završena je, što zbog dobrih intervencija golmana, što zbog nepreciznih strijelaca, bez postignutog pogotka…..

Prvi sudac: Mario Vecko (Virovitica)
Drugi sudac: Ivica Blažević (Virovitica)
Treći sudac: Damir Herenet (Virovitica)
Delegat: Smiljko Vranić (Ivankovo)

OSIJEK KELME: Mladina, Eror, Meter, Včelik, Pandurević, Barišić, Kajfeš, Horvat, Pavlović, Govorko, Mlinarević, Dakić.
Trener: Marin Smoje

SQUARE: Turuk, Tikvica, Jurić, Rezo, Rangotov, Vodopić, Đuraš, Hasanović, Bačić, Daničić.
Trener: Marinko Mavrović

STRIJELCI:

ŽUTI KARTONI: Osijek: – , Square: Rangotov (12′)

IGRAČ UTAKMICE: Alen Turuk

KOMENTAR:

U posljednjoj domaćoj utakmici u prvom dijelu sezone Osječani su uspjeli osvojiti samo bod protiv dubrovačkog Squara i tako tek neznatno poboljšati mršavi bodovni saldo. Utakmica će se pamtiti jer nije bilo golova što je rijetkost na futsal utakmicama i pisac ovih redova ne pamti takav rezultat.

Razlog mirovanja mreža je i ne igranje nekoliko ključnih igrača na obje strane. Kod gostiju su nedostajali kartonirani Tomislav Bevanda, Mato Šimunović i Zoran Primić, dok u redovima slavonskog prvoligaša nije bilo ozlijeđenog Dražena Čavara i požutjelog Gordana Duvančića, Armando Kajfeš i Goran Dakić su igrali nedovoljno oporavljeni.

Ipak i bez spomenutih malonogometaša prilika za postizanje golova je bilo na obje strane i pravo je čudo što su mreže mirovale, posebno u zadnjih deset minuta susreta. Prvo poluvrijeme je proteklo u dosta blijedoj igri i najviše se pazilo na obranu. Najveće šanse za postizanje gola su imali Andrej Pandurević na strani Osijeka i Stjepan Rezo na strani ekipe Squara.

U drugom poluvremnu nakon četiri minute igre veliki priliku je propustio Goran Dakić kada se našao sam pred dubrovačkim golmanom Alenom Turukom koji je spriječio pokušaj loba osječkog igrača. Dakić je imao još jednu izvrsnu priliku u 34. minuti i tada su već svi vidjeli loptu u gostujućoj mreži ali je na semaforu ipak ostalo 0:0.

Najveću priliku, barem za minimalnu pobjedu i osvajanje neophodnih tri boda Osječani su imali u 35. minuti nakon što su dubrovački malonogometaši napravili šesti prekršaj nad Pandurevićem. Isti igrač je pucao kazneni udarac s deset metara ali je gostujući golman Alen Turuk dobro pročitao udarac i obranio svoju mrežu, a i time osigurao svojem klubu bod sa gostovanja u Osijeku.

U zadnjim minutama susreta domaći su u potpunosti dominirali i imali loptu u svojim nogama, dok Dubrovčani pokušavaju iz kontre iznenaditi Ivana Mladinu, ali kako domaća publika tako i skupina gostujućih navijača je ostala uskraćen.

O nama Željko Kubatka

Hrvatska oslabljena u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo!

Hrvatska futsal-reprezentacija okupila se u Otočcu, uoči kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, gdje će u Dubrovniku …