Početna | - Naslovna | 1.HMNL | Osijek Kelme – Vrgorac 1:2 (1:0)

1.HMNL | Osijek Kelme – Vrgorac 1:2 (1:0)

Preokretom u Osijeku, Vrgorac je ostvario veliku i vrijednu pobjedu! Momčad Arbena Ademija slavila je na neugodnom gostovanju u Osijeku preokrenuvši zaostatak 1:0 na poluvremenu u pobjedu 1:2!

Delegat: Ivan Sović

OSIJEK KELME: Ivan Mladina, Nikola Eror, Andrej Pandurević, Alen Lišić, Armando Kajfeš, Zvonimir Horvat, Matej Govorko, Dario Stipanović, Dražen Čavar, Dino Maligec, Goran Dakić, Gordan Duvančić, Kristijan Lukenda, trener: Marin Smoje

VRGORAC: Mario Herceg, Damir Znaor, Dario Grbavac, Ivan Zloić, Slobodan Gudelj-Velaga, Ante Kraljević, Dragan Stanković Mijo Marinović, Duško Martinac, Alen Vuković, Josip Akmadža, trener: Arben Ademi

STRIJELCI: 1:0 Horvat (2′), 1:1 Martinac (22′), 1:2 Gudelj-Velaga (33′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Osijek Kelme 8 (6+2); Vrgorac 8 (3+5)

ŽUTI KARTONI: Duvančić, Čavar (11′) – OSIJEK KELME
Znaor (7′), Herceg (11′), Martinac (30′), Gudelj-Velaga (33′) – VRGORAC

IGRAČ UTAKMICE: Duško Martinac (VRGORAC)

Početak susreta nije bio obečavajući za goste, jer Osijek je poveo već u 2.minuti kada Horvat zabija za 1:0! No do kraja poluvremena Vrgorac je uspostavio ravnotežu, pa i promašio akumulaciju s 10 metara u 20.minuti za izjednačenje. No u nastavku je uslijedio preokret gostiju! Martinac je vrlo rano zabio za 1:1, a za hrabru igru gosti su nagrađeni pobjedničkim zgoditkom Gudelj-Velage u 33.minuti za 1:2! Vrgorac je tako u Osijeku izborio velika 3 boda kojima ne samo da dolazi na prag opstanka u prvoligaškom društvu, već i najavljuje ozbiljnu kandidaturu za mjesto u doigravanju. Vrgorac je s 20 osvojenih bodova sada na 6.mjestu koje vodi u doigravanje, no predstoje mu još 2 susreta kod kuće (Brod, Murter) gdje s pravom očekuju nove bodove. Uz spomenute susrete, Vrgorac će još na gostovanja kod Novog Marofa i Nacionala. Osijek je pak novim domaćim porazom znatno kompromitirao svoje izglede, ne samo za doigravanje već i za opstanak. No ipak, još uvijek drže sve u svojim rukama, jer bi domaće pobjede protiv izravnih konkurenata Novog Marofa i Broda trebale biti dostatne za ostanak u prvoligaškom društvu.

Crnica pobjednik četvrtog izdanja Kupa grada Šibenika!

Šibenska Crnica pobjednik je četvrtog po redu izdanja Kupa grada Šibenika! Tradicionalni je to turnir …