Početna | - Naslovna | 1.HMNL | Osijek Kelme – Vrgorac 5:3 (3:0)

1.HMNL | Osijek Kelme – Vrgorac 5:3 (3:0)

Pobjedom protiv Vrgorca, Osijek Kelme je osvojio nova 3 boda u borbi za plasman u doigravanje! Momčad Marina Smoje u četvrtom ovosezonskom dvoboju ostvarila je prvu pobjedu protiv Vrgorca.

Delegat: Smiljko Vranić

OSIJEK KELME: Ivan Mladina, Matias Mijić, Josip Šalaj, Dino Bartoluci, Ante Ćurković, Robert Nospak, Zvonimir Horvat, Dino Stipanović, Nikola Eror, Gordan Duvančić, Dino Živković, trener: Marin Smoje

VRGORAC: Mario Herceg, Ante Kraljević, Ivan Šalinović, Dragan Stanković, Saša Subotić, Marko Gašpar, Mate Erceg, Duško Martinac, trener: Mladen Perica-Štrla

STRIJELCI: 1:0 ag-Stanković (4′), 2:0 Mijić (12′), 3:0 Bartoluci (20′), 4:0 Horvat (26′), 4:1 Šalinović (35′), 4:2 Martinac (37′), 4:3 Martinac (38′), 5:3 Nospak (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Osijek Kelme 5 (3+2); Vrgorac 6 (3+3)

ŽUTI KARTONI: Nospak (13′), Bartoluci (29′), Horvat (40′) – OSIJEK KELME; Martinac (38′) – VRGORAC

CRVENI KARTON: Duško Martinac (39′) – VRGORAC

IGRAČ UTAKMICE: Robert Nospak (OSIJEK KELME)

U utakmicu Vrgorčani ulaze s tankim igračkim kadrom; tek 3 mlada igrača imao je na klupi trener Mladen Perica-Štrla. Jedini problem uoči početka susreta za Marina Smoju bila je ozljeda Gorana Dakića, ovog proljeća najraspoloženijeg igrača “bijelo-plavih”. Vrgorčani ove sezone imaju ugodna iskustva s Osječanima, koje su uz prvenstveni dvoboj u Vrgorcu pobijedili u oba kup-dvoboja.
Već od samog početka susreta mogli smo vidjeti da će ova utakmica ipak ići u drugom smjeru. Domaćin je uspostavio inicijativu koju je okrunio vodećim zgoditkom u 4.minuti! Udarac Nospaka u vlastitu je mrežu skrenuo najiskusniji igrač gostiju Dragan Stanković, 1:0! Nospak je u glavnoj ulozi i u 12.minuti kada domaćin dolazi do povećanja vodstva. Osječki fantazista izborio se za udarac koji vratar Herceg samo odbija, a odbijenu loptu iza njegovih leđa posprema Mijić za 2:0! Nakon toga bilježimo i nekoliko prilika gostiju, a izdvajamo situaciju iz 13.minute kada Subotić ne uspijeva zabiti iz situacije 1 na 1, te nekoliko trenutaka kasnije kada je Stanković prebacio vratara Mladinu, no njegov udarac zaustavlja greda. U završnici domaćin dolazi do povećanja vodstva. Igra gostiju s golmanom-igračem nije polučila željeni učinak, lopta dolazi do Bartolucija koji sa svoje polovice zabija u prazan gol gostiju za velikh 3:0 na poluvremenu!
Rezultatski zaostatak nagnao je goste da i u nastavku pribjegnu igri bez vratara u polju. Igrača se 26.minuta kada “bijelo-plavi” novim zgoditkom dolaze na prag pobjede. Za visokih 4:0 strijelac je bio Horvat! Igra Vrgorčana s golmanom-igračem dala je ploda u 35.minuti kada Šalinović zabija za 4:1! Prvi zgoditak kao da je dao krila gostima, koji se ubrzo potpuno vraćaju u igru. Kapetan Martinac s dva je brza gola doveo svoju momčad u minimalan zaostatak, a utakmicu vratio u potpunu neizvijesnost, 4:3! No upravo je kapetan “nebeskoplavih” presudio susret nesmotreno zaradivši dva žuta kartona u 2 minute. S igračem manje Vrgorčani preuzimaju potpuni rizik i igrom bez vratara pokušavaju doći do remija. No u poslijednjoj minuti nakon izgubljene lopte Nospak zabija u prazan gol i otklanja sve dvojbe. Osijek Kelme u četvrtom je ovosezonskom dvoboju ostvario prvu pobjedu nad Vrgorčanima, kojom dolaze korak bliže doigravanju. Vrgorčanima pak ostaju velike brige, jer uz sve manje izgledan plasman u soigravanje već drugu utakmicu u nizu ostaju s igračem manje, te će im zasigurno u slijedećem kolu silno nedostajati  kapetan Martinac, kada odlaze na još jedno neugodno gostovanje kod Futsal Dinama.

INTERVJU | Martina Španjol (predsjednica MNK Rab)

Žene u muškom futsalu nisu učestala pojava, no kada je žena na čelu jednog malonogometnog …

2.HMNL-jug | Murter osigurao naslov jesenskog prvaka!

Odigrani su susreti 10.kola 2.HMNL-jug, a Murter je tijesnom pobjedom protiv poslijednjeplasiranih Mejaša osigurao jesenski …