Početna | - Naslovna | 1.HMNL | Potpićan ’98 AD Tokić – Solin 6:3 (2:1)

1.HMNL | Potpićan ’98 AD Tokić – Solin 6:3 (2:1)

U susretu 17.kola 1.HMNL, Potpićan je pobjedom protiv oslabljenog Solina došao do nova 3 boda i definitivne potvrde opstanka u prvoligaškom društvu. Gosti su u Labin došli sa samo četiri igrača u pričuvi, a u takvom izdanju teško su mogli izbjeći poraz. Momčad Tea Strunje tako i nakon 6 proljetnih kola ostaje bez pobjede, te im predstoji u narednim susretima osigurati prvoligaški status. Takve brige više ne more Labinjane koji s nova 3 boda znatno mirnije ulaze u završnicu prvoligaškog natjecanja.
Više detalja o susretu donosimo u nastavku.

Kolo: 17.kolo
Datum: 29.03.2016.
Vrijeme: 21:00
Dvorana: SD Mate Blažine
Gledatelja: 150

POTPIĆAN ’98 AD TOKIĆ – SOLIN  6:3 (2:1)

Prvi sudac: Danijel Janošević
Drugi sudac: Mario Blažin
Treći sudac: Nikola Petir
Četvrti sudac: Krešimir Lang
Delegat: Vojislav Aladžić

POTPIĆAN ’98 AD TOKIĆ: Roberto Funčić, Almir Fejzić, Vigan Hoxha, Alen Lalić, Toni Braušić, David Mataja, Sanel Bojkić, Patrik Drndić, Keven Drndić, Tomas Begić, predstavnik kluba: Dragan Čubelić

SOLIN: Marko Odža, Hrvoje Juras, Teo Kardum, Alen Marić, Pjero Andrijašević, Mirko Nikolić, Ivan Jurjević, Vedran Duvnjak, Stipe Tomičić, trener: Teo Strunje

STRIJELCI: 1:0 Bojkić (3′), 2:0 Lalić (4′), 2:1 Duvnjak (17′), 3:1 Lalić (21′), 3:2 Duvnjak (27′), 4:2 P. Drndić (30′), 4:3 Andrijašević (33′), 5:3 P. Drndić (40′), 6:3 P. Drndić (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Potpićan ’98 AD Tokić 6 (1+5); Solin 5 (2+3)

ŽUTI KARTONI: Mataja David (26′) – POTPIĆAN ’98 AD TOKIĆ; Duvnjak Vedran (32′), Andrijašević Pjero (36′) – SOLIN

IGRAČ UTAKMICE: Patrik Drndić (POTPIĆAN ’98 AD TOKIĆ)

Potpićan je bolje ušao u utakmicu te je već u trećoj minuti vodio s 1:0, pogodak je postigao Bojkić. Već u slijedećoj minuti domaćini postižu novi pogodak te Solinu prijeti opasna katastrofa u Labinu. No Potpićan tada staje i gosti u par navrata prijete ali domaći vratar Funčić brani sve udarce. Nakon pada koncentracije u domaćoj obrani tri minute prije kraja prvog poluvremena gosti preko Duvnjaka smanjuju na 2:1. Potpićan dobro otvara i drugo poluvrijeme te preko Lalića dolazi do vodstva od 3:1. Samo šest minuta kasnije ponovno nakon opuštanja domaće ekipe Duvnjak smanjuje na 3:2. U tridesetoj minuti nakon akcije braće Drndić Patrik zabija za 4:2, ali gosti se tri minute kasnije vraćaju u igru preko Andrijaševića koji zabija za 4:3. Par minuta prije kraja utakmice gosti pokušavaju s golmanom-igračem postići pogodak i to im umalo uspijeva no tada na scenu stupa Patrik Drndić koji s dva pogotka u posljednjoj minuti utakmice rješava pitanje pobjednika ovog susreta.

Povjerenik za natjecanje 1.HMNL podsjeća na Propozicije natjecanja

Povodom početka nove natjecateljske sezone 1.HMNL, povjerenik za natjecanje Dario Skender podsjetio je klubove na …