Početna | - Naslovna | 1.HMNL | Potpićan ’98 AD Tokić – Solin 6:3 (2:1)

1.HMNL | Potpićan ’98 AD Tokić – Solin 6:3 (2:1)

U susretu 17.kola 1.HMNL, Potpićan je pobjedom protiv oslabljenog Solina došao do nova 3 boda i definitivne potvrde opstanka u prvoligaškom društvu. Gosti su u Labin došli sa samo četiri igrača u pričuvi, a u takvom izdanju teško su mogli izbjeći poraz. Momčad Tea Strunje tako i nakon 6 proljetnih kola ostaje bez pobjede, te im predstoji u narednim susretima osigurati prvoligaški status. Takve brige više ne more Labinjane koji s nova 3 boda znatno mirnije ulaze u završnicu prvoligaškog natjecanja.
Više detalja o susretu donosimo u nastavku.

Kolo: 17.kolo
Datum: 29.03.2016.
Vrijeme: 21:00
Dvorana: SD Mate Blažine
Gledatelja: 150

POTPIĆAN ’98 AD TOKIĆ – SOLIN  6:3 (2:1)

Prvi sudac: Danijel Janošević
Drugi sudac: Mario Blažin
Treći sudac: Nikola Petir
Četvrti sudac: Krešimir Lang
Delegat: Vojislav Aladžić

POTPIĆAN ’98 AD TOKIĆ: Roberto Funčić, Almir Fejzić, Vigan Hoxha, Alen Lalić, Toni Braušić, David Mataja, Sanel Bojkić, Patrik Drndić, Keven Drndić, Tomas Begić, predstavnik kluba: Dragan Čubelić

SOLIN: Marko Odža, Hrvoje Juras, Teo Kardum, Alen Marić, Pjero Andrijašević, Mirko Nikolić, Ivan Jurjević, Vedran Duvnjak, Stipe Tomičić, trener: Teo Strunje

STRIJELCI: 1:0 Bojkić (3′), 2:0 Lalić (4′), 2:1 Duvnjak (17′), 3:1 Lalić (21′), 3:2 Duvnjak (27′), 4:2 P. Drndić (30′), 4:3 Andrijašević (33′), 5:3 P. Drndić (40′), 6:3 P. Drndić (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Potpićan ’98 AD Tokić 6 (1+5); Solin 5 (2+3)

ŽUTI KARTONI: Mataja David (26′) – POTPIĆAN ’98 AD TOKIĆ; Duvnjak Vedran (32′), Andrijašević Pjero (36′) – SOLIN

IGRAČ UTAKMICE: Patrik Drndić (POTPIĆAN ’98 AD TOKIĆ)

Potpićan je bolje ušao u utakmicu te je već u trećoj minuti vodio s 1:0, pogodak je postigao Bojkić. Već u slijedećoj minuti domaćini postižu novi pogodak te Solinu prijeti opasna katastrofa u Labinu. No Potpićan tada staje i gosti u par navrata prijete ali domaći vratar Funčić brani sve udarce. Nakon pada koncentracije u domaćoj obrani tri minute prije kraja prvog poluvremena gosti preko Duvnjaka smanjuju na 2:1. Potpićan dobro otvara i drugo poluvrijeme te preko Lalića dolazi do vodstva od 3:1. Samo šest minuta kasnije ponovno nakon opuštanja domaće ekipe Duvnjak smanjuje na 3:2. U tridesetoj minuti nakon akcije braće Drndić Patrik zabija za 4:2, ali gosti se tri minute kasnije vraćaju u igru preko Andrijaševića koji zabija za 4:3. Par minuta prije kraja utakmice gosti pokušavaju s golmanom-igračem postići pogodak i to im umalo uspijeva no tada na scenu stupa Patrik Drndić koji s dva pogotka u posljednjoj minuti utakmice rješava pitanje pobjednika ovog susreta.

1.HMNLŽ | MC Plus u Zadru proslavio naslov prvaka!

Jučer i danas u Zadru je održan poslijednji ovosezonski turnir 1.HMNL za žene. MC Plus …

2.HMNL-zapad | Očekivane pobjede Novog Marofa i Pule

Jučer su odigrani prvi susreti 11.kola 2.HMNL-zapad, a očekivane pobjede ostvarili su Novi Marof i …