Početna | - Naslovna | 1.HMNL | Potpićan ’98 ADT – Nacional Zagreb 2:7 (2:3)

1.HMNL | Potpićan ’98 ADT – Nacional Zagreb 2:7 (2:3)

U prvom susretu 7.kola 1.HMNL Nacional je u Labinu ostvario novu pobjedu slavivši protiv domaćeg Potpićana rezultatom 2:7! Nakon 6 minuti igre Potpićan je imao prednost 2:0, no gosti su do odmora preokrenuli rezultat, te na koncu ostvarili rezultatski uvjerljivu pobjedu.

Kolo: 7.kolo
Datum: 28.10.2015.
Vrijeme: 19:30
Dvorana: SD Mate Blažine, Labin
Gledatelja: 700

POTPIĆAN ’98 AD TOKIĆ – NACIONAL ZAGREB  2:7 (2:3)

Prvi sudac: Krešimir Grgurević
Drugi sudac: Tomislav Katinić
Treći sudac: Robi Stojaković
Četvrti sudac: Sendi Soldatić
Delegat: Robi Fonović

POTPIĆAN ’98 AD TOKIĆ: Danijel Starčić, Dženan Čeligija, Vigan Hoxha, Alen Lalić, Toni Braušić, Sanel Bojkić, Patrik Drndić, Kristijan Karlušić, Tomas Begić, Almir Fejzić, Matteo Celić, Marko Pećar, Bojan Barišić, Keven Drndić, trener: –

NACIONAL ZAGREB: Žarko Luketin, Vedran Matošević, Mislav Banek, Leo Klindić, Mladen Kocić, Renato Koturović, Tihomir Novak, Luka Perić, Ivan Pavlić, Borko Surudžić, Kristijan Grbeša, Igor Osredkar, trener: Robert Grdović

STRIJELCI: 1:0 Lalić (3′), 2:0 Čeligija (6′), 2:1 ag-Bojkić (9′), 2:2 Perić (19′), 2:3 Novak (20′), 2:4 Kocić (22′), 2:5 Novak (23′), 2:6 Kocić (37′), 2:7 Koturović (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Potpićan ’98 AD Tokić 8 (4+4); Nacional Zagreb 11 (5+6)

ŽUTI KARTONI: Lalić (7′) , K. Drndić  (15′), Begić (20′), Čeligija (40′) – Potpićan ’98 AD Tokić; Novak (13′) – Nacional Zagreb

IGRAČ UTAKMICE: Mladen Kocić (NACIONAL ZAGREB)

Angažmanu i htijenju Potpićanaca nema zamjerki, ali niti pobjedi Nacionala. Jednostavno, kada se toliki broj kvalitetnih pojedinaca stavi na raspolaganje kolektivu, rezultat izgleda impresivno. Nacional je još jednom dokazao da nema premca u I HMNL.

Ali, furiozno su krenuli domaćini. Igrala se treća minuta kada je Patrik proigrao dugom loptom drugog Drndića,  Kevena, koji je u trku stigao ispred Luketina, a onda idealno proigrao Alena Lalića koji pogađa za 1:0. Tri minute kasnije obrnuta situacija; sada je Keven dao lijepu loptu za Patrika, ovaj petom ostavio za Dženana Čeligiju koji izlazi sam na gostujućeg vratara i pogađa za 2:0.

U devetoj minuti smanjuju gosti nakon konfuzne situacije. Šutirao je Osredkar, lopta je pogodila nekolicinu igrača u „buketu“ šesterca, a suci su autogol „pripisali“ Bojkiću. U 18. minuti mlađahni Luka Perić prekrasan dribling okončava još boljim udarcem s devet metara malo iskosa za 2:2, a u posljednim sekundama prvog dijela Tihomir Novak šalje loptu u gol, uz velike proteste domaćina kako je vrijeme isteklo. Ipak, suci nisu popustili, na odmor se otišlo s 2:3.

Namjerno dosad u izvještaju nije spomenut Danijel Starčić jer zaslužuje poseban odlomak. U drugoj minuti obranio je „zicer“ Kociću, a u petoj dva udarca u istom napadu Osredkaru. U 11. je „izvadio“ udarac Koturovića i Osredkara, a u 17. „bombu“ Surudžića tako da je najzaslužniji za solidan rezultat Potpićanaca u prvom dijelu. Spomenimo i da su Nacionalovi igrači još dvaput tresli okvir gola; Novak i Surudžić. Lijepu prigodu imao je i Čeligija u 15., ali ni Luketin bez razloga ne slovi za ponajboljeg vratara Hrvatske.

A onda, u nastavku – leden tuš za domaće. Nakon što je Lalićev udarac iz blizine Luketin obranio u 21. minuti, Mladen Kocić nešto kasnije izlazi „oči u oči“ sa Starčićem i povisuje na 2:4, a sve dvojbe pogotkom minutu kasnije rješava gostujući kapetan Tihomir Novak. Do kraja susreta domaći su probali i sa golman-igračem, a prigodu su dobili svi igrači obje momčadi, a gosti su još u tri navrata pogodili okvir gola dok je i Luketin neutralizirao nekoliko udarac. Kocić i Koturović su pogodili u smiraju susreta za konačnih 2:7 i zasluženu pobjedu fantastičnog Nacionala.

Oproštaj Dalibora Radusina

Prije samog početka utakmice službeni spiker objavio je kako Dalibor Radusin, poznatiji kao Malac, neće više aktivno igrati futsal te ga pozvao na centar da primi poklone od kluba na što je preko 700 gledatelja odgovorilo gromoglasnim pljeskom. Radusin je bio jedan od ključnih igrača Potpićna 98 u osvajanju naslova prvaka 2009. godine, u tom trenutku i jedan od najboljih pivota Hrvatske, te ga s razlogom i danas nazivaju legendom kluba.

dalibor radusin

O nama Igor Dundara

U19 | Španjolska prejaka, Hrvatskoj srebro za povijest

Španjolska je prvak Europe u uzrastu do 19 godina! U finalnom susretu Španjolci su bili …

Josip Jurlina: “Voljeli bismo da mediji nastave više pratiti futsal!”

Došao je i taj dan. Danas će Hrvatska i Španjolska igrati finale premijernog izdanja Europskog …