Početna | - Naslovna | 1.HMNL | Pregled 1.kola

1.HMNL | Pregled 1.kola

Proteklog vikenda odigrani su susreti 1.kola 1.HMNL koje su obilježili gosti. Naime, od 6 odigranih susreta u njih čak 4 goosti su ostvarili pobjede, Crnica je remizirala kod Nacionala, dok je Square jedini domaćin koji je ostvario pobjedu.
U nastavku Vam donosimo komentar svih susreta.

1.KOLO

BROD 035 – NOVO VRIJEME APFEL  2:5 (1:1)

Novo Vrijeme Apfel je na startu natjecanja ostvarilo vrijednu pobjedu na uvijek neugodnom gostovanju u Slavonskom Brodu. Dugo su mreže mirovale, a onda u završnici 1.poluvremena po jedan gol sa svake strane. Najprije je Eduardo doveo goste u vodstvo u 19.minuti, da bi pred odlazak na odmor Čavar vratio stvari na početak. Sredinom nastavka Osredkar je s dva gola u 2 minute usmjerio susret, a kada je isti igrač iskoristio izlet vratara Milanovića na protivničku polovicu i u 34.minuti zabio za 1:4, susret je bio odlučen. Do kraja je Bajrušović zabio za 1:5, a Čavar u 38.minuti svojim drugim zgoditkom zabio za konačnih 2:5!

VRGORAC – OSIJEK KELME  2:5 (1:2)

Istim omjerom okončan je i dvoboj u Vrgorcu gdje su “bijelo-plavi” mnoge iznenadili odnijevši puni plijen. Vrgorčani su dobro ušli u susret i poveli u 3.minuti golom Martinca, no golovima Pandurevića i Dakića gosti ipak na odmor odlaze s minimalnom prednošću. Mreže su mirovale sve do 32.minute kada Subotić zabija za 2:2! U jeku napada “nebeskoplavih” i njihovih nastojanja da dođu do pobjede, Pandurević je u 36.minuti zabio za novu prednost gostiju. Domaći tada prelaze na igru s golmanom-igračem, što gosti koriste i preko Pandurevića i Nospaka dolaze do samo naizgled uvjerljive pobjede, 2:5!

FUTSAL DINAMO – SPLIT TOMMY  2:4 (1:2)

Split Tommy je opravdao ulogu favorita i ostvario pobjedu kod Futsal Dinama. No ipak, iako su “modri” oslabljeni, a Splićani osnaženi u odnosu na prošlu sezonu, favorizirani gosti do pobjede nisu došli lako. Futsal Dinamo je poveo u 7.minuti golom Grbeše, no do odmora gosti preko Fideršeka i Grcića dolaze do zaslužene prednosti, 1:2! U 7.minuti nastavka mrežu Jukića zatresao je Prgomet za novo izjednačenje, 2:2! Splićani u završnici susreta ipak dolaze do pobjede. Premijernim golom Đuraša za “bijele” u 35.minuti gosti dolaze do novog vodstva, a pobjedu je potvrdio Ćorluka u poslijednjoj minuti za konačnih 2:4!

ALBONA POTPIĆAN ’98 – ALUMNUS  0:10 (0:1)

Iznenađujuće uvjerljivu pobjedu ostvario je Alumnus na gostovanju u Labinu. Momčad Jakova Ungarova potopila je Albonu Potpićan ’98 s uvjerljivih 0:10 i tako zasjela na čelo ligaške ljestvice. Mreže su dugo mirovale, a onda Alfeldi u završnici 1.poluvremena donosi gostima minimalnu prednost na odmoru, 0:1! U nastavku potpuni potop domaćih. Pezelj je s 2 gola u 2 minute usmjerio susret, a do kraja susreta dodao je još jedan zgoditak iz akumulacije kompletiravši tako hattrick. Dvostruki strijelac bio je Ukalović, a u listu strijelaca upisali su se još Tadić, Davidović, Cota i Dureln za na koncu velikih 0:10!

SQUARE – USPINJAČA  6:3 (1:2)

Square u ovosezonskoj premijeri u Gospinom polju ostvario pobjedu protiv zagrebačke Uspinjače. Bila je to ujedno i prvenstvena premijera Antuna Bačića na klupi “gospara”. Već u 1.minuti Leovski dovodi domaćina u vodstvo, no gosti u 6.minuti postižu 2 zgoditka (Čirjak, Šestić) te dolaze do minimalne prednosti, 1:2! Sredinom nastavka mlade snage domaćih Zarač i Darrer donose preokret domaćih, no gosti vrlo brzo uzvraćaju i novim zgoditkom Čirjaka dolaze do izjednačenja, 3:3! U samoj završnici susreta domaći ipak dolaze do pobjede. Igru gostiju s golmanom-igračem koristi Micevski, te s 2 gola dovodi “gospare” na prag trijumfa. Pobjedu je u poslijednjoj minuti potvrdio Leovski svojim drugim zgoditkom za konačnih 6:3!

NACIONAL ZAGREB – CRNICA  7:7 (3:2)

Poslijednja utakmica 1.kola ujedno je bila i najuzbudljivija. Tome svjedoči i konačan rezultat, 7:7 u dvoboju Nacionala i Crnice. Posebno se istaknuo Portugalac Andre Gomes koji je postigao čak 5 zgoditaka u premijeri na hrvatskim parketima, dok su kod gostiju po 3 zgoditka postigli Šamija i Pavić. Imao je Nacional prednost 4:2 sredinom nastavka, da bi na koncu remi spašavali u poslijednjoj minuti. Crnica je do prvog vodstva došla golom Šamije u 39.minuti, no Puertas je svojim drugim zgoditkom 40 sekundi prije kraja zabija za 6:6. Tu nije bio kraj jer samo 15 sekundi prije kraja susreta Pavić donosi novu prednost gostima. Činilo se tada da će Crnica pobjedom okruniti svoj premijerni nastup u prvoligaškom društvu, no u samoj završnici susreta ukazao se Gomes i donosi aktualnom prvaku remi 7:7!

Hrvatska remizirala s Nizozemskom u utakmici bez golova!

Hrvatska malonogometna reprezentacija u drugom je kolu međunarodnog turnira u kineskom Changshu remizirala s Nizozemskom odigravši …

2.HMNL-jug | Odigrani prvi susreti 3.kola, Hajduk slavio u Vodicama!

Danas su odigrani prvi susreti 3.kola 2.HMNL-jug. Jezera su na svom parketu slavila protiv Torcide …