Početna | - Naslovna | 1.HMNL | Solin – Alumnus 1:3 (0:1)

1.HMNL | Solin – Alumnus 1:3 (0:1)

Alumnus je u susretu 3.kola 1.HMNL došao do prve ligaške pobjede. Na gostovanju u Solinu momčad Jakova Ungarova je bila bolja i zasluženo odnosi puni bodovni plijen u Zagreb.

Delegat: Tomislav Raboteg

SOLIN: Franko Bilić, Ivan Krešimir Caktaš, Jure Trivković, Ivica Perajica, Hrvoje Juras, Marko Odža, Robert Vinko Pavičić, Ante Đikić, Pjero Andrijašević, Ivan Barišić, Renato Buzov, Mario Taći, Mirko Žaja, Stipe Tomičić, trener: Nikola Tomičić

ALUMNUS: Antonio Vuk, Matija Capar, Ivan Matan, Vlatko Brnić, Luka Jurlina, Sadat Ziberi, Hrvoje Penava, Kristijan Grbeša, Luka Perić, Matej Horvat, Saša Ledinščak, Anthony Petar Knežević, trener: Jakov Ungarov

STRIJELCI: 0:1 Penava (17′), 1:1 Andrijašević (23′), 1:2 Penava (32′), 1:3 Grbeša (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Solin 8 (5+3); Alumnus 8 (4+4)

ŽUTI KARTONI: Juras (12′), Trivković (26′), Barišić (28′) – SOLIN

IGRAČ UTAKMICE: Hrvoje Penava (ALUMNUS)

Gostovanje aktualnog prvaka Hrvatske u Solinu nije pobudilo velik interes. Možda je razlog tome i raniji termin odigravanja susreta, no tek nešto manje od 100 gledatelja, a od predstavnika medija uz Vašeg je izvjestitelja susret pratio tek domaći novinar iz Solina, uvaženi Miro Podrug. Solin je danas tražio novu domaću pobjedu, dok je Alumnus nakon 2 susreta u Zagrebu još bez pobjede.
Već u 2.minuti dolazimo do sporne situacije. Bilić je izašao daleko od svog gola, te nakon duela s njim pada Capar. Gosti su tražili prekršaj i isključenje vratara domaćih, no sudac Šetka se nije oglasio. Na prvu pravu priliku čekali smo do 12.minute kada Grbeša iz slobodnog udarca s 13-14 metara pogađa vanjski dio vratnice. Solin je brzo uzvratio preko Đikićakoji puca za malo pored gola. Gosti su imali izraženu inicijativu, a gol kao da je “visio u zraku”. Tako u 15.minuti bilježimo nekoliko sjajnih situacija pred golom Solina koje gosti nisu umjeli materijalizirati. Jurlina i Capar propustili su sjajne prilike, no u 17.minuti gosti su svoju bolju igru ipak okrunili pogotkom. Kad već nisu zabili iz izrađenih situacija, “studenti” koriste velik poklon domaćih. Đikić je izgubio loptu duboko u svojoj polovici, a kako se Bilić izvukao sa gola tražeći dodavanje, Penavi nije bilo teško zabiti u prazan gol za 0:1! Alumnus je tako na odmor otišao s minimalnom, ali posve zasluženom prednošću.
U nastavku smo vidjeli znatno više od igre. Već u 1.minuti prilikom jedne intervencije se ozlijedio vratar Bilić, kojeg je na golu zamijenio Odža, junak Solina iz 1.kola i pobjede nad Novim Vremenom. U 21.minuti Trivković je udarcem s 11-12 metara uzdrmao vratnicu gola gostiju. U 23.minuti gosti uzvraćaju kontrom, koju propušta na dodavanje Penave realizirati Ziberi. Kazna je brza i neumoljiva; Odža dugom loptom sjajno pronalazi Andrijaševića koji je izmakao pažnji Capara i pored neodlučnog Vuka sa 4-5 metara glavom zabija za 1:1! U 26.minuti bilježimo novu nesigurnost vratara Vuka čiji izlet u prazno ostaje nekažnjen. U 32.minuti iz kornera domaćih izrodila se kontra Alumnusa, a Penava je u situaciji 1 na 1 neumoljiv te zabija za 1:2! U 35.minuti Žaja je zaprijetio sa pozicije sidruna, kada sa 8 metara puca za malo pored vratnice. Od 37.minute domaći igraju s golmanom-igračem (Pavičić), a do prve ozbiljnije prijetnje čekali smo do 39.minute kada je izigrana obrana gostiju, no Andrijašević na dodavanje Buzova iz blizine promašuje zicer. U situaciji gdje je lakše bilo zabiti nego promašiti Andrijašević je uzdrmao vratnicu! Minutu kasnije na isti je način još jednom izigrana obrana gostiju, no ovoga puta Andrijašević za malo kasni na drugoj vratnici. U nastojanju da dođu do izjednačenja, domaći u poslijednjim sekundama gube loptu (Pavičić), a Grbeša sa svoje polovice pogađa sa zvukom sirene u prazan gol za 1:3!
Gosti su tako upisali vrijednu pobjedu, prekinuvši dugi niz bez pobjede. Priliku za novu pobjedu “studenti” će imati u slijedećem kolu u svojoj Martinovci kada im u goste dolazi Vrgorac. Solin je pak nakon poraza kod Squarea, još jednom ostao bez bodova, a u slijedećem kolu čeka ih zahuktala Uspinjača koja je nakon pobjede nad Alumnusom danas slavila protiv Osijeka, te je ugodno iznenađenje u dosadašnja 3 odigrana kola.

Danas u Čileu započinje COPA AMERICA 2019.

Danas u Čileu započinje COPA AMERICA 2019., trinaesto po redu izdanje ovog prestižnog turnira na …

Sutra započinje Glavna runda kvalifikacija za SP!

Sutra započinje Glavna runda kvalifikacija za SP! Uz Grupu 7 kojoj je Hrvatska domaćin u …