Početna | - Naslovna | 1.HMNL | Solin – Alumnus 4:4 (1:1)

1.HMNL | Solin – Alumnus 4:4 (1:1)

Solin i Alumnus podijelili su bodove u susretu 21.kola 1.HMNL odigranom u solinskoj Bilankuši. Alumnus je imao rezultatsku prednost tijekom čitava susreta, no uporni gosti su se vratili u igru i golom Andrijaševića u poslijednjoj minuti izborili remi.

Delegat: Tomislav Raboteg

SOLIN: Marko Odža, Hrvoje Juras, Teo Kardum, Alen Marić, Pjero Andrijašević, Mirko Nikolić, Ivan Jurjević, Ante Rađa, Vedran Duvnjak, Miloš Ljuban, trener: Teo Strunje

ALUMNUS: Dragan Lukić, Ivan Matan, Mario Pintar, Bruno Šagud, Nikola Grgić, Ivan Tvrtko Pajalić, Ivan Bašić, Dario Markić, Vlatko Brnić, Ante Matan, Saša Ledinščak, Luka Hezler, trener: Jakov Ungarov

STRIJELCI: 0:1 Šagud (3′), 1:1 Andrijašević (8′), 1:2 Markić (23′), 1:3 I.Matan (26′), 1:4 I.Matan (32′), 2:4 Nikolić (33′), 3:4 Duvnjak (34′), 4:4 Andrijašević (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Solin 9 (4+5); Alumnus 7 (4+3)

ŽUTI KARTONI: Andrijašević (25′), Jurjević (31′) – SOLIN
Ledinščak (25′) – ALUMNUS

CRVENI KARTON: Jurjević (32′) – SOLIN

IGRAČ UTAKMICE: Pjero Andrijašević (SOLIN)

Veliku priliku propuštaju gosti već u 3.minuti kada Ledinščak s 3-4 metra neometan puca preko gola. No samo nekoliko trenutaka kasnije Alumnus dolazi do prednosti. Marić je lošim dodavanjem predao loptu gostima, a poklon koristi Šagud i zabija za 0:1! U 8.minuti Solin je izjednačio. Lopta je iz kornera došla do Andrijaševića koji zabija za 1:1! Uslijedilo je dulje razdoblje igre bez ozbiljnijih prilika, a onda u 16.minuti Odža lijepo brani udarac Ante Matana. Do kraja poluvremena više nije bilo ozbiljnijih prilika, te se na odmor otišlo s rezultatom 1:1!
Prvu ozbiljniju situaciju u nastavku bilježimo u 23.minuti kada Andrijašević s pozicije sidruna iz okreta pogađa vratnicu! Nedugo zatim uslijedila je kazna. Domaći gube loptu duboko u svojoj polovici, lopta dolazi do Markića koji zabija za 1:2! U 26.minuti još se jednom trese mreža domaćih. Ivan Matan iskosa s lijeve strane prizemnim udarcem pogađa suprotni kut vratara Odže za 1:3! Uslijedilo je dulje razdoblje igre bez ozbiljnijih priulika, a onda Jurjević u 32.minuti dobiva drugi žuti karton. Brojčanu prednost gosti koriste već u prvom napadu kada Ivan Matan odmjerenim udarcem s 10ak metara pogađa za 1:4! U slijedećoj minuti Solin se vraća u igru. Lopta iz kornera dolazi na 11-12 metara za Andrijaševića čiji udarac vratar Lukić skreće u vratnicu, a na odbivenu loptu natrčava Nikolić i zabija za 2:4! U slijedećoj minuti novi gol u mreži gostiju. Nakon gužve u kaznenom prostoru, lopta dolazi do Duvnjaka koji zabija za 3:4! U 37.minuti Solin prelazi na igru s golmanom-igračem, no ne uspijevaju ozbiljnije ugroziti gol gostiju. I onda kad se već očekivao kraj susreta, Andrijašević zabija sekundu prije kraja za konačnih 4:4! Remi je to s kojim je Solin i teoretski osigurao opstanak (premda će rezultati ostalih susreta pokazati da bi se Solin spasio i s porazom), dok je Alumnus nesretno ostao bez 2 boda koja bi mu zasigurno silno značila u borbi za opstanak.

Olmissum preokretom do trijumfa kod Uspinjače Gimke!

Omiški Olmissum je ostvario izuzetno vrijednu pobjedu na gostovanju kod Uspinjače-Gimke. Momčad Duje Maretića je …

Podjela bodova u dvoboju Alumnusa i Futsal Dinama

U prvom današnjem prvoligaškom dvoboju Alumnus i Futsal Dinamo su podijelili bodove odigravši 3-3. Uzbudljiv …