Početna | - Naslovna | 1.HMNL | Solin – Novo Vrijeme 3:2

1.HMNL | Solin – Novo Vrijeme 3:2

U susretu 1.kola 1.HMNL mlada momčad Solina je priredila pravi mali podvig savladavši favorizirane goste iz Makarske. Solin je slavio rezultatom 3:2, a gol odluke djelo je vratara Marka Odže u poslijednjoj minuti.

Delegat: Marinko Tadić-Šutra

SOLIN: Marko Odža, Ivan Krešimir Caktaš, Jure Trivković, Ivica Perajica, Hrvoje Juras (kap.), Robert Vinko Pavičić, Ante Đikić, Pjero Andrijašević, Ivan Barišić, Renato Buzov, Mirko Žaja, Stipe Tomičić, trener: Nikola Tomičić

NOVO VRIJEME: Filip Bašković, Mate Vuković (kap.), Tome Vrcan, Renato Koturović, Igor Osredkar, Ivan Buljan, Duje Bajrušović, Kristijan Zor, Darijo Agić, Mirko Jurjević, Borislav Cvetković, Saša Babić, Elvis Perković, Duje Nemčić, predstavnik kluba: Borislav Vuković

STRIJELCI: 1:0 Juras (6′), 2:0 Đikić (33′), 2:1 Babić (36′), 2:2 Babić (38′), 3:2 Odža (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Solin 8 (4+4); Novo Vrijeme 7 (4+3)

ŽUTI KARTONI: Pavičić (23′), Perajica (25′), Đikić (32′) – SOLIN
Bašković (22′), Osredkar (37′), Babić (38′), Vrcan (38′) – NOVO VRIJEME

IGRAČ UTAKMICE: Marko Odža (SOLIN)

Na otvaranju prvenstvene sezone na Bilankuši, Solin je mnoge iznenadio pobjedom nad doprvakom Hrvatske! Momčad Nikole Tomičića pokazala je izuzetnu borbenost koja je na koncu nagrađena velikom pobjedom.
U redovima gostiju nastupili su dvojica dojučerašnjih igrača Solina, Mirko Jurjević i Renato Koturović, no gosti su bili oslabljeni neigranjem kartoniranih Kazazića i Martinovića. S druge strane, vratar Solina Franko Bilić susret je promatrao s tribine zbog crevnog kartona dobivenog u četvrtfinalnom susretu doigravanja prošle sezone u Makarskoj. U redovima Solina nastupili su mahom mlađi igrači bez prvoligaškog iskustva, no i takav Solin predstavio se u jako dobrom izdanju, te je na koncu zasluženo slavio.
U 6.minuti Solin je poveo. Juras je osvojio loptu na centru, te u kontri 2 na 1 odigrava s Andrijaševićem koji mu nesebično asistira za lagan gol, 1:0! Već u slijedećoj minuti domaći su mogli udvostručiti vodstvo kada Juras sjajno iz svog kaznenog prostora gura Žaju u situaciju 1 na 1, ali novi igrač u redovima Solina puca ravno u Baškovića. U 10.minuti bsreća je spasila domaćine kada udarac Koturovića izvana s desne strane zaustavlja vratnica. Vrijedi istaknuti i situaciju iz 12.minute kada su domaći nakon kornera imali vrlo dobru situaciju za zaprijetiti golu gostiju, ali su izbacili loptu u aut jer je Koturović ostao ležati na parketu. U 14.minuti domaći su umalo još jednom zabili kada na oštar ubačaj Pavičića s desne strane Andrijašević na drugoj vratnici ne uspijeva dobro reagirati. U 20.minuti sjajnu su priliku propustili domaći kada u kontri Buzov na dodavanje Đikića ne uspijeva savladati Baškovića. Domaći su tako na odmor otišli s minimalnom prednošću, uz dojam da su uz malo sreće mogli imati i veću prednost.
Već na otvaranju drugog dijela vidjeli smo spornu situaciju kada na rubu kaznenog prostora Pavičić pada nakon duela s vratarom gostiju Baškovićem, no sudac Babić je ostao nijem. U slijedećoj minuti nova sporna situacija; Buzov je izašao sam pred Baškovića koji izvan kaznenog prostora zaustavlja loptu, a sudac Topić dosuđuje igranje rukom i daje žuti karton vrataru gostiju. U 23.minuti veliku su priliku propustili domaći! Juras i Buzov su izigrali obranu gostiju, a Buzov s 10 metara promašuje potpuno prazan gol! U 26.minuti bilježimo prvu ozbiljniju situaciju pred golom domaćih u nastavku. Osredkar je izašao sam pred Odžu koji brani njegov udarac. U 28.minuti gosti su se ponijeli nekorektno ne zaustavivši svoj napad nakon što je igrač domaćih Andrijašević ostao ležati na podu, što je jako razljutilo trenera domaćih Nikolu Tomičića. Minutu kasnije sreća je na strani gostiju kada Đikić silovito pogađa vratnicu! U 30.minuti vratar Odža je u nekoliko navrata sjajnim intervencijama spasio gol domaćih. U 33.minuti Solin je povećao vodstvo! Odža je bacio dugu loptu za Đikića, koji u duelu s vratarom gostiju pada, ali se vrlo brzo pridigao i ušetao s loptom u prazan gol za erupciju oduševljenja domaće publike, 2:0! Od 25.minute gosti igraju s golmanom-igračem, te već u 2.napadu dolaze do pogotka. Bajrušović je lijepo na drugoj vratnici proigrao Babića koji zabija kroz noge Odže za 2:1! U 38.minuti gosti s golmanom-igračem dolaze do izjednačenja. Još jednom je na sličan način obrana Solina pokleknula, a Zor na drugoj vratnici proigrava Babića koji zabija za 2:2! U poslijednjoj minuti domaći na spektakularan način dolaze do pobjede. Gosti su napadali s golmanom-igračem tražeći sva 3 boda, a Odža je nakon obrane poslao loptu u prazan gol za 3:2! Solin se do kraja uspješno obranio, te je mlada momčad Nikole Tomičića senzacionalnom pobjedom ušla u novu sezonu!
Nakon utakmice dugo se orila pjesma na terenu, ali i iz svlačionice domaćih. Momčad koju su mnogi osudili na tešku borbu za opstanak večeras se predstavila u jako dobrom izdanju, te je sigurno da uz ovakav pristup Solina nitko neće lako do bodova na Bilankuši.

Podjela bodova u dvoboju Alumnusa i Futsal Dinama

U prvom današnjem prvoligaškom dvoboju Alumnus i Futsal Dinamo su podijelili bodove odigravši 3-3. Uzbudljiv …

Tomislav Horvat: “Želim rezultatski iskorak u Elitnoj rundi!”

Tomislav Horvat, trener Novog Vremena Apfel, nije krio zadovoljstvo nakon što su Makarani sva tri …