Početna | - Naslovna | 1.HMNL | Solin – Osijek Kelme 3:2 (0:1)

1.HMNL | Solin – Osijek Kelme 3:2 (0:1)

Veliku i izuzetno vrijednu pobjedu ostvario je Solin protiv gostiju iz Osijeka! Momčad Tea Strunje većim je dijelom susreta bila u rezultatskom zaostatku, a svoje prvo i jedino vodstvo ostvarili su u 39.minuti za pobjedničkih 3:2!
Pobjedom Solina u ovom susretu, te Alumnusa protiv Novog Vremena u zagrebu, maksimalno se zakomplicirala borba za opstanak, te nas bez sumnje očekuje uzbudljiva završnica sezone!

Delegat: Miroslav Dugeč

SOLIN: Marko Odža, Frane Polić, Hrvoje Juras, Teo Kardum, Alen Marić, Pjero Andrijašević, Ivan Jurjević, Ante Rađa, Denis Mijatović, Stipe Tomičić, trener: Teo Strunje

OSIJEK KELME: Ivan Mladina, Josip Pole, Matijas Mijić, Josip Jurić, Anton Gaši, Andrej Pandurević, Ivica Majić, Ivan Mlinarević, Nikola Eror, Antonio Jamičić, trener: Marin Smoje

STRIJELCI: 0:1 Jurić (12′), 0:2 Eror (24′), 1:2 Juras (24′), 2:2 Mijatović (27′), 3:2 Andrijašević (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Solin 10 (5+5); Osijek Kelme 7 (2+5)

ŽUTI KARTONI: Jurjević (4′), Juras (11′), Mijatović (39′) – SOLIN
Gaši (12′) – OSIJEK KELME

IGRAČ UTAKMICE: Marko Odža (SOLIN)

Kod domaćina nije bilo Bogdanovića, Nikolića i Duvnjaka, dok je kod gostiju značajniji izostanak Dakića.
Na prvu ozbiljniju priliku čekali smo do 3.minute kada Juras pogađa vratnicu! Vrlo brzo su uzvratili gosti, no vratar Odža spašava! Uslijedilo je dulje razdoblje igre bez izglednijih prilika, a onda su u 12.minuti gosti poveli. Jurić se na lijevoj strani oslobodio svog čuvara i s 8-9 metara silovito zapucao, a vrataru Odži u pokušaju atraktivne intervencije lopta se od ruke odbija u mrežu za 0:1! Slijedeću priliku bilježimo u 16.minuti kada Majić u polukontri proigrava Erora čiji udarac sjajno brani Odža! U 20.minuti domaći su propustili veliku priliku za izjednačenje kada Juras sa 7-8 metara s lijeve strane pogađa gredu!
U nastavku domaćin u uvodnim minutama prijeti, no bez većih uzbuđenja. Osijek je pak iz prve ozbiljnije situacije pred golom domaćih došao do povećanja vodstva. Pandurević je iz kornera ubacio na drugu vratnicu gdje Eror neometan zabija za 0:2! No Solin se vrlo brzo vraća u igru golom Jurasa koji s lijeve strane zabija za 1:2! U 27.minuti stvari se vraćaju na početak. Gosti gube loptu na svojoj polovici, a Mijatović sam pred Mladinom zabija za 2:2! Uslijedilo je razdoblje igre bez izglednijih prilika sve do 35.minute kada najprije Odža sjajno brani udarac Gašija, da bi u nastavku kardum iz kontre s lijeve strane pucao pored suprotne vratnice. U 39.minuti Solin je poveo! Udarac Marića vratar Mladina kratko odbija, a na odbijenu loptu natrčava Andrijašević i zabija za 3:2! Do kraja su gosti pokušali s Mladinom u napadu, no ozbiljniju priliku pred Odžom nisu kreirali. Solin je ostvario izuzetno vrijednu pobjedu u borbi za opstanak.

INTERVJU | Martina Španjol (predsjednica MNK Rab)

Žene u muškom futsalu nisu učestala pojava, no kada je žena na čelu jednog malonogometnog …

2.HMNL-jug | Murter osigurao naslov jesenskog prvaka!

Odigrani su susreti 10.kola 2.HMNL-jug, a Murter je tijesnom pobjedom protiv poslijednjeplasiranih Mejaša osigurao jesenski …