Početna | - Naslovna | 1.HMNL | Solin – Potpićan ’98 AD Tokić 3:5 (3:2)

1.HMNL | Solin – Potpićan ’98 AD Tokić 3:5 (3:2)

U susretu 6.kola 1.HMNL Potpićan je u Solinu ostvario novu gostujuću pobjedu. Gosti su nakon zaostatka na poluvremenu (3:2) preokretom u nastavku došli do velike pobjede!

Kolo: 6.kolo
Datum: 23.10.2015.
Dvorana: SD Bilankuša, Solin
Gledatelja: 200

SOLIN – POTPIĆAN ’98 AD TOKIĆ  3:5 (3:2)

Prvi sudac: Mario Šetka
Drugi sudac: Mato Kalafatović
Treći sudac: Miloslav Šimac
Četvrti sudac: Lukša Roje
Delegat: Mario Jurić

SOLIN: Marko Odža, Ivan Krešimir Caktaš, Hrvoje Juras, Teo Kardum, Alen Marić, Pjero Andrijašević, Ante Ćorluka, Mirko Nikolić, Toni Matijević, Ivan Jurjević, Ante Rađa, Andrija Bogdanović, Vedran Duvnjak, Stipe Tomičić, trener: Teo Strunje

POTPIĆAN ’98 AD TOKIĆ: Danijel Starčić, Dženan Čeligija, Vigan Hoxha, Alen Lalić, Sanel Bojkić, Patrik Drndić, Marko Pećar, Bojan Barišić, predstavnik kluba: Dragan Jurić

STRIJELCI: 0:1 Lalić (3′), 0:2 Lalić (6′), 1:2 Ćorluka (9′), 2:2 Ćorluka (11′), 3:2 Andrijašević (18′), 3:3 Hoxha (24′), 3:4 Čeligija (36′), 3:5 Čeligija (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Solin 8 (5+3); Potpićan ’98 AD Tokić 7 (3+4)

ŽUTI KARTONI: –

IGRAČ UTAKMICE: Dženan Čeligija (POTPIĆAN ’98 AD TOKIĆ)

U zanimljivoj utakmici odigranoj pred oko 200 gledatelja u solinskoj Bilankuši, Potpićan je ostvario novu gostujuću pobjedu. Gosti su u Solin došli oslabljeni bez Jasprice i Kevena Drndića, no i u takvom izdanju su smogli snage preokretom u nastavku doći do velike pobjede.
Domaći sjajno ulaze u utakmicu i već u 2.minuti propuštaju dvije velike prilike. Najprije je sjajno izigrana obrana gostiju, Andrijašević s lijeve strane dodaje desno za Jurasa čiji udarac pred gol-linijom blokira Bojkić. Nedugo zatim nova velika prilika za domaćina, no Starčić vrlo dobro brani udarce Jurasa i Ćorluke. I onda šok za domaćina, jer u prvom ozbiljnom napadu Potpićan dolazi do vodstva. Bojkić je sa svoje polovice sjajno proigrao Lalića koji izlazi sam pred Odžu i rutinski zabija za 0:1! Nakon primljenog zgoditka domaći kao da su stali, a Potpićan u 6.minuti dolazi do novog zgoditka. Ponovno je po domaćina koban bio Lalić koji je još jednom izmakao pažnji protivnika i iskosa s lijeve strane zabio kroz noge istrčalog Odže za 0:2! Domaćin se vraća u igru u 9.minuti kada Bogdanović iz kornera odigrava za Ćorluku koji s 9-10 metara zabija kroz noge Starčića za 1:2! Dvije minute kasnije Solin dolazi do izjednačenja. Ćorluka je osvojio loptu na centru, prolazi nezadrživo kroz sredinu i s 9 metara od vratnice zabija za 2:2! U 13.minuti bilježimo vrlo dobro odigranu situaciju iz prekida kod gostiju, no udarac Čeligije sjajno brani Odža. Nedugo zatim ponovno su ista imena glavni akteri; Čeligija je ovoga puta poslao vratara domaćih u prazno, no iz sjajne situacije puca pored gola. Uzvratili su domaći iz prekida kada Kardum sa 6 metara puca za malo pored gola. Domaći su na koncu ipak na odmor otišli s minimalnom prednošću. Igrala se 18.minuta kada Kardum sjajno prolazi po desnoj strani, othrvao se Laliću i ubacio u sredinu gdje Andrijašević ispred Drndića uspjeva zabiti za 3:2!
U nastavku gostima nije trebalo dugo da dođu do izjednačenja. Igrala se 24.minuta kadaa Bogdanović gubi loptu, a Hoxha u situaciji 1 na 1 zabija za 3:3! Minutu kasnije udarac Marića s 11-12 metara pred golom skreće Andrijašević, no lopta prolazi pored vratnice. U 27.minuti bilježimo novi sjajan prodor Karduma, u završnici dodaje za Jurjevića koji u sjajnoj situaciji ne uspijeva savladati Starčića. Nova velika prilika domaćina u 30.minuti, kada Marić nakon lijepog prodora puca s 8-9 metara, no Starčić sjajno brani loptu iz bližeg kuta. Nakon silnih propuštenih prilika Solina, gosti u 36.minuti dolaze do vodstva. Dosuđen je slobodni udarac za goste s 9 metara s lijeve strane, a Čeligija silovito zabija u rašlje vratareva kuta za 3:4! Nedugo zatim Čeligija još jednom prijeti golu domaćih, no Odža ovoga puta branio njegov udarac. U 36.minuti domaći prelaze na igru s golmanom-igračem (Ćorluka), no takva igra otvorila je prostora gostima za potvrdu pobjede. Nakon udarca Ćorluke pored gola domaći su se slabo vratili natrag, a Čeligija u kontri zabija za 3:5! Bila je to potvrda trijumfa gostiju koji su na koncu mogli još jednom zabiti, no Čeligija u poslijednjim sekundama propušta u izglednoj prilici pogotkom zaokružiti svoju vrlo dobru večer.

Povjerenik za natjecanje 1.HMNL podsjeća na Propozicije natjecanja

Povodom početka nove natjecateljske sezone 1.HMNL, povjerenik za natjecanje Dario Skender podsjetio je klubove na …