Početna | - Naslovna | 1.HMNL | Solin – Potpićan ’98 AD Tokić 3:5 (3:2)

1.HMNL | Solin – Potpićan ’98 AD Tokić 3:5 (3:2)

U susretu 6.kola 1.HMNL Potpićan je u Solinu ostvario novu gostujuću pobjedu. Gosti su nakon zaostatka na poluvremenu (3:2) preokretom u nastavku došli do velike pobjede!

Kolo: 6.kolo
Datum: 23.10.2015.
Dvorana: SD Bilankuša, Solin
Gledatelja: 200

SOLIN – POTPIĆAN ’98 AD TOKIĆ  3:5 (3:2)

Prvi sudac: Mario Šetka
Drugi sudac: Mato Kalafatović
Treći sudac: Miloslav Šimac
Četvrti sudac: Lukša Roje
Delegat: Mario Jurić

SOLIN: Marko Odža, Ivan Krešimir Caktaš, Hrvoje Juras, Teo Kardum, Alen Marić, Pjero Andrijašević, Ante Ćorluka, Mirko Nikolić, Toni Matijević, Ivan Jurjević, Ante Rađa, Andrija Bogdanović, Vedran Duvnjak, Stipe Tomičić, trener: Teo Strunje

POTPIĆAN ’98 AD TOKIĆ: Danijel Starčić, Dženan Čeligija, Vigan Hoxha, Alen Lalić, Sanel Bojkić, Patrik Drndić, Marko Pećar, Bojan Barišić, predstavnik kluba: Dragan Jurić

STRIJELCI: 0:1 Lalić (3′), 0:2 Lalić (6′), 1:2 Ćorluka (9′), 2:2 Ćorluka (11′), 3:2 Andrijašević (18′), 3:3 Hoxha (24′), 3:4 Čeligija (36′), 3:5 Čeligija (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Solin 8 (5+3); Potpićan ’98 AD Tokić 7 (3+4)

ŽUTI KARTONI: –

IGRAČ UTAKMICE: Dženan Čeligija (POTPIĆAN ’98 AD TOKIĆ)

U zanimljivoj utakmici odigranoj pred oko 200 gledatelja u solinskoj Bilankuši, Potpićan je ostvario novu gostujuću pobjedu. Gosti su u Solin došli oslabljeni bez Jasprice i Kevena Drndića, no i u takvom izdanju su smogli snage preokretom u nastavku doći do velike pobjede.
Domaći sjajno ulaze u utakmicu i već u 2.minuti propuštaju dvije velike prilike. Najprije je sjajno izigrana obrana gostiju, Andrijašević s lijeve strane dodaje desno za Jurasa čiji udarac pred gol-linijom blokira Bojkić. Nedugo zatim nova velika prilika za domaćina, no Starčić vrlo dobro brani udarce Jurasa i Ćorluke. I onda šok za domaćina, jer u prvom ozbiljnom napadu Potpićan dolazi do vodstva. Bojkić je sa svoje polovice sjajno proigrao Lalića koji izlazi sam pred Odžu i rutinski zabija za 0:1! Nakon primljenog zgoditka domaći kao da su stali, a Potpićan u 6.minuti dolazi do novog zgoditka. Ponovno je po domaćina koban bio Lalić koji je još jednom izmakao pažnji protivnika i iskosa s lijeve strane zabio kroz noge istrčalog Odže za 0:2! Domaćin se vraća u igru u 9.minuti kada Bogdanović iz kornera odigrava za Ćorluku koji s 9-10 metara zabija kroz noge Starčića za 1:2! Dvije minute kasnije Solin dolazi do izjednačenja. Ćorluka je osvojio loptu na centru, prolazi nezadrživo kroz sredinu i s 9 metara od vratnice zabija za 2:2! U 13.minuti bilježimo vrlo dobro odigranu situaciju iz prekida kod gostiju, no udarac Čeligije sjajno brani Odža. Nedugo zatim ponovno su ista imena glavni akteri; Čeligija je ovoga puta poslao vratara domaćih u prazno, no iz sjajne situacije puca pored gola. Uzvratili su domaći iz prekida kada Kardum sa 6 metara puca za malo pored gola. Domaći su na koncu ipak na odmor otišli s minimalnom prednošću. Igrala se 18.minuta kada Kardum sjajno prolazi po desnoj strani, othrvao se Laliću i ubacio u sredinu gdje Andrijašević ispred Drndića uspjeva zabiti za 3:2!
U nastavku gostima nije trebalo dugo da dođu do izjednačenja. Igrala se 24.minuta kadaa Bogdanović gubi loptu, a Hoxha u situaciji 1 na 1 zabija za 3:3! Minutu kasnije udarac Marića s 11-12 metara pred golom skreće Andrijašević, no lopta prolazi pored vratnice. U 27.minuti bilježimo novi sjajan prodor Karduma, u završnici dodaje za Jurjevića koji u sjajnoj situaciji ne uspijeva savladati Starčića. Nova velika prilika domaćina u 30.minuti, kada Marić nakon lijepog prodora puca s 8-9 metara, no Starčić sjajno brani loptu iz bližeg kuta. Nakon silnih propuštenih prilika Solina, gosti u 36.minuti dolaze do vodstva. Dosuđen je slobodni udarac za goste s 9 metara s lijeve strane, a Čeligija silovito zabija u rašlje vratareva kuta za 3:4! Nedugo zatim Čeligija još jednom prijeti golu domaćih, no Odža ovoga puta branio njegov udarac. U 36.minuti domaći prelaze na igru s golmanom-igračem (Ćorluka), no takva igra otvorila je prostora gostima za potvrdu pobjede. Nakon udarca Ćorluke pored gola domaći su se slabo vratili natrag, a Čeligija u kontri zabija za 3:5! Bila je to potvrda trijumfa gostiju koji su na koncu mogli još jednom zabiti, no Čeligija u poslijednjim sekundama propušta u izglednoj prilici pogotkom zaokružiti svoju vrlo dobru večer.

1.HMNLŽ | MC Plus u Zadru proslavio naslov prvaka!

Jučer i danas u Zadru je održan poslijednji ovosezonski turnir 1.HMNL za žene. MC Plus …

2.HMNL-zapad | Očekivane pobjede Novog Marofa i Pule

Jučer su odigrani prvi susreti 11.kola 2.HMNL-zapad, a očekivane pobjede ostvarili su Novi Marof i …