Početna | - Naslovna | 1.HMNL | Solin – Split Tommy 1:7 (0:2)

1.HMNL | Solin – Split Tommy 1:7 (0:2)

U susretu poslijednjeg kola 1.HMNL, Split Tommy je uvjerljivo slavio na gostovanju u Solinu rezultatom 1:7! Bio je to debitantski nastup Mladena Perice Štrle na klupi Splićana, a vrijedi spomenuti i kako je na klupi Solina bio Sandro Salacan koji se danas oprostio od aktivnog igranja futsala!

Delegat: Mario Jurić

SOLIN: Marko Odža, Ivan Krešimir Caktaš, Vedran Duvnjak, Hrvoje Juras, Nikola Maros, Ante Đikić. Pjero Andrijašević, Ivan Tustonjić, Renato Buzov, Andrija Bogdanović, Stipe Tomičić, trener: Sandro Salacan

SPLIT TOMMY: Ivo Jukić, Jakov Grcić, Alen Marić, Alen Protega, Saša Subotić, Nikola Pavić, Josip Suton, Branko Laura, Ante Rađa, Franco Jelovčić, Alen Fetič, Genario Benicio Peixoto, Ljuban Miloš, Mate Tešija, trener: Mladen Perica Štrla

STRIJELCI: 0:1 Pavić (6′), 0:2 Fetič (13′), 0:3 Grcić (24′), 0:4 Pavić (27′), 0:5 Pavić (28′), 0:6 Subotić (36′), 0:7 Laura (36′), 1:7 Juras (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Solin 4 (2+2); Split Tommy 4 (3+1)

IGRAČ UTAKMICE: Alen Fetič (SPLIT TOMMY)

U susretu poslijednjeg kola redovnog dijela 1.HMNL, Split Tommy je uvjerljivo slavio na gostovanju kod Solina rezultatom 1:7! Mladen Perica Štrla tako je u velikom stilu startao kao trener Splita ostvarivši uvjerljivu pobjedu, te Splićanima sad predstoji pauza do polufinala doigravanja gdje će se susresti boljim iz četvrtfinalnog dvoboja između Novog Vremena i Murtera. Na klupi Solina danas je bio Sandro Salacan koji se oprostio od aktivnog igranaja futsala, te mu je uoči početka susreta uokvireni dres kao uspomenu predao predsjednik Solina Stjepan Andrijašević.
Solin je odlično ušao u susret i već u 1.minuti u dva navrata opasno zaprijetio preko Đikića, no Jukić je spasio goste. Uzvratili su Splićani preko laure u 2.minuti, no Odža brani njegov udarac. U 5.minuti Fetič je silovito pucao s 12-13 metara, no Odža je još jednom vrlo dobro reagirao. Inicijativu su gosti okrunili pogotkom u 6.minuti! Grcić je prošao po lijevoj strani, ubacio u sredinu za Pavića koji dodaje na drugu stranu za Fetiča; nakon pokušaja udarca Fetiča lopta se odbija u sredinu do Pavića koji zabija za 0:1! U 10.minuti Fetič je bio u odličnoj prilici, no u situaciji 1 na 1 ne puca dobro. No sjajno je Fetič reagirao u 13.minuti kada na dodavanje Genaria s desne strane lijepo potkopavanjem lopte prebacuje Odžu za 0:2! U slijedećoj minuti Protega je u prilici, no njegov udarac s desne strane vratar Odža brani, a odbivenu loptu Protega šalje pored suprotne vratnice. U 15.minuti domaći su imali sjajnu priliku za povratak u susret; Buzov je izmaknuo pažnji Genaria, izlazi s desne strane sam pred Jukića, ali pogađa suprotnu vratnicu! Novu veliku priliku domaći su propustili u 17.minuti; Odža je nakon obrane bacio loptu za Andrijaševića koji s lijeve strane izlazi sam pred Jukića koji brani njegov udarac. U slijedećoj minuti nova velika prilika domaćina iz kontre, ali Jukić brani udarac Duvnjaka, a odbivenu loptu Subotić izbija ispred Andrijaševića. Do odmora bilježimo još priliku gostiju preko Subotića koji u situaciji 1 na 1 ne uspijeva savladati Odžu!
Na prvu priliku u nastavku čekali smo do 23.minute kada Genario nakon kombinacije s Jelovčićem ostaje sam na 8 metara, ali puca preko gola! U slijedećoj minuti Genario s lijeve strane ubacuje u sredinu za Grcića koji spretno reagira pred golom domaćih i zabija za 0:3! U 26.minuti Fetič je s desne strane lijepo ubacio u sredinu za Protegu čiji udarac s 4-5 metara brani Odža! No iz kornera gosti ipak dolaze do pogotka. Pavić je ostao sam pred golom, te iz drugog pokušaja savladava Odžu za velikih 0:4! Minutu kasnije Pavić još jednom zabija! U kontri 3 na 1 Grcić dodaje desno za Pavića koji zabija u bliži kut vratara Odže za 0:5! Nakon toga Štrla je pružio priliku Tešiji na golu i mladom Mariću. Upravo je Marić u 30.minuti propustio veliku priliku kada s desne strane u situaciji 1 na 1 ne uspijeva savladati Odžu! Od 31.minute domaći igraju s Marosom u ulozi golmana-igrača, no ne uspijevaju stvoriti ozbiljniju priliku. S druge strane, Splićani su i dalje opasni pred golom Odže. U 33.minuti Fetič s desne strane ostaje sam pred Odžom, ali ga ne uspijeva prodriblati. Minutu kasnije ni Subotić u situaciji 1 na 1 ne uspijeva savladati Odžu! A onda u 36.minuti gosti podtižu 2 zgoditka. Najprije je Subotić lijepo pokrenuo kontru gostiju, odigrao lijevo za Grcića koji vraća za Subotića, a njegov udarac s vrha kaznenog prostora neuhvatljiv je za Odžu, 0:6! U napadu s golmanom-igračem domaći griješe, lopta dolazi do Laure koji sa svoje polovice zabija za velikih 0:7! Do kraja su domaći ipak postigli počasni zgoditak. U igri s golmanom-igračem Buzov je s desne strane ubacio na drugu vratnicu za Jurasa koji zabija za konačnih 1:7! Do kraja bilježimo još priliku Laure koji je ostao sam s lijeve strane pred Odžom, no domaći vratar je na koncu i najzaslužniji što Splićani nisu ostvarili i uvjerljiviju pobjedu. Na koncu su Splićani ostvarili uvjerljivu pobjedu, a ni Solinjani nisu bili pretjerano žalosni, jer usprkos pobjedama Osijeka, Alumnusa i Uspinjače, Solin je osigurao opstanak u prvoligaškom društvu zahvaljujući uvjerljivoj pobjedi Nacionala u Novom Marofu (0:8). Splićani će tako s 2.mjesta u doigravanje, dok je za Solin sezona gotova.

Tihomir Novak najbolji je igrač Hrvatske u 2019.godini!

Tihomir Novak je najbolji igrač Hrvatske u 2019.godini! Odlučili su tako stručni žiri, novinarski žiri …

Nikola Tomičić preuzeo njemački TSV Wielimdorf!

Nepuna dva mjeseca nakon odlaska s klupe Vrgorca, Nikola Tomičić pronašao je novi trenerski angažman. …