Početna | - Naslovna | 1.HMNL | Solin Veltins – Kijevo J.S | Izvještaj
logo 1. HMNL
1. HMNL

1.HMNL | Solin Veltins – Kijevo J.S | Izvještaj

U susretu 21.kola 1.HMNL Solin je slavio protiv Kijeva upisavši tako pobjedu nakon dugo vremena. Kijevo je porazom okončalo ovu malonogometnu sezonu, a o konačnom raspletu glede borbe za opstanak odlučivat će poslijednje kolo.

Gledatelja: 100

SOLIN VELTINS – KIJEVO JAKO SPORT = 3:1 (2:0)

Prvi sudac: Mato Bajurin
Drugi sudac: Maro Kristić
Treći sudac: Robert Hausvička
Delegat: Marinko Tadić-Šutra
Mjeritelj vremena: Neno Galić

SOLIN VELTINS: Franko Bilić (kap.), Ivan Krešimir Caktaš, Ivan Matan, Hrvoje Juras, Renato Koturović, Damir Znaor, Pjero Andrijašević, Davor Jezidžić, Tomislav Tenžera, Mirko Jurjević, Nikola Sikavica, trener: Boro Matan

KIJEVO JAKO SPORT: Robert Mišković (kap.), Ivan Tustonjić, Josip Matić, Mladen Rožić, Dean Banić, Zvonimir Šućur, Ante Ramadža, Petar Knežević, Mario Sunko, trener: Teo Strunje

STRIJELCI: 1:0 Znaor (3.min.), 2:0 Jezidžić (11.min.), 3:0 Znaor (34.min.), 3:1 Knežević (39.min.)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Solin Veltins 9 (5+4); Kijevo Jako sport 7 (2+5)

ŽUTI KARTONI: Znaor (26.min.)

IGRAČ UTAKMICE: Damir Znaor (SOLIN VELTINS)

U susretu 21.kola 1.HMNL Solin je slavio protiv Kijeva upisavši tako pobjedu nakon dugo vremena. Solin je tako ostao u utrci za 3.mjesto, dok je Kijevo porazom ostalo osuđeno na poslijednje kolo kada su slobodni, te će iščekivati rasplete drugih susreta za opstanak.
Domaći vrlo dobro ulaze u utakmicu i već u 1.minuti opasno prijete; izigrana je obrana gostiju, no udarac Jezidžića s lijeve strane brani Mišković. U slijedećoj minuti Solin je poveo! Glavninu posla po lijevoj strani obavio je Jezidžić, te proigrao na drugoj vratnici Znaora kojem nije bilo teško iz blizine zabiti u prazan gol za 1:0! U 5.minuti bilježimo prvu prijetnju gostiju, ali obečavajuća kontra 3 na 1 okončana je lošim udarcem visoko preko gola. U 11.minuti Solin dolazi do povećanja vodstva; u kontri je Jezidžić nezaustavljiv i zabija za 2:0! U slijedećoj minuti gosti propuštaju još jednu izglednu kontru, ovoga puta 2 na 1. U 13.minuti Znaor je osvojio loptu na centru, u kontri 2 na 1 proigrava Koturovića koji u sjajnoj prilici puca pored gola. Ni sreća nije na strani gostiju; u 17. i 18.minuti Matić je u dva navrata pogodio vratnicu! U 20.minuti Tustonjić sjajno prolazi sa svoje polovice sve do 8-9 metara, no puca za malo pored gola. Solin je tako na odmor otišao s prednošću 2:0!
U nastavku prvu priliku bilježimo u 26.minuti; udarac Rožića pogađa u ruku Znaora, a sudac Kristić dosuđuje penal za goste i žuti karton Znaoru. No niti iz penala gosti ne uspijevaju zabiti, jer udarac Rožića brani Bilić! Dugo smo čekali na slijedeću pravu priliku. U 34.minuti Znaor sjajno prolazi između dvojice protivničkih igrača i sa 7-8 metara s lijeve strane zabija za 3:0! Gosti odmah reagiraju uvođenjem golmana-igrača (Banić), no ne uspijevaju ozbiljnije zaprijetiti. Tek u 39.minuti gosti uspijevaju zabiti preko Kneževića na dodavanje Banića s lijeve strane, no vremena za preokret je ostalo premalo. Ostalo je 3:1!
Solin je nakon dugo vremena ubilježio pobjedu kojom ostaje u utrci za 3.mjesto, dok je Kijevo porazom zaključilo ovu sezonu. Momčad Tea Strunje sada će strahovati za opstanak, jer je u poslijednjem kolu slobodna, dok će Novi Marof i Uspinjača igrati protiv zahtjevnih protivnika (Murter, Novo Vrijeme).