Početna | - Naslovna | 1.HMNL | Split Tommy – Alumnus 10:3(4:3)

1.HMNL | Split Tommy – Alumnus 10:3(4:3)

U susretu 3.kola 1.HMNL Split Tommy je slavio protiv zagrebačkog Alumnusa rezultatom 10:3! Konačan omjer ipak ne otkriva s koliko su muke Splićani došli do pobjede. Alumnus je bio potpuno ravnopravan u prvih 20 minuta, no u nastavku je uslijedio velik pad koji domaći koriste, te u završnici susreta dolaze do naizgled uvjerljive pobjede.

Miroslav Dugeč

SPLIT TOMMY: Ivo Jukić, Jakov Grcić, Josip jakovljević, Ante Crnjac, Saša Babić, Jesus Rodriguez Cruz, Ante Ćorluka, Nikola Pavić, Stjepan Perišić, Mario Taći, Filip Kosor, Luka Pavlović, trener: Victor Garcia Acosta

ALUMNUS: Antonio Vuk, Mario Pintar, Marko Šulentić, Luka Davidović, Ivan Tvrtko Pajalić, Dražen Ilić, Vladimir Brezić, Ante Matan, Saša Ledinščak, Luka Hezler, trener: Jakov Ungarov

STRIJELCI: 0:1 Pajalić (1′), 1:1 ag-Pintar (2′), 2:1 Ćorluka (3′), 2:2 Ledinščak (5′), 3:2 Jakovljević (7′), 3:3 Šulentić (12′), 4:3 Cruz (13′), 5:3 Babić (30′), 6:3 Babić (34′), 7:3 Grcić (37′), 8:3 ag-Pajalić (39′), 9:3 ag-Matan (40′), 10:3 Perišić (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Split Tommy 7 (3+4); Alumnus 7 (5+2)

ŽUTI KARTONI: Brezić (10′) – ALUMNUS

IGRAČ UTAKMICE: Jakov Grcić (SPLIT TOMMY)

Splićani su na parket istrčali u majicama s brojem 10 i natpisom Jopa u znak podrške kapetanu Sutonu koji je ovog tjedna operiran, te mu predstoji oporavak do kraja polusezone. Uz Sutona, domaći nisu mogli računati ni na ozljeđenog Luketina, dok je kod gostiju najveći hendikep bio izostanak ponajboljeg igrača Ivana Matana.
Gosti sjajno ulaze u utakmicu i već u 1.minuti dolaze do vodstva. Matan je iz auta proigrao na suprotnoj strani slobodnog Pajalića koji sa 6-7 metara zabija za 0:1! Splićani su uzvratili već u slijedećoj minuti; Grcić je pucao iz slobodnog udarca, a loptu u sredini nesmotreno zahvaća Pintar i vara svog vratara, 1:1! Golijada se nastavila već u slijedećoj minuti. Najprije je Jesus Cruz s 10ak metara uzdrmao gredu, da bi nekoliko trenutaka kasnije Cruz s desne strane ubacio na drugu vratnicu za Ćorluku koji zabija za 2:1! Gosti su uzvratili u 5.minuti iz kontre 3 na 1, gdje na asistenciju Šulentića za 2:2 zabija Ledinščak. U 7.minuti gosti gube loptu duboko u svojoj polovici, a Splićani to kažnjavaju preko Jakovljevića koji na dodavanje Pavića zabija za 3:2! Uslijedilo je razdoblje bez izrazitih prilika sve do 12.minute i velike pogreške u obrani domaćina. Vratar Vuk bacio je dugu loptu za Šulentića koji je neuhvatljiv za statičnu obranu domaćih i zabija pored vratara Jukića za 3:3! No odgovor domaćina bio je itekako brz; već u slijedećoj minuti Taći je s lijeve strane lijepo na drugoj vratnici proigrao Cruza kojem nije bilo teško iz blizine zabiti za novu prednost domaćina, 4:3! Do kraja poluvremena više nije bilo ozbiljnijih prilika. Splićani su imali inicijativu, ali se rezultat nije mijenjao.
U nastavku gledamo inicijativu Splićana, no na golu gostiju briljirao je Hezler koji je zamijenio Vuka. Inicijativu su Splićani naplatili pogotkom tek u 30.minuti kada Perišić pogađa vratnicu, a odbijenu loptu u gol posprema Babić za 5:3! Od 33.minute gosti prelaze na igru s golmanom-igračem, a domaćin to koristi i već u slijedećoj minuti dolazi do novog pogotka. Ledinščak je igubio loptu duboko u svojoj polovici, a Babić zabija u prazan gol za 6:3! U 37.minuti u listu strijelaca upisuje se i kapetan domaćina Jakov Grcić zabivši u prazan gol gostiju za 7:3! Do kraja se još triput tresla mreža gostiju, a čak dvaput su “studenti” zabijali u svoju mrežu. Pajalić i Matan su nesmotreno zabijali u nebranjen gol, a konačan omjer postavlja Perišić u poslijednjim sekundama susreta.

2.HMNL-istok | Aurelia slavila u derbiju, Osijek korak do titule

Uzbudljivo je bilo u 13.kolu 2.HMNL-istok. Nova Gradiška je u subotu deklasirala Vinkovce i zasjela …

1.HMNLŽ | MC Plus u Zadru proslavio naslov prvaka!

Jučer i danas u Zadru je održan poslijednji ovosezonski turnir 1.HMNL za žene. MC Plus …