Početna | - Naslovna | 1.HMNL | Split Tommy – Murter 10:1 (5:1)

1.HMNL | Split Tommy – Murter 10:1 (5:1)

U susretu 13.kola 1.HMNL Split Tommy je uvjerljivo slavio protiv gostiju s Murtera ostvarivši novu prvenstvenu pobjedu. U prvih 5 minuta gosti su se prikazali u jako dobrom izdanju, no sve ostalo bilo je u znaku Splićana.

Delegat: Branko Kurtaj

SPLIT TOMMY: Ivo Jukić, Jakov Grcić, Ivan Gotovac, Nikola Pavić, Josip Suton, Josip Jakovljević, Branko Laura, Stjepan Perišić, Franco Jelovčić, Duje Bajrušović, Genario Benicio Peixoto, Marin Stojkić, trener: Mladen Perica-Štrla

MURTER: Pavle Mudronja, Toni Pamuković, Marko Peran, Anton Stančić, Davor Jezidžić, Krešimir Zrilić, Šimun Popov, Denis Remšak, Frane Lipotica, Stipe Vujević, trener: Željko Silov

STRIJELCI: 0:1 Peran (5′), 1:1 Pavić (9′), 2:1 Genario (11′), 3:1 Suton (11′), 4:1 Grcić (12′), 5:1 Genario (14′), 6:1 Genario (21′), 7:1 Grcić (23′), 8:1 Perišić (26′), 9:1 Perišić (27′), 10:1 Jakovljević (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Split Tommy 9 (4+5); Murter 3 (2+1)

ŽUTI KARTONI: Genario (4′)

IGRAČ UTAKMICE: Josip Suton (SPLIT TOMMY)

U 3.minuti gosti su u dva navrata ozbiljno zaprijetili, no Jukić u oba navrata sjajnim intervencijama spriječava vodstvo Murtera. Dobar ulazak u utakmicu gosti su okrunili vodećim zgoditkom u 5.minuti. Iz slobodnog udarca s desne strane pucao je Remšak, lopta je zapela u bloku, a pred golom spretnom reakcijom Peran šalje loptu u mrežu za 0:1! Nakon toga uslijedila je opsada gola gostiju koji se grčevito brane, a vratar Mudronja sjajnim intervencijama spašava svoju momčad. U 9.minuti Splićani su izjednačili. Suton je prošao po lijevoj strani, njegov udarac vratar Mudronja kratko odbija, a odbijenu loptu Pavić šalje pod gredu za 1:1! U 11.minuti Suton je iz slobodnog udarca s lijeve strane ubacio na drugu vratnicu, a Genario neometan prsima šalje loptu u gol za 2:1! U istoj minuti još se jednom trese mreža gostiju. Suton je lijepo prošao kroz sredinu, odigrao kratko s Jelovčićem, te lijepim udarcem s vrha kaznenog prostora zabio pod gredu za 3:1! Golijada domaćih nastavlja se i nakon time-outa gostiju; u 12.minuti Remšak je grubo pogriješio duboko u svojoj polovici, a Grcić na dodavanje Genaria zabija za 4:1! U 14.minuti Bajrušović je iz auta dodao za Genaria koji se lako oslobodio svog čuvara i zabio za 5:1! U 17.minuti nakon dugog izbivanja u igru je ušao Perišić i u svom prvom kontaktu s loptom umalo zabio gol, no vratar Mudronja brani njegov udarac. Do kraja ne bilježimo ozbiljnije prilike, te se na odmor otišlo s prednošću domaćina 5:1!
U nastavku je na golu domaćih bio Stojkić, nekadašnji kapetan Murtera. Već u 1.minuti Splićani dolaze do novog zgoditka. Bajrušović je s lijeve strane dao povratnu loptu za Genaria koji sa 7-8 metara zabija za 6:1! U 23.minuti gosti gube loptu duboko u svojoj polovici, a nakon kratkog poigravanja pred golom gostiju, Grcić na dodavanje Genaria zabija za 7:1! U 26.minuti Splićani su lijepo izigrali obranu gostiju, a na dodavanje Pavića s vrha kaznenog prostora zabija Perišić za 8:1! U slijedećoj minuti još jedna lijepa akcija domaćih. Iz kornera je Gotovac odigrao u sredinu za Pavića, on daje povratnu loptu za Perišića koji sa 7-8 metara zabija za 9:1! Uslijedile su nove prilike domaćih, no u nekoliko navrata gosti se ponajprije zahvaljujući vrataru Mudronji uspijevaju obraniti. U 35.minuti Murteru se pružila prilika iz akumulacije, no Stojkić brani udarac Perana. Rezultat se nije mijenjao sve do poslijednje minute kada Jakovljević iz drugog pokušaja savladava jako dobrog vratara gostiju za konačnih 10:1!

Danas u Čileu započinje COPA AMERICA 2019.

Danas u Čileu započinje COPA AMERICA 2019., trinaesto po redu izdanje ovog prestižnog turnira na …

Sutra započinje Glavna runda kvalifikacija za SP!

Sutra započinje Glavna runda kvalifikacija za SP! Uz Grupu 7 kojoj je Hrvatska domaćin u …