Početna | - Naslovna | 1.HMNL | Split Tommy – Osijek Kelme 5:0 (2:0)

1.HMNL | Split Tommy – Osijek Kelme 5:0 (2:0)

U poslijednjem susretu 1.kola 1.HMNL Split Tommy je na Gripama slavio protiv Osijeka rezultatom 5:0! Pred oko 100 gledatelja u maloj dvorani na Gripama, Splićani su ostvarili zasluženu pobjedu na krilima super-raspoloženog Jelovčića koji je zabio prva 4 zgoditka. Malenom broju gledatelja zasigurno je “kumovao” veliki derbi hrvatskog nogometa između Hajduka i Dinama koji je nešto ranije okončan na Poljudu, kao i vrućina koja je u dvorani bila zaista teško podnošljiva.
Splićani su poveli nakon samo 20 sekundi igre kada Jelovčić odmjerenim udarcem s 11-12 metara od vratnice zabija za 1:0! Već u slijedećoj minuti Genario se maestralno izborio za priliku u kaznenom prostoru gostiju, ali ne uspijeva savladati Mladinu. No u 3.minuti Jelovčić još jednom zabija i povećava vodstvo domaćina. Jelovčić je osvojio loptu na centru i u kontri sve obavio sam za 2:0! Nakon tako furioznog starta očekivala se prava golijada, no rezultat se do odmora nije mijenjao. Imali su Splićani brojne prilike, no nisu uspjeli zabiti. Genario je u 6.minuti promašio veliku priliku, a do odmora su Fetič i Davi pogodili vratnicu. U nastavku prvi prijete gosti, no ne zabijaju u kontri 3 na 2. U 24.minuti Jelovčić je još jednom strijelac kada se vrlo dobro snalazi u gužvi pred golom gostiju, a 5 minuta kasnije Jelovčić novim odmjerenim udarcem zabija za velikih 4:0! Nakon toga su Splićani posustali s inicijativom, te su i gosti u nekoliko navrata iz kontri zaprijetili Jukiću. U 38.minuti Splićani još jednom zabijaju; Bajrušović je iz blizine zabio za konačnih 5:0!
Više detalja o susretu donosimo u nastavku.

Delegat: Miroslav Dugeč

SPLIT TOMMY : Ivo Jukić, Jakov Grcić, Davi Trindade, Alen Fetič, Nikola Pavić, Josip Suton, Stjepan Perišić, Franco Jelovčić, Duje Bajrušović, Genario Benicio Peixoto, trener: Mladen Perica-Štrla

OSIJEK KELME: Ivan Mladina, Nikola Eror, Andrej Pandurević, Zvonimir Horvat, Matej Govorko, Ivan Mlinarević, Goran Dakić, Kristijan Lukenda, trener: Marin Smoje

STRIJELCI: 1:0 Jelovčić (1′), 2:0 Jelovčić (3′), 3:0 Jelovčić (24′), 4:0 Jelovčić (29′), 5:0 Bajrušović (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Split Tommy  8 (4+4); Osijek Kelme 6 (3+3)

IGRAČ UTAKMICE: Franco Jelovčić (SPLIT TOMMY)

Novo Vrijeme i Uspinjača Gimka u borbi za prvi ovosezonski trofej

Novo Vrijeme Apfel i Uspinjača Gimka u nedjelju će u Slavonskom Brodu igrati za prvi …

Jurlina i Vukelić u najboljoj momčadi U19 EURO-a

Krovna europska nogometna organizacija UEFA jučer je objavila najbolju momčad netom završenog Europskog prvenstva u …