Početna | - Naslovna | 1.HMNL | Split Tommy – Osijek Kelme 6:0 (3:0)

1.HMNL | Split Tommy – Osijek Kelme 6:0 (3:0)

Pobjednički niz Split Tommyja ide dalje! U susretu 17.kola 1.HMNL Splićani su se lako obračunali s gostima iz Osijeka upisavši pobjedu 6:0!

Četvrti sudac: Miloslav Šimac

SPLIT TOMMY: Ivo Jukić, Jakov Grcić, Luka Rožić, Ante Ćorluka, Alen Protega, Nikola Pavić, Josip Suton, Ante Rađa, Franco Jelovčić, Benicio Peixoto Genario, trener: Mato Stanković

OSIJEK KELME: Ivan Mladina, Alen Lišić, Andrej Pandurević, Goran Dakić, Armando Kajfeš, Zvonimir Horvat, Matej Govorko, Gordan Duvančić, trener: Marin Smoje

STRIJELCI: 1:0 Jelovčić (15′), 2:0 Genario (16′), 3:0 Grcić (19′), 4:0 Jelovčić (26′), 5:0 Genario (37′), 6:0 Genario (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Split Tommy 5 (1+4); Osijek Kelme 7 (5+2)

ŽUTI KARTONI: Jukić (25′) – SPLIT TOMMY

IGRAČ UTAKMICE: Franco Jelovčić (SPLIT TOMMY)

KOMENTAR:
Ususretu 17.kola 1.HMNL Split Tommy je uvjerljivo slavio protiv gostiju iz Osijeka rezultatom 6:0! Upisali su tako Splićani 12.pobjedu u nizu, zadržavši vodeće mjesto na ljestvici uoči ligaške stanke povodom reprezentativnih kvalifikacija za EURO.
Dugo su Splićani lomili otpor gostiju koji su ipak imali prvu ozbiljniju prijetnju. Igrala se 4.minuta kada je Horvat udarcem izvana pogađa spoj vratnice i grede! Uslijedila je invazija domaćih na gol gostiju. Splićani su u naredne 2 minute u nekoliko navrata ozbiljno zaprijetili golu Mladine koji je obranama držao svoju momčad u egalu. Dominacija Splićana se nastavila i dalje, a onda gosti nenadano dolaze do velike prilike. U 15.minuti domaći gube loptu na centru, a Dakić u situaciji 1 na 1 ne uspijeva savladati Jukića! Kazna za taj promašaj je bila brza i efikasna, jer u istoj minuti Jelovčić nakon lijepog solo-prodora kroz obranu gostiju zabija za 1:0! Usprkos postignutom golu domaći i dalje imaju premoć, a inicijativu su okrunili novim pogotkom već u slijedećoj minuti. Korner je s desne strane izveo Jelovčić, a Genario u sredini izmakao pažnji Duvančića i zabio za 2:0! U 19.minuti Jelovčić je prošao po desnoj strani i ubacio u sredinu gdje Grcić klizećim startom efektno zabija pod gredu za velikih 3:0 na poluvremenu!
U nastavku prvi prijete Splićani kada u 22.minuti Genario nakon kornera pogađa vratnicu! Uzvratili su gosti velikom prilikom kada Pandurević u situaciji 1 na 1 ne uspijeva savladati vratara Jukića. Do novog pogotka Splićani dolaze u 26.minuti kada Jelovčić još jednom lijepo prolazi kroz obranu gostiju, obilazi vratara i zabija za 4:0! Do novog pogotka čekali smo do 37.minute kada Genario nakon kratkog dodavanja Jelovčića lijepo zabija s 10ak metara za 5:0! U poslijednjoj minuti Genario još jednom zabija kompletiravši tako hattrick za konačnih 6:0! Ćorluka je u kontri s lijeve strane pogodio vratnicu, lopta se odbila do Genaria koji nije imao težak zadatak zabiti u prazan gol za konačan omjer.
Splićani su tako upisali novu pobjedu, kojom su pobjednički niz produljili na 12 utakmica. Upravo je u Osijeku započeo spomenuti niz u jesenskom dijelu prvenstva! Slijedi prvenstvena stanka povodom reprezentativnih kvalifikacija za EURO, a Splićani će u slijedećem kolu imati težak zadatak na gostovanju u Makarskoj. S druge strane Osijek će ugostiti Vrgorac u susretu u kojem bi pobjedom uhvatili priključak za doigravanje, dok bi porazom došli u situaciju da je i opstanak neizvjestan.