1. HMNL | Split Tommy – Solin 7:0 (3:0)

U prvom susretu 15.kola 1.HMNL, Split Tommy je ostvario očekivanu pobjedu nadigravši goste iz Solina s uvjerljivih 7:0! Solinjani su većim dijelom 1.poluvremena pružali solidan otpor favoriziranom domaćinu, no kvaliteta i veći izbor igrača došao je do izražaja, te su Splićani na koncu ostvarili uvjerljivu pobjedu.

Delegat: Marinko Tadić-Šutra

SPLIT TOMMY: Ivo Jukić, Jakov Grcić, Ivan Gotovac, Davi Trindade, Nikola Pavić, Josip Suton, Josip Jakovljević, Branko Laura, Stjepan Perišić, Franco Jelovčić, Duje Bajrušović, Marin Stojkić, trener: Mladen Perica-Štrla

SOLIN: Stipe Tomičić, Frane Polić, Teo Kardum, Alen Marić, Pjero Andrijašević, Mirko Nikolić, Ivan Jurjević, Ante Rađa, Andrija Bogdanović, Vedran Duvnjak, Denis Mijatović, Ljuban Miloš, trener: Teo Strunje

STRIJELCI: 1:0 Grcić (12′), 2:0 Davi (15′), 3:0 Jukić (20′), 4:0 Suton (23′), 5:0 Suton (23′), 6:0 Gotovac (29′), 7:0 Laura (37′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Split Tommy 10 (6+4); Solin 6 (4+2)

ŽUTI KARTONI: Gotovac (35′) – SPLIT TOMMY
Tomičić (12′), Mijatović (24′), Duvnjak (33′), Nikolić (36′) – SOLIN

IGRAČ UTAKMICE: Josip Suton (SPLIT TOMMY)

Već u prvoj minuti Splićani su u nekoliko navrata ozbiljno zaprijetili. Najprije je udarac Sutona vrlo dobro obranio Tomičić, da bi nakon kornera Jelovčić silovito pogodio vratnicu. U 4. minuti Bajrušović se našao sad pred Tomičićem ali šalje loptu za malo pored gola. U 6.minuti gosti su tražili penal nakon igranja domaćina u kaznenom prostoru, ali se suci nisu oglasili. Već sredinom poluvremena gosti prelaze na igru s golmanom-igračem, no ne uspijevaju ozbiljnije zaprijetiti. U 12.minuti Suton s 12 metara silovito pogađa vratnicu, da bi nakon kornera Splićani ipak došli do vodstva. Lopta iz suprotne strane dolazi do Grcića koji malo iz kosa jako lijepim volejem od grede pogađa za 1:0! U slijedećoj minuti bilježimo novu veliku priliku domaćina, ali u situaciji 2 na 1 Gotovac ne uspijeva prevariti Tomičića. U 14.minuti veliku priliku propustili su gosti. Izigrana je obrana domaćina, a na dodavanje Nikolića s desne strane Jurjević pored praznog gola pogađa vratnicu. U slijedećoj minuti nova velika prilika za Solin, ali Jurjević iz akumulacije ne uspijeva savladati Jukića koji refleksno brani glavom. Kazna je stigla već u slijedećoj minuti kada gosti u igri s golmanom igračem gube loptu duboko u svojoj polovici, a Davi zabija u prazan gol za 2:0! Do odmora Splićani još jednom zabijaju kada u 20.minuti Jukić sa svog gola vara neopreznog Tomičića za 3:0!
Već u prvoj minuti nastavka Splićani su ozbiljno zaprijetili, ali na dodavanje Pavića Bajrušović pogađa vratnicu. Sve dvojbe oko pobjednika riješene su u 23.minuti kada Suton s dva zgoditka donosi domaćinu velikih 5:0! U 29.minuti Splićani dolaze do povećanja vodstva premijernim prvoligaškim zgoditkom Gotovca za 6:0! U 37.minuti Laura odmjerenim udarcem s 10 metara s lijeve strane lijepo pogađa za velikih 7:0! Do kraja se rezultat nije mijenjao te su Splićani upisali uvjerljivu i sigurnu pobjedu.

Olmissum laganom pobjedom izborio polufinale

Olmissum se lakše od očekivanog plasirao u polufinale prvenstva Hrvatske. Vrgorac je pružao kakav-takav otpor …

Bezmalinović: “Dat ćemo zadnji atom snage na terenu!”

Razigravanje za ostanak/ulazak u 1. HMNL se igra u četvrtak, a igrat će pretposljednja momčad …