Početna | - Naslovna | 1.HMNL | Split Tommy – Square 4:2 (3:2)

1.HMNL | Split Tommy – Square 4:2 (3:2)

U susretu 17.kola 1.HMNL, Split Tommy je slavio protiv dubrovačkog Squarea rezultatom 4:2! U utakmici pred vrlo dobro popunjenim tribinama dvorane na splitskim Gripama, Square je pokazao vrlo dobrim suparnikom, a Splićani su susret odlučili krajem prvog i početkom drugog poluvremena kada su zaostatak 1:2 preokrenuli u prednost 4:2!

Delegat: Miroslav Dugeč

SPLIT TOMMY: Marin Stojkić, Jakov Grcić, Ivan Gotovac, Dovenir Domingues Neto, Nikola Pavić, Josip Suton, Josip Jakovljević, Stjepan Perišić, Franco Jelovčić, Duje Bajrušović, Genario Benicio Peixoto, Mate Tešija, trener: Mladen Perica-Štrla

SQUARE: Alen Turuk, Borna Tikvica, Tomislav Bevanda, Marinko Šamija, Marko Kuraja, Mateo Vodopić, Maro Đuraš, Gordan Duvančić, Antonio Noković, Antonio Čupić, Zoran Primić, trener: Marinko Mavrović

STRIJELCI: 0:1 Šamija (9′), 1:1 ag-Cvjetković (18′), 1:2 Cvjetković (18′), 2:2 Bajrušović (19′), 3:2 Neto (20′), 4:2 Jelovčić (22′),

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Split Tommy 7 (3+4); Square 9 (5+4)

ŽUTI KARTONI: Genario (27′) – SPLIT TOMMY

IGRAČ UTAKMICE: Duje Bajrušović (SPLIT TOMMY)

U uvodnih nekoliko minuta gledamo ujednačenu igru bez izglednijih prilika. Izdvajamo tek situaciju iz 5.minute kada Đuraš s lijeve strane izlazi pred Stojkića, no izostao je kvalitetan udarac u završnici. U 9.minuti gosti su poveli! Šamija je primio loptu uz desnu aut-liniju, lijepo prošao prema sredini i s 8-9 metara zabio za 0:1! Uslijedilo je razdoblje inicijative domaćina, no bez ideje u završnici. Gosti su se bez većih problema branili, te prijetili iz kontri. U 18.minuti bilježimo prvu veliku priliku domaćih. U kontri 2 na 1 Suton daje lijevo loptu za Perišića koji puca za malo pored suprotne vratnice. U istoj minuti nova velika prilika Splićana. Suton je silovito pucao s 10ak metara, a njegov udarac zaustavlja vratnica! Inicijativu su domaći okrunili u istoj minuti kada ubačaj Neta s desne strane Cvjetković šalje u vlastitu mrežu za 1:1! No radost domaćih nije dugo trajala, jer samo 15ak sekundi kasnije gosti se vraćaju u prednost. Duvančić je lijepo prošao po desnoj strani i na drugoj vratnici proigrao Cvjetkovića koji šalje loptu u prazan gol za 1:2! No tu nije bio kraj zbivanjima u završnici 1.poluvremena, jer su Splićani do kraja poluvremena preokrenuli rezultat u svoju korist. Najprije je na ubačaj Jelovčića s desne strane u sredini Bajrušović zabio za 2:2, da bi u poslijednjoj minuti Neto prvijencem u 1.HMNL doveo Splićane u prednost. Bajrušović je srušen u kaznenom prostoru, a Neto iz penala savladava Primića koji je stao na gol umjesto Turuka za 3:2! Splićani su tako ipak na odmor otišli s minimalnom prednošću, a ostaje činjenica da smo u poslijednje 3 minute vidjeli više nego u preostalom tijeku poluvremena.
Već u 1.minuti nastavka gosti ozbiljno prijete. Udarac Tikvice s desne strane odbio je vratar Stojkić, a na odbiovenu loptu natrčava Đuraš i pogađa vratnicu! Splićani su uzvratili brzo i učinkovito. Lopta iz kornera dolazi do Jelovčića koji s 9-10 metara zabija za 4:2! U 24.minuti Splićani su odigrali sjajnu akciju, a na dodavanje Genaria iz izgledne prilike Sutone ne uspijeva savladati Turuka. Uzvratili su gosti lijepom akcijom u 27.minuti, no udarac Đuraša nije odveć opasan da bi ugrozio Stojkića. Uslijedilo je dulje razdoblje igre bez izglednijih prilika, uz ravnopravnu igru. U 38.minuti gosti prelaze na igru s golmanom-igračem (Cvjetković), no ne uspijevaju ozbiljnije ugroziti gol domaćih. Naprotiv, Grcić je propustio sa svoje polovice pogoditi prazan gol gostiju i potvrditi pobjedu. Rezultat se do kraja nije mijenjao, te su Splićani ostvarili vrijednu pobjedu za povratak samopouzdanja nakon poraza od Nacionala.

Branko Laura: ‘Nastavak natjecanja nije realna opcija!’

Branko Laura je preuzeo klupu splitskih ‘bijelih’ u nezavidnoj situaciji borbe za opstanak. Iako splitski …

Teo Strunje: ‘Još uvijek vjerujem da se prvenstvo može dovršiti’

Razgovarali smo s Teom Strunjom, trenerom Novog Vremena Apfel, aktualnog prvaka Hrvatske koji nakon 15 …