Početna | - Naslovna | 1.HMNL | Split Tommy – Vrgorac 11:1 (4:0)

1.HMNL | Split Tommy – Vrgorac 11:1 (4:0)

U derbiju 3.kola 1.HMNL Split Tommy je deklasirao Vrgorac s nevjerovatnih 11:1! Očekivali smo znatno neizvijesniji susret, dalmatinski derbi koji je nekada bio i finale prvenstva, no Vrgorčani nisu pokazali gotovo ništa, što su Splićani iskoristili za uvjerljiv trijumf.

Delegat: Miroslav Dugeč

SPLIT TOMMY: Ivo Jukić, Jakov Grcić, Davi Trindade, Alen Fetič, Nikola Pavić, Mate Tešija, Stjepan Perišić, Franco Jelovčić, Duje Bajrušović, Genario Benicio Peixoto, Marin Stojkić, trener: Mladen Perica-Štrla

VRGORAC: Mario Herceg, Ante Kraljević, Damir Znaor, Vojko Pervan, Alen Vuković, Ivan Zloić, Saša Subotić, Mate Erceg, Alen Govorko, Mijo Marinović, Duško Martinac, Marko Vuković, trener: Arben Ademi

STRIJELCI: 1:0 Genario (4′), 2:0 Fetič (6′), 3:0 Davi (13′), 4:0 Perišić (14′), 5:0 Bajrušović (24′), 6:0 Davi (24′), 7:0 Grcić (27′), 8:0 Bajrušović (31′), 9:0 Grcić (35′), 10:0 Fetič (36′), 10:1 Martinac (37′), 11:1 Genario (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Split Tommy 7 (2+5); Vrgorac 9 (4+5)

ŽUTI KARTONI: Tešija (27′) – SPLIT TOMMY; Znaor (15′), Martinac (24′) – VRGORAC

IGRAČ UTAKMICE: Davi Trindade (SPLIT TOMMY)

U derbiju 3.kola 1.HMNL Split Tommy je deklasirao Vrgorac s uvjerljivih 11:1! Splićani su potpuno nadigrali goste koji su u blijedom izdanju doživjeli istinski debakl uskrativši i malo neizvijesnosti prisutnim gledateljima.
Tek što su pošli s centra Splićani su mogli povesti, ali jelovčić iskosa s lijeve strane puca za malo pored suprotne vratnice. Do vodstva Splićani dolaze u 4.minuti! Sve je sam napravio Genario koji se lijepo oslobodio svog čuvara i s 10ak metara zabio “kroz” Hercega za 1:0! Dvije minute kasnije ponovno se trese mreža gostiju. Iz slobodnog udarca s 11 metara Davi kratko odigrava za Fetiča koji iskosa s desne strane silovito zabija za 2:0! Minutu kasnije još je jednom izigrana obrana gostiju, Davi je osvanuo sam pred Hercegom koji brani njegov udarac. Nakon nekoliko minuta bez ozbiljnijih prilika, u 13.minuti Splićani još jednom zabijaju. Pavić je lijepo prošao po desnoj strani i ubacio u sredinu za Davija koji neometan sa 6-7 metara zabija za 3:0! Minutu kasnije odigrana je duga lopta za Perišića koji lijepo prima loptu, te iskosa s desne strane zabija za 4:0! U poslijednjoj minuti 1.poluvremena veliku priliku propuštaju gosti. Subotić je odigrao lijepu dugu loptu za Kraljevića koji izlazi sam pred Jukića, ali komplicira u završnici, te Jukić branio njegov ne odveć opasan udarac. Na odmor se tako otišlo s prednošću domaćih 4:0!
U nastavku se nastavljaju muke po “nebeskoplave”. Na prvi zgoditak čekali smo do 24.minute kada Bajrušović iz slobodnog udarca zabija “kroz” Hercega za 5:0! U istoj minuti Splićani još jednom zabijaju. Perišić se lijepo oslobodio svog čuvara na centru, izlazi sam prema vrataru Hercegu, te u završnici nesebično dodaje za Davija koji zabija za 6:0! Golijada se nastavlja u 27.minuti kada Bajrušović dodaje za Grcića koji sa 7-8 metara zabija za 7:0! U 31.minuti gosti gube loptu duboko u svojoj polovici, a Bajrušović na dodavanje Davija zabija za 8:0! U 32.minuti gosti prelaze na igru s golmanom-igračem, a takvu igru kažnjavaju domaći 3 minute kasnije golom Grcića sa svoje polovice u prazan gol za 9:0! Minutu kasnije Fetič lijepo prolazi po desnoj strani, ubacuje u sredinu za slobodnog Grcića koji nesebično vraća loptu Fetiču za 10:0! Počasni zgoditak postižu Vrgorčani u 37.minuti kada Martinac na dodavanje Kraljevića iz kornera zabija s vrha kaznenog prostora za 10:1! Konačan omjer postavljen je u poslijednjoj minuti. Perišić je s lijeve strane ubacio u sredinu za Genaria koji sa 8-9 metara zabija za 11:1!
Splićani su tako nastavili su uvjerljivim pobjedama na početku sezone, a zgoditak koji su danas primili prvi u dosadašnjem dijelu prvenstva. Split Tommy tako nakon 3 kola ima maksimalan bodovni učinak uz impozantnu gol-razliku 24:1! Vrgorčani su nakon 2 startne pobjede doživjeli težak poraz koji će ih zasigurno prizemljiti, ali i maksimalno mobilizirati uoči dolaska Futsal Dinama u Vrgorac.

Kosor zbog teške ozljede 6 mjeseci izvan parketa…

Splitski “bijeli” nastupili su prošlog vikenda na Kupu grada Šibenika, a jedan od najboljih igrača …

Povjerenik za natjecanje 1.HMNL podsjeća na Propozicije natjecanja

Povodom početka nove natjecateljske sezone 1.HMNL, povjerenik za natjecanje Dario Skender podsjetio je klubove na …