Početna | - Naslovna | 1.HMNL | Square – Murter 4:0 (1:0)

1.HMNL | Square – Murter 4:0 (1:0)

U susretu 10.kola 1.HMNL Square je slavio protiv Murtera rezultatom 4:0 ostvarivši tako treću pobjedu u nizu. Murter je pak još uvijek jedina momčad bez ostvarene pobjede.

Delegat: Josip Proleta

SQUARE: Zoran Primić, Borna Tikvica, Tomislav Bevanda, marinko Šamija, Hrvoje Cvjetković, Stjepan Rezo, Marko Kuraja, Mateo Vodopić, Antun Bačić, Antonio Čupić, Zvone Đivo, Alen Turuk, trener: Marinko Mavrović

MURTER: Pavle Mudronja, Robert Ljubić, Toni Katalinić, Antonio Jamičić, Karlo Klarin, Šimun Popov, Marko Troskot, Dino Kovač, Igor Martan, trener: Željko Silov

STRIJELCI: 1:0 Šamija (12′), 2:0 Bevanda (28′), 3:0 Šamija (31′), 4:0 Bačić (37′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Square 9 (4+5); Murter 6 (2+4)

ŽUTI KARTONI: Cvjetković (29′) – SQUARE; Martan (23′), Ljubić (34′) – MURTER

IGRAČ UTAKMICE: Tomislav Bevanda (SQUARE)

U utakmici 10.kola 1.HMNL momčad Squarea je pred domaćom publikom ubilježila novu pobjedu, kojom ostaju na 3.mjestu ljestvice. Obje momčadi su nastupile oslabljene. Kod domaćina izostali su Duvančić i Đuraš, dok gosti nisu mogli računati na vratara Bilandžića, te Jezidžića, Leskovara i Kubovića.
Prvu priliku bilježimo u 3.minuti, kada Cvjetković fino pronalazi Tikvicu, koji sa 4 metra s desne strane pogađa vratnicu, a u nastavku akcije udarac Reze sa 6 metara brani Mudronja. Uzvratili su gosti u 6.minuti preko Katalinića, koji je išao sam na vratara Primića, ali loše puca u završnici. U 10.minuti Bevanda je sjajno podvalio loptu za Šamiju, koji iz izgledne situacije ne uspijeva savladati Mudronju. U 12.minuti gosti su zaprijetili u kontri, koja završava udarcem Jamičića i obranom Primića, a uslijedila je rekontra u kojoj Kuraja dodaje Šamiji, a on udarcem sa 10 metara pogađa gornji desni kut vratara Mudronje za 1:0! Odmah u sljedećoj minuti Bevanda se na desnoj strani izborio za udarac s  10 metara koji je okrznuo gredu! U 16.minuti Kovač se fino gradi na 7 metara od vrata i iz okreta fino puca, ali vratar Primić sjajno brani. U samoj završnici poluvremena Bevanda je još jednom sjajno podvalio loptu za Tikvicu, koji je sam na 6 metara, ali puca za malo preko gola.
U nastavku su prvi zaprijetili domaćini u 25.minuti, kada u kontri Šamija dodaje Bačiću, koji sa 7 metara puca za malo pored gola. U 28.minuti Bevanda se na desnoj strani fino gradi i pored Katalinića pronalazi prostor za udarac, koji odbija vratar Mudronja, ali na loptu opet natrčava Bevanda i udarcem s 6 metara postavlja 2:0! U 31.minuti Martan gubi loptu na svojoj polovici, a Šamija na asistenciju Bačića postiže svoj drugi pogodak za 3:0! Od 37.minute gosti se pokušavaju s igračem-vratarom vratiti u utakmicu, ali bez uspjeha; Martan griješi u predaji lopte, a Bačić sa svoje polovice pogađa prazan gol, 4:0! U 38.minuti Cvjetković je prošao dvojicu igrača na desnoj strani i dodao za Kuraju, čiji udarac Mudronja od vratnice odbija u korner. U 39.minuti Bevanda je osvojio loptu na svojoj polovici i sjurio se sve do protivničkih vrata, gdje njegov udarac sa 7 metara brani vratar Mudronja.
Square se tako pobjedom 4:0 oprostio od svojih navijača za ovu godinu, budući da im je sljedeća domaća utakmica tek za 3 kola, kada im u goste dolazi Nacional. U posljednjem kolu jesenskog dijela Square gostuje u Vrgorcu. Momčad Murtera novim porazom ostala je na skromna 2 boda, te će u sljedećom kolu na svom parketu tražiti prvu prvenstvenu pobjedu protiv Uspinjače.

O nama Marija Šimac

Josip Suton: “Splitu hvala na svemu, a Vrgorac je novi izazov!“

Josip Suton sredinom je srpnja predstavljen kao veliko pojačanje Vrgorca. Nakon dugih 9 sezona popularni …

Ivo Jukić nastavlja karijeru u nekadašnjem talijanskom prvaku!

Nakon epizode u belgijskom Mouscronu naš vratar Ivo Jukić vraća se u Italiju. Nekadašnji talijanski …