1.HMNL | Square – Nacional 2:5 (1:1)

Pobjedom u Dubrovniku, Nacional je izborio finale doigravanja za prvaka Hrvatske! Nakon uvjerljive pobjede u prvom susretu u Zagrebu, Nacional je u 2.poluvremenu uzvratnog susreta slomio otpor Squarea i zasluženo izborio finale. Momčad Roberta Grdovića povela je već u 2.minuti golom kocića, no na odmor se ipak otišlo s izjednačenim rezultatom “zahvaljujući” Bevandi koji u 16.minuti zabija za 1:1 na veliku radost domaćih navijača. U nastavku Grbeša golom u 24.minuti donosi novu prednost gostima, no domaći se ne predaju, te preko Cvjetkovića dolaze do novog izjednačenja u 28.minuti! No radost domaćih nije dugo trajala. U istoj minuti Novak donosi novu prednost gostima, a ovoga puta znali su je i sačuvati. Štoviše, golovima Surudžića i Kocića gosti su na koncu upisali i komforniju pobjedu, 2:5!
Nacional je tako prvi izborio finale u kojem mu se nešto kasnije pridružio Split Tommy. U finalu čemo tako gledati dvije najkvalitetnije momčadi lige, sukladno očekivanjima i najavima uoči sezone.
Više detalja o pobjedi Nacionala u Dubrovniku donosimo u nastavku.

Delegat: Miroslav Dugeč

SQUARE: Zoran Primić, Borna Tikvica, Mateo Saulan, Tomislav Bevanda, Hrvoje Cvjetković, Stjepan Rezo, Darko Rangotov, Maro Đuraš, Antun Bačić, Dražen Novoselac, Ante Daničić, Alen Turuk, trener: Marinko Mavrović

NACIONAL: Žarko Luketin, Leo Klindić, Mislav Banek, Kujtim Morina, Mladen Kocić, Korab Morina, Cleyton Renato Baptistela, Antonio Jamičić, Igor Leskovar, Tihomir Novak, Borko Surudžić, Kristijan Grbeša, Davor Kanjuh, Ivan Pavlić, trener: Robert Grdović

STRIJELCI: 0:1 Kocić (2′), 1:1 Bevanda (16′), 1:2 Grbeša (24′), 2:2 Cvjetković (28′), 2:3 Novak (28′), 2:4 Surudžić (31′), 2:5 Kocić (36′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Square 4 (2+2); Nacional 8 (5+3)

IGRAČ UTAKMICE: Mladen Kocić

Novo Vrijeme deklasiralo Split za 1.mjesto uoči doigravanja!

Novo Vrijeme Apfel će s 1.mjesta ući u doigravanje za prvaka Hrvatske! Epilog je to …

Festival zgoditaka u pobjedi Vrgorca nad Crnicom

U susretu poslijednjeg kola ligaškog dijela natjecanja, Vrgorac je slavio protiv Crnice 7:6. U vrlo …