Početna | - Naslovna | 1.HMNL | Square – Nacional | Izvještaj
logo 1. HMNL
1. HMNL

1.HMNL | Square – Nacional | Izvještaj

U derbiju 15.kola 1.HMNL odigranom u dubrovačkom Gospinom polju, Square i Nacional su podijelili bodove odigravši 1:1! U utakmici pred oko 1000 gledatelja oba su gola postignuta u 1.poluvremenu.

Delegat: Josip Proleta

SQUARE: Zoran Primić, Adrian Micevski, Mateo Saulan, Anto Galić, Stjepan Rezo, Darko Rangotov, Damjan Šulić, Mato Šimunović, Mato Đuraš, Denis Hasanović, Mario Benić, Ante Daničić, Alen Turuk, trener: Mato Cvjetković

NACIONAL: Žarko Luketin, Bojan Kubović, Mislav Banek, Kujtim Morina (kap.), Korab Morina, Donald Suvajac, Dino Kovač, Dario Šestić, Igor Leskovar, Ivan Pavlić, Goran Ugarković, Anel Radmilović, trener: Robert Grdović

STRIJELCI: 1:0 Šulić (13.min.), 1:1 Kovač (18.min.)

IGRAČ UTAKMICE: Žarko Luketin (NACIONAL)

Derbi 15.kola 1.HMNL odigrali su u Dubrovniku domaći Square i Nacional. Zagrebčani su u odličnoj formi došli u Dubrovnik; u 3 proljetna kola upisane su 3 pobjede bez primljena pogotka. No dubrovčani su kod kuće tradicionalno jaki, a u susret ulaze na krilima pobjede kod Solina od prije 3 dana!
U sjajnom ambijentu pred oko 1000 gledatelja domaći su imali inicijativu, no vratar gostiju Luketin u nekoliko je navrata sjajno intervenirao. Prednost domaćinu u 13.minuti sjajnim pogotkom donosi Šulić. Primio je loptu prsima i iz okreta atraktivno zabio za 1:0 i veliku radost domaćih navijača! Domaćin je u 1.poluvremenu bio bolja momčad, no gosti su do odmora ipak došli do izjednačenja. Igrala se 19.minuta kada Kubović nakon kornera zabija za 1:1! Na odmor se tako otišlo s neodlučenim ishodom, za što je najzaslužniji vrtar gostiju Luketin.
U nastavku čvrsta igra na obe strane, nešto manje prilika i na koncu bez pogodaka! Domaći su imali više od igre, konkretnije prilike, ali do gola nisu došli. Najbliže pogotku bili su u 36.minuti kada Daničić na dodavanje Šimunovića pogađa vratnicu! S druge strane, Nacional je nakon uvjerljivih pobjeda u dosadašnjem dijelu “proljeća” razočarao u Dubrovniku. Mnogo se više očekivalo od branitelja naslova, čemu svjedoči i izuzetno dobra posjećenost dubrovačke dvorane, no zagrebčani su ostali podosta dužni dubrovačkoj publici, a ponajviše zahvaljujući vrataru Luketinu u Zagreb se vraćaju neporaženi.

NACIONAL - SQUARE

O nama Marija Šimac

2.HMNL-istok | Odigrani susreti 6.kola

Odigrani su susreti 6.kola 2.HMNL-istok, a momčadi s vrha ljestvice ostvarile su očekivane pobjede. Brod …