Početna | - Naslovna | 1.HMNL | Square – Nacional Zagreb 2:2 (1:2)

1.HMNL | Square – Nacional Zagreb 2:2 (1:2)

U prvom susretu 8.kola 1.HMNL Square i Nacional Zagreb su podijelili bodove odigravši 2:2! Susret je odigran danas zbog nastupa Nacionala u Elitnoj rundi UEFA Futsal Cupa, a Square je golom u poslijednjimsekundama susreta zaustavio Nacionalov pobjednički niz.

Delegat: Josip Proleta

SQUARE: Zoran Primić, Borna Tikvica, Tomislav Bevanda, Ivan Ivanković, Hrvoje Cvjetković, Maro Đuraš, Antonio Konsuo, Adrijan Micevski, Mato Šimunović, Alen Turuk, Đivo Zvone, trener: Marinko Mavrović

NACIONAL ZAGREB: Franko Bilić, Rok Mordej, Kristjan Čujec, Josip jurić, Silvio Toth, Renato Koturović, Tihomir Novak, Luka Perić, Kristijan Postružin, Rafael Da Costa Lira Durval, Franco Jelovčić, Ivan Pavlić, trener: Kujtim Morina

STRIJELCI: 1:0 Micevski (2′), 1:1 Novak (3′), 1:2 Perić (19′), 2:2 Đuraš (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Square 8 (3+5); Nacional zagreb 7 (3+4)

ŽUTI KARTONI: Šimunović (29′), Primić (30′) – SQUARE; Perić (27′), Rafael (29′) – NACIONAL

KOMENTAR SUSRETA:
Square odlično ulazi u utakmicu i dolazi u vodstvo već u 2.minuti kada Micevski zabija za 1:0! No radost domaćih kratko je trajala, jer već u slijedećoj minuti Novak je lijepo odigranu akciju gostiju okrunio zgoditkom za 1:1! Nakon toga Nacional preuzima inicijativu, dok su domaći čekali svoju priliku iz kontre. U 8.minuti sreća je bila na strani domaćina kada vratnica zaustavlja udarac Jelovčića. Okvir gola tresao se i na drugoj strani. Igrala se 18.minuta kada Cvjetković na dodavanje Bevande volejem pogađa gredu! Već u slijedećem napadu gosti dolaze do vodstva, kada Perić zabija za 1:2! NA odmor je tako Nacional otišao s minimalnom prednošću.
U nastavku gosti imaju inicijativu, no hrabri “gospari” se nisu predavali, a njihova agresivan igra ih je zarana uvela u bonus s akumuliranim prekršajima (31.minuta). Dugo su raspoloženi Primić i Bilić čuvali svoje mreže netaknutima u nastavku, a onda u završnici susreta domaći preuzimaju rizik igre s golmanom-igračem, što im se na koncu i isplatilo. Maro Đuraš zabio je 5 sekundi prije kraja za 2:2 i erupciju oduševljenja publike koja je na koncu nagradila svoje miljenike za požrtvovnost i zalaganje u utakmici s favoriziranim gostima. Square je na koncu i nagrađen golom za 2:2, te je prva momčad koja je u nacionalnom prvenstvu ostala neporažena protiv vrlo snažne momčadi Kujtima Morine.

Josip Suton: “Splitu hvala na svemu, a Vrgorac je novi izazov!“

Josip Suton sredinom je srpnja predstavljen kao veliko pojačanje Vrgorca. Nakon dugih 9 sezona popularni …

Ivo Jukić nastavlja karijeru u nekadašnjem talijanskom prvaku!

Nakon epizode u belgijskom Mouscronu naš vratar Ivo Jukić vraća se u Italiju. Nekadašnji talijanski …