Početna | - Naslovna | 1.HMNL | Square – Osijek Kelme 2:2 (1:0)

1.HMNL | Square – Osijek Kelme 2:2 (1:0)

U susretu 20.kola 1.HMNL Osijek Kelme je osvojio možda i opstanka vrijedan bod na neugodnom gostovanju u Dubrovniku! Osječani su u znatno oslabljenom sastavu došli u Dubrovnik, stoga je remi za momčad Marina Smoje poput pobjede. Štoviše, gosti su bili blizu pobjede, no domaćin je u 39.minuti izborio remi golom Šamije.
Domaćin je nastupio oslabljen neigranjem Đuraša, no znatno je više izostanaka bilo kod gostiju koji su u Dubrovnik došli samo sa 6 igrača i vratarem. Inicijativu je domaćin okrunio vodećim zgoditkom tek u 18.minuti kada dojučerašnji Osječanin Duvančić zabija za 1:0! Rezultat se nije mijenjao sve do same završnice, a onda 3 gola u 3 minute! Najprije jsu gosti u 2 minute došli do preokreta. Šalaj i Jamičić su zabili za šokantnih 1:2! No ipak, domaćin je brzo uzvratio i u igri s golmanom-igračem golom Šamije izbjegao poraz.
I dok je Osijek osvojio vrijedan bod u borbi za opstanak, Square je ostao bez velika 2 boda u utrci za doigravanje. No “gospari” još uvijek imaju sve u svojim rukama, jer ih pobjeda na Murteru u slijedećem kolu, te protiv Vrgorca kod kuće u poslijednjem kolu vodi u doigravanje.
Više detalja o susretu donosimo u nastavku.

Delegat: Luka Klaić

SQUARE: Alen Turuk, Borna Tikvica, Tomislav Bevanda, Marinko Šamija, Hrvoje Cvjetković, Stjepan Rezo, Marko Kuraja, Mateo Vodopić, Gordan Duvančić, Antonio Noković, Đivo Zvone, Zoran Primić, trener: Marinko Mavrović

OSIJEK KELME: Ivan Mladina, Franjo Varga, Josip Šalaj, Anton Gaši, Ante Ćurković, Josipo Pole, Antonio Jamičić, trener: Marin Smoje

STRIJELCI: 1:0 Duvančić (18′), 1:1 Šalaj (37′), 1:2 Jamičić (38′), 2:2 Šamija (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Square 4 (2+2); Osijek Kelme 4 (2+2)

ŽUTI KARTON: Duvančić (SQUARE)

IGRAČ UTAKMICE: Josip Šalaj (OSIJEK KELME)