Početna | - Naslovna | 1.HMNL | Square – Uspinjača 1:2 (1:0)

1.HMNL | Square – Uspinjača 1:2 (1:0)

U prvom susretu 13.kola 1.HMNL Uspinjača je slavila na gostovanju u Dubrovniku rezultatom 1:2! Square je nakon prvih 20 minuta imao rezultatsku prednost zahvaljujući Micevskom, no u nastavku raspoloženi Jamičić s 2 zgoditka donosi puni plijen gostima.

Delegat: Luka Klaić

SQUARE: Zoran Primić, Borna Tikvica, Marijan Tunjić, Adriano Darrer, Marko Kuraja, Maro Đuraš, Denis Hasanović, Antonio Konuso, Stjepan Rezo, Antun Bačić, Adrijan Micevski, Mato Šimunović, Alen Turuk, trener: Marinko Mavrović

USPINJAČA: Filip Opuhač, Miguel Gomez Menendez, Antonio Jamičić, Ivan Obšivač, Marko Tomić, Marin Šinjori, Ivan Piplica, Antun Janeš, Marko Starčević, trener: Vibor Hulenić

STRIJELCI: 1:0 Micevski (18′), 1:1 Jamičić (29′), 1:2 Jamičić (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Square 9 (3+6); Uspinjača 6 (3+3)

ŽUTI KARTONI: Šimunović (34′) – SQUARE; Starčević (14′), Piplica (35′) – USPINJAČA

IGRAČ UTAKMICE: Antonio Jamičić (SUPINJAČA)

Uspinjača je na gostovanju u Dubrovniku slavila protiv Squarea koji je iznenadio pojavom u bijelim dresovima. Bio je ovo prvi proljetni nastup za momčad Squarea, koja je u prošlom kolu bila slobodna zbog izbacivanja Solina iz lige, dok je Uspinjača u prošlom kolu poražena na gostovanju u Osijeku.
U ne odveć sadržajnom 1.poluvremenu Square je poveo u 18.minuti iz akcije nakon auta, kada udarac Micevskog uz podosta sreće završava u mreži nespretnog Opuhača. Rezultat se nije mijenjao sve do 29.minute kada Jamičić fantastičnim udarcem s lijeve strane zabija u suprotne rašlje za 1:1! Mogli su se domaći u 35.minuti vratiti u vodstvo, no u kontri 3 na 2 Micevski ne uspijeva zabiti iz sjajne prilike nakon dodavanja Šimunovića. U slijedećoj minuti i sreća je izdala “gospare” kada na dodavanje Micevskog s lijeve strane udarac Hasanovića u sredini zaustavlja vratnica, a i nedugo zatim udarac Reza s 12ak metara vratar Opuhač odbija u vratnicu! I onda gosti sve propuste Squarea kažnjavaju u 39.minuti kada Đuraš u padu nesmotreno igra rukom, a Jamičić iz akumulacije prizemnim udarcem savladava Primića za 1:2! Do kraja je ostalo premalo vremena da bi “gospari” izbjegli poraz. Uspinjača je ostvarila vrijednu pobjedu koja oživljava njihove izglede za plasman u doigravanje.

Teo Strunje: ‘Još uvijek vjerujem da se prvenstvo može dovršiti’

Razgovarali smo s Teom Strunjom, trenerom Novog Vremena Apfel, aktualnog prvaka Hrvatske koji nakon 15 …

Mladen Perica-Štrla: ‘Ne vjerujem da će se prvenstvo nastaviti…’

Mladen Perica-Štrla trener je šibenske Crnice, koja ove sezone bilježi sjajne rezultate. Šibenčani trenutno drže …