Početna | - Naslovna | 1.HMNL | Uspinjača – Brod 035 4:6 (1:4)

1.HMNL | Uspinjača – Brod 035 4:6 (1:4)

Veliko iznenađenje priredila je momčad Brod 035 trijumfom u zagrebu nad Uspinjačom! Momčad Ivice Ćorluke slavila je u Sutinskim vrelima rezultatom 4:6, u utakmici u kojoj su imali rezultatsku prednost tijekom čitava susreta. No vrijedi napomenuti kako su Brođani u Zagreb došli znatno oslabljeni, bez nekoliko stožernih igrača poput Bundavice, Čavara i Kajfeša. Junak susreta je ovosezonsko pojačanje Brođana Domagoj Ćuk koji je u pobjedu 4:6 ugradio čak 4 zgoditka. Velik dio posla gosti su obavili u prvih 20 minuta, koje su okončali s prednošću 1:4. Upravo je Ćuk s 3 postignuta zgoditka od 1:1 doveo svoju momčad do spomenute prednosti. U nastavku su dugo mreže mirovale, a golom Kovačevića u 34.minuti za 1:5 susret je definitivno odlučen. Brođani su tako ostvarili treću ovosezonsku pobjedu, čak drugu u gostima, čime su došli do stabilne sredine ljestvice. Uspinjača je pak s trećim porazom u nizu došla u nezavidnu situaciju, jer momčad koju se očekivalo u borbi za gornji dio ljestvice sada je u donjem dijelu ljestvice, sa samo jednom pobjedom u 6 odigranih susreta.

Delegat: Ivan Župan

USPINJAČA: Filip Opuhač, Matija Uremović, Nikola Grgić, Marko Tomić, Dario Markić, Tino Čirjak, Željko Petrović, Robert Grbić, Antun Janeš, Marko Starčević, Nikola Stojanović, Pavao Ježić, trener: Branko Digula

BROD 035Tomislav Kovačević, Domagoj Ćuk, Mario Petrović, Antonio Alfredi, Robert Ruhek, Tomislav Knežević, Luka Đerek, Mario Lucić, trener: Ivica Ćorluka

STRIJELCI: 1:0 ag-Opuhač (1′), 1:1 Starčević (4′), 1:2 Ćuk (11′), 1:3 Ćuk (18′), 1:4 Ćuk (20′), 1:5 Kovačević (34′), 2:5 Petrović (36′), 3:5 Čirjak (39′), 3:6 Ćuk (40′), 4:6 Starčević (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Uspinjača 4 (2+2) ; Brod 035  6 (2+4)

ŽUTI KARTONI: Starčević (14′) – USPINJAČA; Đerek (26′) – BROD 035

IGRAČ UTAKMICE: Domagoj Ćuk (BROD 035)