Početna | - Naslovna | 1.HMNL | Vrgorac – Novo Vrijeme 2:3 (0:1)

1.HMNL | Vrgorac – Novo Vrijeme 2:3 (0:1)

U regionalnom derbiju u sklopu 13.kola 1.HMNL, Novo Vrijeme je ostvarilo vrijednu pobjedu u Vrgorcu rezultatom 2:3! Pobjeda je to koja Makarane zadržava u priključku s drugoplasiranim Splitom, no zadržava i bodovnu prednost u odnosu na najbližu pratnju (Square). Vrgorčani su pak ostali bez bodova kod kuće, a u borbi za opstanak zasigurno su računali barem na bod u ovom susretu.

Delegat: Luka Klaić

VRGORAC: Mario Herceg, Damir Znaor, Vojko Pervan, Dario Grbavac, Ivan Zloić, Slobodan Gudelj-Velaga, Ante Kraljević, Dragan Stanković, Mijo Marinović, Duško Martinac, Josip Akmadža, Alen Govorko, Alen Vuković, trener: Arben Ademi

NOVO VRIJEME: Elvis Perković, Mate Vuković, Renato Koturović, Igor Osredkar, Ivan Buljan, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Kristijan Zor, Darijo Agić, Mirko Jurjević, Nikola Pašalić, Filip Bašković, trener: Armando Škorlić

STRIJELCI: 0:1 Vuković (16′), 0:2 Vuković (26′), 1:2 Stanković (29′), 2:2 Martinac – 6m (33′), 2:3 Vuković (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Vrgorac 9 (4+5); Novo Vrijeme 10 (4+6)

ŽUTI KARTONI: Stanković (18′), Govorko (19′), Grbavac (26′), Pervan (26′), Marinović (26′) – VRGORAC
Bajrušović (20′), Bašković (33′) – NOVO VRIJEME

IGRAČ UTAKMICE: Mate Vuković (NOVO VRIJEME)

U susretu 13.kola regionalni je derbi odigran u Vrgorcu, a Novo Vrijeme je nastavilo svoj pozitivan niz protiv Vrgorca upisavši novu pobjedu. U sastav domaćina su se nakon bolesti vratili Stanković i Marinović koji nisu igrali u prošlom kolu u Splitu, te Martinac i Pervan koji su im se pridružili na listi bolesnih u kup-dvoboju s Porto Tolerom. Kod gostiju je pak nedostajao Babić koji je isključen u dvoboju kupa s Uspinjačom.
Makarani su do vrijednih bodova došli ponajviše zahvaljujući Mati Vukoviću koji je postigao sva 3 zgoditka za Novo Vrijeme. Poveli su gosti u 16.minuti, a rezultat se nije mijenjao sve do 26.minute kada Vuković još jednom zabija za 0:2! No sredinom nastavka domaći se vraćaju u igru. Najprije je Stanković u 29.minuti smanjio na 1:2, a u 33.minuti Martinac iz penala vraća stvari na početak. U neizvijesnoj završnici mogao se susret prelomiti i na jednu i na drugu stranu, no još se jednom ukazao Vuković kompletiravši hattrick za veliku pobjedu gostiju, 2:3!
Pobjeda je to koja Makarane ostavlja čvrsto na 3.mjestu, s 5 bodova prednosti u odnosu na Square, ali i istim zaostatkom za drugoplasiranim Split Tommyjem. Vrgorac pak ostaje u nezavidnoj situaciji na dnu ljestvice, no igra momčadi Arbena Ademija daje optimizam za naredne susrete.

VIDEO | Universitas u svom stilu predstavio momčad za novu sezonu

Splitski Universitas cijelog je ljeta u tišini radio pripremajući se za novu sezonu. Mnogi su …

U19 | Španjolska prejaka, Hrvatskoj srebro za povijest

Španjolska je prvak Europe u uzrastu do 19 godina! U finalnom susretu Španjolci su bili …