Početna | - Naslovna | 1.HMNL | Murter – Osijek Kelme 2:2 (2:2)

1.HMNL | Murter – Osijek Kelme 2:2 (2:2)

U zanimljivoj utakmici na Murteru, domaćini i momčad Osijeka su podijelili bodove odigravši 2:2!

Delegat: Branko Kurtaj

MURTER: Marin Stojkić, Davor Jezidžić, Ivica Perajica, Stipan Vedrić, Šime Jušić, Stefan Rakić, Mladen Bajamić, Karlo Klarin, Hrvoje Ajduković, Duje Nevistić, Pavle Mudronja, Marin Vučemilović-Grgić, Jure Trivković, trener: Mladen Perica-Štrla

OSIJEK KELME: Ivan Mladina, Alen Lišić, Andrej Pandurević, Armando Kajfeš, Zvonimir Horvat, Matej Govorko, Antonio Pavlović, Gordan Duvančić, trener: Marin Smoje

STRIJELCI: 1:0 Jezidžić (1′), 1:1 Horvat (9′), 2:1 Ajduković (16′), 2:2 Pandurević (17′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Murter 4 (3+1); Osijek Kelme 7 (5+2)

ŽUTI KARTONI: Duvančić (13′) – OSIJEK KELME

IGRAČ UTAKMICE: Ivan Mladina (OSIJEK KELME)

KOMENTAR:
U zanimljivoj i dinamičnoj utakmici na Murteru, odigrano je bez pobjednika, što je možda i najrealniji ishod s obzirom na prikazanu igra s obje strane, jer su obje momčadi imale mnoštvo prilika.
Već u 1.minuti domaćini su poveli; Jezidžić je primio loptu na lijevoj strani, te se oslobodio svog čuvara, krenuo prema sredini i snažnim udarcem sa 7 metara pogodio gornji lijevi kut nemoćnog vratara Mladine za 1:0! U 3.minuti gosti su umalo izjednačili, ali Pandurevićev udarac iz izgledne prilike sjajno brani Stojkić. Ipak u 9.minuti dolazi do izjednačenja; brzu kontru gostiju povukao je Horvat na lijevoj strani i prošao Perajicu, te na koncu rutinski pogodio donji lijevi kut vratara Stojkića za 1:1! U 16.minuti domaćini ponovno dolaze u vodstvo; izigrana je obrana gostiju akcijom koju završava Ajduković za 2:1! No tek što su krenuli s centra, gostujuća momčad je izborila udarac iz kuta iz kojeg izvode finu akciju Horvat i strijelac Pandurević za novo izjednačenje, 2:2! Do kraja poluvremena je domaća momčad pritiskala protivnika, ali rezultat se nije mijenjao.
U nastavku smo vidjeli mnogo prilika s obje strane. Domaćini su igrali visoki presing, a gosti su opasno prijetili iz kontri. Najprije su zaprijetili gosti u 23.minuti, kada je Kajfeš proigrao Horvata u kontri, kojemu Stojkić sjajno brani udarac. Novu priliku za goste opet propušta Horvat u 26.minuti, kada njegov udarac prolazi za malo pored vratnice. U 27.minuti Pandurević se našao sam na desnoj strani na 4 metara od vrata, ali njegov udarac pogađa vanjski dio mreže. Nakon toga gledamo redom prilike domaćina; u 29.minuti Rakić je sjajno prošao i pucao sa 9 metara s desne strane, ali njegov udarac na gol-crti zaustavlja obrambeni igrač. U 30.minuti opet je zaprijetio Rakič, no ovaj put njegov udarac s 12 metara sjajnom paradom brani vratar Mladina. U 37.minuti Rakić je silovito odapeo s 10 metara sa sredine, ali njegov udarac i ovaj put sjajnom intervencijom brani gostujući vratar, no ovaj put uz pomoć grede! U 39.minuti Vučemilović-Grgić se našao u prilici, no i njegov udarac sa 9 metara sjajno brani gostujući vratar Mladina.

O nama Marija Šimac

Povjerenik za natjecanje 1.HMNL podsjeća na Propozicije natjecanja

Povodom početka nove natjecateljske sezone 1.HMNL, povjerenik za natjecanje Dario Skender podsjetio je klubove na …