Početna | - Naslovna | “Studenti” nadigrali Crnicu za potvrdu plasmana u doigravanje!

“Studenti” nadigrali Crnicu za potvrdu plasmana u doigravanje!

U prvom susretu 19.kola 1.HMNL splitski Universitas ivjerljivo je slavio protiv šibenske Crnice rezultatom 5:2! Splitski “studenti” bili su znatno bolja momčad kaznivši sve nedostatke gostiju, koji su tako u osmom proljetnom kolu upisali sedmi poraz, dovevši tako pod ozbiljan znak pitanja plasman u doigravanje. Universitas je pak novom pobjedom ne samo potvrdio plasman u doigravanje, već i najavio lov na gornji dio ljestvice uoči doigravanja.

Delegat: Miroslav Dugeč

UNIVERSITAS: Franko Bilić, Ante Mijić, Jure Trivković, Ante Crnjac, Ante Rađa, Antonio Štimac, Ecio Jurjević, Mario Taći, Ante Peša, Tonći Bokan, Ivor Šuljić, Ivan Tustonjić, Marin Stojkić, trener: Marin Mandić

CRNICA: Filip Radaj, Marko Marčić, Josip Vukičević, Niko Škugor, Saša Subotić, Alen Protega, Dragan Vuković, Božidar Jelovčić, Marinko Šamija, Rafael Lopes Teixeira Rafinha, Antonio Perić, Josip Radić, Ante Ban, trener: Mladen Perica Štrla

STRIJELCI: 1:0 Jurjević (3′), 2:0 Tustonjić (20′), 3:0 Peša (22′), 4:0 Peša (28′), 5:0 Šuljić (29′), 5:1 Šamija (29′), 5:2 Šamija (33′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Universitas 6 (3+3); Crnica 4 (3+1)

ŽUTI KARTONI: Štimac (9′), Jurjević (19′) – UNIVERSITAS
Škugor (12′) – CRNICA

IGRAČ UTAKMICE: Ivan Tustonjić (UNIVERSITAS)

Universitas je poveo u 3.minuti nakon nevjerovatne pogreške Perića, koji u svom kaznenom prostoru daje loptu u noge Jurjeviću, koji to kažnjava i zabija pod gredu za 1:0! U 5.minuti bilježimo novu prijetnju domaćina. Tustonjić je iz auta ubacio na suprotnu stranu za Šuljića koji u naletu lijepo puca iz voleja, no goste spašava vratnica! Uslijedilo je razdoblje izjednačene igre, no bez ozbiljnijih prilika. U 14.minuti goste još jednom spašava vratnica, kada zaustavlja udarac Peše. U poslijednjoj minuti poluvremena Universitas dolazi do povećanja vodstva. Šuljić je s lijeve strane oštro ubacio pred gol, vratar Radaj samo odbija loptu, a poklon prihvaća Tustonjić i iz blizine zabija za 2:0! “Studenti” su tako na odmor otišli s lijepom prednošću.
U ranoj fazi nastavka Universitas dolazi do novog zgoditka. Tustonjić je dugom loptom proigrao Pešu koji je primio loptu na 9 metara s desne strane leđima okrenut golu, te iz okreta pogađa suprotni kut nesigurnog Radaja za 3:0! U 28.minuti još se jednom trese mreža gostiju. U kontri 2 na 1 Trivković dodaje za Pešu koji svojim drugim zgoditkom dovodi “studente” na prag pobjede, 4:0! Nakon toga Crnica prelazi na igru sa Škugorom u ulozi golmana-igrača, te već u prvom napadu ozbiljno prijete, no Bilić je siguran na golu domaćina. Nedugo zatim potopljene su sve nade gostiju kada Šuljić zabija u prazan gol gostiju za 5:0! Minutu kasnije izigrana je obrana domaćih, no Bilić bravurozno brani udarac Subotića s 3 metra! Malu nadu gostima donosi Šamija lijepim zgoditkom s 9 metara za 5:1! U 33.minuti u igri s golmanom-igračem Subotić lijepo proigrava Škugora koji ostavlja povratnu loptu za Šamiju, a ponajbolji igrač gostiju svojim drugim zgoditkom zabija za 5:2! Vratilo je to nadu gostima, no pobjeda domaćina ipak nije dolazila u pitanje. Sigurnom obranom “studenti” nisu gostima dozvolili ozbiljnije prilike do kraja susreta, te su ostvarili sigurnu pobjedu.

Josip Suton: “Splitu hvala na svemu, a Vrgorac je novi izazov!“

Josip Suton sredinom je srpnja predstavljen kao veliko pojačanje Vrgorca. Nakon dugih 9 sezona popularni …

Ivo Jukić nastavlja karijeru u nekadašnjem talijanskom prvaku!

Nakon epizode u belgijskom Mouscronu naš vratar Ivo Jukić vraća se u Italiju. Nekadašnji talijanski …