Početna | - Naslovna | Vrgorac prekinuo pobjednički niz Futsal Dinama!

Vrgorac prekinuo pobjednički niz Futsal Dinama!

U derbiju 19.kola Vrgorac je slavio protiv Futsal Dinama rezultatom 5:3! U sjajnom ambijentu prepunog vrgoračkog Doma sportova, “nebeskoplavi” su slavili rezultatom 5:3 prekinuvši pobjedničku seriju Futsal Dinama i ostvarivši izuzetno vrijednu pobjedu u borbi za što bolji plasman uoči doigravanja.

Delegat: Luka Klaić

VRGORAC: Marko Odža, Ante Kraljević, Zdravko Turić, Vojko Pervan, Mateo Kozarić, Toni Jelavić, Ante Babić, Valerije Jurić, Marko Gašpar, Alen Vuković, Mirko Jurjević, Duško Martinac, Vjeko Raos, Dejan Rašić, trener: Pjer Malvasija

FUTSAL DINAMO: Tomislav Hercigonja, Jakov Grcić, Ivan Šulentić, Matija Đulvat, Mateo Mužar, Vito Gagulić, Kristian Čekol, Daniel Dekanić, Mihovil Prgomet, Vedran Matošević, Matija Rajh, Hrvoje Penava, Marko Starčević, Karlo Maloševac, trener: Juraj Fabijanić

STRIJELCI: 1:0 Martinac (1′), 2:0 Martinac (2′), 2:1 Matošević (3′), 2:2 Čekol (5′), 3:2 Kraljević (17′), 4:2 Kozarić (27′), 5:2 Kraljević (32′), 5:3 Čekol (37′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Vrgorac 9 (3+6); Futsal Dinamo 6 (3+3)

ŽUTI KARTONI: Jurić (31′), Jurjević (40′) – VRGORAC
Grcić (36′) – FUTSAL DINAMO

IGRAČ UTAKMICE: Ante Kraljević (VRGORAC)

Vrgorac je poveo već u 1.minuti! Jelavić je s 10 metara uzdrmao vratnicu, a na odbivenu loptu natrčava Martinac i posprema je u nebranjenu mrežu za 1:0! Nije dugo trebalo da se ponovno zatrese mreža gostiju. U kontri je Kraljević s lijeve strane ubacio pred gol, a Martinac je ponovno na pravom mjestu i zabija za 2:0! Gosti su vrlo brzo uzvratili. Igrala se 3.minuta kada Penava lijepo proigrava Matoševića, koji prolazi kroz sredinu, izlazi pred Odžu i zabija za 2:1! U 5.minuti gosti dolaze do izjednačenja. Vrgorčani su izgubili loptu duboko u svojoj polovici, a Čekol to kažnjava i sa 7 metara zabija za 2:2! Nakon efikasnog početka, strijelci su ipak primirili, no na odmor se ipak otišlo s minimalnom prednošću domaćina. U 17.minuti Jelavić je iz kornera s lijeve strane ubacio na suprotnu stranu, gdje Kraljević maestralnim volejem s 9 metara zabija za 3:2! Rezultat se nije mijenjao sve do 27.minute, kada Pervan s desne strane odigrava povratnu loptu za Kozarića, koji s 12 metara silovito zabija za 4:2! U 32.minuti Vrgorčani dolaze na korak do pobjede. Jelavić je iz kornera s desne strane odigrao kratku povratnu loptu za Kraljevića, koji s 9-10 metara pogađa suprotni kut Hercigonje za velikih 5:2! U 37.minuti gosti se vraćaju u igru golom iz akumulacije. Vrgorčani su načinili 6.prekršaj duboko u protivničkoj polovici, a Čekol udarcem s 10 metara savladava Odžu za 5:3! Do kraja se rezultat nije mijenjao. Gosti su pokušali s Čekolom u ulozi golmana-igrača, no bez uspjeha. Prekinut je pozitivan niz Futsal Dinama, a Vrgorac je ostvario vrlo bitnu pobjedu u borbi za što bolju poziciju uoči doigravanja.

KUP | Raspored i najava 1/8-finala kupa Hrvatske

Ovog tjedna na rasporedu su susreti 1/8-finala kupa Hrvatske. Nastup u 1/8-finala osiguralo je 13 …

2.HMNL-jug | Odigrani susreti 6.kola

U subotu i nedjelju odigrani su susreti 6.kola 2.HMNL-jug. Murter je pobjedom protiv Konobe Tomić …