Olmissum laganom pobjedom izborio polufinale

Olmissum se lakše od očekivanog plasirao u polufinale prvenstva Hrvatske. Vrgorac je pružao kakav-takav otpor omiškim gusarima, sve do sredine prvog poluvremena. Nakon toga utakmica je krenula u jednom smjeru, kada je Josip Jurlina ušao i unio svježinu u redove domaćih. Njegovim ulaskom se i kreirao preokret, koji je prelomio utakmicu. Omišane ne čeka puno odmora, te već u subotu ili nedjelju igraju protiv boljeg iz susreta Futsal Dinama i Uspinjače Gimke.

Delegat: Tihomir Grabovac

OLMISSUM: Žarko Luketin, Mateo Galić, Duje Kustura, Mijo Mišerda, Nikola Pavić, Josip Jurlina, Matej Horvat, Antonio Juretić, Stjepan Perišić(kap.), Josip Kolobarić, Valerije Jurić, Antonio Sekulić, Mario Buljević, Božidar Baučić, Josip Bilandžić, trener: Duje Maretić

VRGORAC: Vjeko Raos, Ante Kraljević, Mate Marinović, Ante Mušan, Toni Jelavić, Ante Babić, Luka Suton, Marko Gašpar, Mirko Jurjević, Josip Govorko, Duško Martinac(kap.), Zdravko Turić, Marko Vučić, trener: Vladimir Bebek

STRIJELCI: 1:0 Horvat (9′), 1:1 J.Suton (9′), 2:1 Jurlina (14′), 3:1 Jurić (15′), 4:1 ag-Jurjević (29′), 5:1 Perišić (31′), 6:1 J.Kolobarić ( 38′ )

AKUMULIRANI PREKRŠAJI : Olmissum  9 (5+4), Vrgorac  8 (4+4)

ŽUTI KARTONI: Martinac (9′), Jelavić (16′), L. Suton (26′) – VRGORAC

CRVENI KARTONI:

IGRAČ UTAKMICE: Josip Jurlina (OLMISSUM)

U prvih 5 minuta susreta smo vidjeli po dva udarca sa svake strane, ali bez konkretnih promjena rezultata.  U 7.minuti bilježimo prvu ozbiljniju priliku Omišana, kada je Perišić pogodio vratnicu. Već u idućem napadu je Mišerda pokušao sa 10 metara, ali je golman Vjeko Raos obranio njegov udarac. U 9.minuti je Olmissum imao slobodan udarac sa nekih 10-11 metara, udarac je uputio Matej Horvat i zabio. Time smo došli do vodstva Olmissuma od 1:0. Tek što je Vrgorac krenuo sa centra, dupli pas su odigrali braća Suton, Josip je dodao Luki, a ovaj mu vratio i Josip je poentirao za 1:1. Iduće 4 minute nismo vidjeli ni jednu šansu s obje strane, Josip Jurlina je izveo brzo aut i dodao Sekuliću, Jurlina se oslobodio Kraljevića, Sekulić mu je vratio i ovaj je samo imao matirati Raosa. I to je 2:1 za Omišane od 14.minute susreta. Samo minutu smo čekali na novi pogodak. Perišić je iz kornera uposlio Valerija Jurića, te je ovaj poentirao za prednost Omišana od 3:1. Na novu priliku Olmissuma smo čekali sve do 17.minute kada je Sekulić uputio opasan udarac, ali je Raos siguran na golu Vrgorčana. U slijedećoj minuti Sesar se lijepo oslobodio Jurića, no Luketin brani njegov udarac. Do kraja prvog poluvremena nismo vidjeli više šansi i završilo je s prednošću 3:1 u korist Olmissuma.

Prvu priliku u drugom poluvremenu su imali igrači Vrgorca, kada je Luka Suton izašao sam ispred gola, ali Valerije Jurić u dva navrata blokira njegov udarac. U 24.minuti bilježimo opasan udarac Jurline sa 10 metara, no greda spašava goste. Slijedeću ozbiljniju priliku bilježimo u 27.minuti kada Jurjevićev opasan udarac brani Luketin. U 29.minuti je Valerije Jurić povukao kontru Olmissuma i dodao u sredinu gdje se našao Mirko Jurjević i na nesreću svojih suigrača matirao svog golmana za 4:1. Dvije minute smo čekali na novi pogodak Omišana, kada je Perišić povukao kontru sa svoje polovice i sa 10ak metara matirao Raosa za velikih 5:1.  U 34.minuti se Vrgorac odlučio na igru bez golmana, te je ulogu petog igrača u polju preuzeo Martinac. U 38.minuti je Martinac izgubio jednu loptu na centru, te je Horvat asistirao Kolobariću koji u duelu s Martincem zabija za konačnih 6:1. U poslijednje 2 minute nismo vidjeli konkretniju šansu s obje strane, te tako Olmissum prolazi u polufinale, u kojem čeka boljega iz susreta Futsal Dinamo – Uspinjača.

O nama Luka Mladinić

PREDSTAVLJAMO | MNE Veruda – Novi klub na hrvatskoj futsal sceni

Prije par dana je održana Završnica FavBet Gradskih Liga, a pobjednik ovog turnira je bila …