Početna | - Naslovna | Alumnus korak bliže doigravanju, Brod 035 korak do ponora

Alumnus korak bliže doigravanju, Brod 035 korak do ponora

Alumnus je slavio u izuzetno bitnom susretu 19.kola 1.HMNL došavši tako korak bliže doigravanju, dok je Brod 035 ovim porazom jednom nogom u drugoligaškom društvu. Oslabljena momčad Ivice Ćorluke u prvom je poluvremenu držala priključak sa “studentima”, da bi u nastavku Alumnus prelomio susret u svoju korist. Vrijedi svakako spomenuti i neobičnost termina ovog susreta, jer je u isto vrijeme igrala i nogometna reprezentacija, što nije u skladu s propozicijama natjecanja.
Alumnus je poveo u 4.minuti kada Ivan Matan na dodavanje Markića preciznim udarcem zabija za 1:0! Rezultat se nije mijenjao sve do 25.minute kada Ledinščak na dodavanje Ante Matana zabija za 2:0! Dvije minute kasnije Pezelj zabija za 3:0 i dovodi “studente” na korak do pobjede. No ipak, gosti se vrlo brzo vraćaju u igru golom Martića za 3:1! Radost gostiju nije dugo trajala, jer Markić već u slijedećoj minuti zabija za 4:1! Rezultat se nije mijenjao sve do same završnice susreta kada najprije Čavar iz akumulacije zabija za 4:2, da bi nedugo zatim pezelj svojim drugim zgoditkom otklonio sve dvojbe. Alumnus je tako ostvario pobjedu koja ih dovodi do 8.mjesta, poslijednjeg koje vodi u doigravanje. Brod 035 je pak ovim porazom došao u vrlo tešku situaciju, te je sve izglednije da će momčad Ivice Ćorluke slijedeće sezone igrati u drugoligaškom društvu.

Delegat: Stipo Perić

ALUMNUS: Mario Modrušan, Domagoj Durlen, Ivan Matan, Dražen Ilić, Dario Markić, Ante Matan, Nikola Perković, Ivan Herceg, Filip Pezelj, Dario Šestić, Saša Ledinščak, Ivan Soldo, trener: Jakov Ungarov

BROD 035: Željko Konrad, Danijel Martić, Mario Petrović, Matej Gačić, Matej Brkić, Josip Padrić, Anto Gudelj, Dražen Čavar, Tomislav Kovačević, trener: Ivica Ćorluka

STRIJELCI: 1:0 I.Matan (4′), 2:0 Ledinščak (25′), 3:0 Pezelj (27′), 3:1 Martić (28′), 4:1 Markić (29′), 4:2 Čavar (39′), 5:2 Pezelj (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Alumnus 11 (5+6); Brod 035  6 (2+4)

ŽUTI KARTONI: Pezelj (29′) – ALUMNUS
Martić (19′), Petrović (20′) – BROD 035

IGRAČ UTAKMICE: Filip Pezelj (ALUMNUS)

2.HMNL-jug | Odigrani susreti 6.kola

U subotu i nedjelju odigrani su susreti 6.kola 2.HMNL-jug. Murter je pobjedom protiv Konobe Tomić …

Razigrani Pele odveo Square do pobjede nad Splitom

U susretu 5.kola 1.HMNL Square je na svom parketu ostvario treću ovosezonsku pobjedu vrijednu skoka …